Logo
Logo
436
Okazje
Artykuł na: 6-9 minut

Niezbędnik dla każdego ogrodnika: zestaw małych narzędzi

Pomysłowe i wygodne rozwiązania od marki Gardena pozwolą zadbać o każdy ogród, niezależnie od wielkości. Doskonale sprawdzą się na balkonie, w ogródku przy podmiejskim segmencie, czy sporej działce za miastem. Narzędzia ogrodnicze city gardening pozwalają realizować ogrodową pasję także na niewielkiej powierzchni. Sprawdzamy, jak radzą sobie podczas pracy w naszym ogrodzie. Wykorzystaliśmy je podczas sadzenia kwiatów do doniczek.

Gardena city gardening
Test balkonowych narzędzi ogrodniczych

Specjalnie dla Was sprawdziliśmy podstawowy zestaw do pielęgnacji roślin – sadzenia, przesadzania, spulchniania gleby, cięcia kwiatów i ziół oraz do sprzątania balkonów i tarasów. Wszystkie te czynności można wykonać przy użyciu dwóch produktów marki Gardena z serii city gardening: zestawu narzędzi na balkon oraz specjalnej maty do sadzenia.

T e s t o w a n y    p r o d u k t

GARDENA balkonowy zestaw narzędzi ogrodniczych

city gardening
Balkonowy zestaw narzędzi

To podstawowy zestaw do pielęgnacji roślin – sadzenia, przesadzania, spulchniania gleby, cięcia kwiatów i ziół oraz do sprzątania balkonów i tarasów.

Dowiedz się więcej

T e s t o w a n y    p r o d u k t

GARDENA mata do przesadzania roślin

city gardening
Mata do sadzenia roślin

Dzięki macie do sadzenia roślin utrzymasz balkon lub taras w czystości podczas sadzenia roślin.

Dowiedz się więcej


Jak sprawdziły się podczas pracy w naszym ogrodzie?

NARZĘDZIA

  • W praktycznym przyborniku balkonowym znajdziesz to, czego aktualnie potrzebujesz. Cztery najważniejsze narzędzia ogrodowe (sekator do cięcia, łopatka do sadzenia, pazurki do spulchniania, szczotka-zmiotka do sprzątania) są przechowywane w zajmującym niewiele miejsca pojemniku, który chroni je przed wiatrem i niepogodą i dodatkowo może pełnić również funkcję szufelki.
  • Narzędzia wykonane są z lekkiego aluminium, z rękojeścią pokrytą antypoślizgową gumą. Ergonomiczne uchwyty idealnie leżą w dłoni. Miękkie elementy zapobiegają wyślizgiwaniu się z dłoni i nie męczą nadgarstków bez względu na wykonywaną pracę. Kompaktowe rozmiary to duży atut w pracy w donicach i na niewielkiej przestrzeni.

MATA

  • Mata wykonana z materiału, który nie przyjmuje wilgoci, jest łatwa w czyszczeniu i po użyciu można ją złożyć oszczędzając miejsce do przechowywania.
  • Dzięki macie utrzymasz balkon lub taras w czystości podczas sadzenia roślin. Po rozłożeniu na podłodze, można na niej położyć wszystkie potrzebne narzędzia, doniczki, łopatkę oraz ziemię doniczkową, i sadzić lub przesadzać na niej rośliny. W efekcie przykryta powierzchnia jest chroniona, a ziemia i kawałki roślin, które odpadają podczas sadzenia są zbierane na macie, aby następnie w łatwy sposób móc je usunąć.

Pudełko na narzędzia GARDENA city gardening


Przechowywanie

Pojemne, plastikowe PUDEŁKO chroni narzędzia przed osadzaniem się brudu i przed czynnikami atmosferycznymi. Pudełko można zamontować również na ścianie.

sadzenie kwiatów do doniczek - łopatka GARDENA city gardening

Kopanie

Kompaktowa ŁOPATKA idealnie nadaje się do kopania, sadzenia i przesadzania roślin w ogrodzie i w skrzynkach balkonowych czy doniczkach. Pomimo niewielkich rozmiarów jest dość szeroka i nabiera całkiem dużo podłoża.

sadzenie kwiatów do doniczek - mata GARDENA city gardening


Sadzenie i przesadzanie

MATA chroni podłoże (np. stół i podłogę) przed zabrudzeniem i ułatwia sadzenie roślin. Krawędzie można podnieść, wciskając przyciski w rogach maty, dzięki czemu nic z niej nie spadnie. Zamykany otwór pośrodku i cztery uchwyty do przenoszenia ułatwiają czyszczenie i opróżnianie.

spulchnianie podłoża - pazurki GARDENA city gardening

Spulchnianie

Niewielkie PAZURKI doskonale nadają się do rozgrabiania ziemi w ogrodzie, a jeszcze lepiej do spulchniania podłoża w donicach. Kompaktowe rozmiary to duża zaleta przy pracy na balkonie.

przycinanie - sekator GARDENA city gardening


Przycinanie

SEKATOR przeznaczony jest do cięcia kwiatów, ziół, cienkich gałęzi itp. Posiada uchwyt, który można ustawić w jednej z dwóch pozycji, w zależności od zadania, oraz mechanizm blokujący obsługiwany jedną ręką.

sprzątanie - zmitka i szufelka GARDENA city gardening

Sprzątanie

Ziemię i inne zanieczyszczenia można wygodnie usunąć za pomoSZCZOTKI. Miękkie, gęste włosie zapewnia doskonałe rezultaty. Pokrywka pudełka posiada gumową listwę, dzięki czemu może pełnić również funkcję SZUFELKI.

Wykorzystaj te narzędzia na swoim balkonie

Sadzisz kwiaty do doniczek na balkonie? Mamy dla Ciebie praktyczne wskazówki, jak to zrobić krok po kroku. Zobacz na zdjęciach, jak prawidłowo posadzić kwiaty na balkonie. Skorzystaj z naszego poradnika, by uniknąć błędów i cieszyć się ukwieconymi donicami przez cały sezon. Na co jeszcze czekasz? Klikaj, czytaj i bierz się do pracy. To łatwe i przyjemne, kiedy wiesz, jak to zrobić i masz odpowiednia narzędzia! Zobacz naszą galerię zdjęć ↓

Artykuł powstał we współpracy z marką GARDENA

Tagi
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (2)
Lista zakupów