Logo
Logo

Łatwe i wygodne podlewanie | Test bębna ogrodowego RollUp marki Gardena

Podlewanie ogrodu jest niezbędne, by utrzymać nasze rośliny w dobrej kondycji. Każdy ogrodnik wie, jak uciążliwe jest używanie konewki, a rozwijanie i zwijanie węża doprowadza nas czasem do szaleństwa. Czy jest sposób na to, by podlewanie było wygodniejsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Otrzymaliśmy bęben z wężem RollUp marki Gardena, by sprawdzić jak radzi sobie w naszym ogrodzie. Zobaczcie wyniki naszego testu.

Spis treści
Pierwsze wrażenia
Rozpakowanie
Przygotowania
Skręcanie
Montaż
Podłączanie wody
Pierwsze użycie
Podsumowanie

Test redakcji
Jak bęben RollUp sprawdza się w naszym ogrodzie?

Po otrzymaniu do testów nowego bębna Rollup od Gardeny bardzo szybko na naszych twarzach zagościł szeroki uśmiech! Wystarczyło otworzyć pudełko, by przekonać się, że nie mamy do czynienia ze zwykłym wężem do podlewania (jakie dotychczas mieliśmy w ogrodzie). Od pierwszych chwil było widać i czuć w rękach ogromną różnicę i jakość zastosowanych materiałów. Przyszła nam nawet do głowy myśl, że nasze dotychczasowe węże do podlewania skończą w tym sezonie w recyklingu!

Gardena to doskonale znana marka na rynku ogrodniczym, która oprócz akcesoriów do nawadniania od lat dostarcza nam najróżniejsze narzędzia do pielęgnacji trawnika, narzędzia do cięcia drzew i krzewów oraz wiele innych narzędzi ogrodowych. Przecież każdy z nas ma w ogrodzie kilka narzędzi tej marki, które służą nie rok, nie dwa, ale przez wiele lat. Dlatego chętnie zgodziliśmy się na test bębna, by przekonać się, jak działa i czy warto go kupić.

Pierwsze wrażenia? Ogromne zaskoczenie i wielki PLUS, jednak dalej... było jeszcze lepiej i ciekawiej... przekonajcie się sami! Bęben Rollup to zdecydowanie nie jest zwykły schowek do przechowywania i rozwijania węża. Bez dwóch zdań, każdy powinien go mieć w swoim ogrodzie... ale "nie uprzedzajmy faktów"...

Gardena RollUp - rozpakowywanie pudełka
Rozpakowanie
W chwili, gdy odebraliśmy przesyłkę od kuriera od razu poczuliśmy "przyjemny" ciężar opakowania, co jak później się okazało, świadczyło o tym, że mamy do czynienia z produktem najwyższej jakości. Zarówno bęben, wąż, jak i inne elementy wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a w pudełku wszystko ułożone jest w należytym porządku.
Gardena RollUp - co znajduje się w zestawie
Przygotowania
Oprócz bębna znaleźliśmy w pudełku: śrubę do wkręcenia do ziemi oraz aluminiową nogę; giętki wąż przyłączeniowy; wszystkie części i elementy niezbędne do montażu (uważaj, by nie pogubić śrubek!). Do zestawu dołączony był także zraszacz prosty wytwarzający dwa rodzaje strumienia wody. Uwaga! Nim rozpoczniesz montaż, zajrzyj do dołączonej instrukcji, aby uniknąć błędów podczas montażu.
Gardena RollUp - skręcanie bębna
Skręcanie
Nie musisz być mistrzem majsterkowania, by skręcić wszystkie elementy. To naprawdę bardzo łatwe! Nam zajęło to zaledwie 10 minut (z czego połowę tego czasu robiliśmy dla Ciebie zdjęcia). Do przykręcenie nogi do bębna potrzebowaliśmy jedynie dużego śrubokręta gwiazdowego, trochę precyzji i cierpliwości. Skręcanie wykonaliśmy na stole, bo było wygodniej i nie musieliśmy się niepotrzebnie schylać. Skręcaliśmy bęben w dwie osoby, ale bez problemu poradzisz sobie w pojedynkę.
Gardena RollUp - wkręcanie śruby i mocowanie do ziemi
Montaż
Jeśli wybierzesz model na nodze, nie będziesz musiał wiercić dziur w ścianie, bo bęben zamontujesz na metalowej śrubie. Trzeba ją tylko wkręcić w ziemię za pomocą dołączonego pręta mocującego. To bardzo łatwe, ale trzeba w to włożyć trochę energii i siły, jednak warto wkręcić śrubę do samego końca, by była stabilna. Zajęło nam to może dwie minuty, ale z uwagi na ciężką ziemię w naszym ogrodzie, trochę się spociliśmy. Gdy śruba została wkręcona w grunt, nałożyliśmy nogę bębna na plastikowy element wystający z ziemi i dokręciliśmy ją dwiema śrubkami. To wszystko, bęben został ekspresowo zamontowany i był gotowy do podłączenia go do wody.
Gardena RollUp - podłączanie wody do bębna
Podłączanie wody
Po montażu bębna w docelowym miejscu pozostało już tylko podłączenie go do źródła wody. Miejsce wybraliśmy w niewielkiej odległości od zewnętrznego kranu. W pudełku znaleźliśmy przyłącze na kran i dobraliśmy to o odpowiedniej średnicy. Przykręciliśmy je do kranu i podpięliśmy elastyczny wąż łączący przy użyciu szybkozłączki. Drugą końcówkę podpięliśmy z tyłu bębna. Voilà! Tym sposobem zamontowaliśmy bęben i przygotowaliśmy go do pracy.
Gardena RollUp - odkręcanie wody i podlewanie ogrodu
Pierwsze użycie
Pozostało nam już tylko podlewanie. Po odkręceniu wody poczuliśmy ciśnienie, które wypełniło wąż. Bęben ma wbudowaną prowadnicę węża, dzięki której bez problemu można wyciągać wąż i uniknąć denerwującego supłania i zginania. Na końcu węża znajdziesz praktyczny opryskiwacz prosty z dwiema różnymi opcjami strumienia. Szybko przekonasz się, że używanie bębna jest banalnie proste, a podlewanie ogrodu przyjemne.
Gardena RollUp - szybki montaż
Podsumowanie
Bęben jest kompaktowy i stylowy, przez co idealnie pasuje do każdego ogrodu. U nas świetnie wyglądał obok zbiornika na deszczówkę w podobnym antracytowym kolorze. Warto dodać, że bęben jest bardzo solidnie wykonany. Wysokiej jakości tworzywo odporne na promieniowanie UV i mróz sprawia, że można pozostawić w ogrodzie przez cały rok. Nie dość, że uprzyjemnia podlewanie, to dodatkowo ułatwia utrzymanie porządku i pozwala uniknąć męczącego zwijania i rozwijania oraz irytującego potknięcia się.

Jak go używać?

  • Jest gotowy do użycia od razu! Wystarczy, że wyciągniesz wąż z bębna na maksymalną długość 20 metrów.
  • Po wyciągnięciu wąż samoczynnie blokuje się na bardzo małych odległościach, co oznacza, że ​​wąż jest bardzo wygodny w obsłudze.
  • Bęben obraca się w zakresie 360°, podążając za ruchami osoby podlewającej ogród, zapobiegając w ten sposób skręcaniu się i supłaniu węża.
  • Dodatkowo nie wymaga męczącego nawijania, schylania się i brudzenia dłoni podczas chowania.
  • Krótkie pociągnięcia za wąż aktywuje wbudowaną sprężynę, która zwija go w pełni automatycznie i niezawodnie.
  • Aby wąż nie skręcał się i nie blokował, prowadnica układa go w bębnie, a technologia RollControl kontroluje i reguluje zwijanie.

Krótkie pociągnięcia za wąż aktywuje wbudowaną sprężynę, która zwija go w pełni automatycznie i niezawodnie.

 

Gardena_logo

Artykuł powstał we współpracy z marką Gardena.
Więcej informacji znajdziesz na: www.gardena.pl

Autor
Łatwe i wygodne podlewanie | Test bębna ogrodowego RollUp marki Gardena
Łatwe i wygodne podlewanie | Test bębna ogrodowego RollUp marki Gardena
Paweł Romanowski

Redaktor naczelny portalu. Dba o zielony ogródek od ponad 10 lat. Kiedyś zostanie eko-filozofem, ale póki co poświęca się bez reszty ogrodowej medytacji... w hamaku. Uwielbia przytulać się do drzew, rozmawiać z roślinami i spacerować na łonie natury. Kocha zioła, kwiaty cebulowe i dziką faunę. W swoim małym ogrodzie łączy wielkie potrzeby dzieci, kotów i zapylaczy.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (4)