Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Dormax: Ochrona przed słońcem w ogrodzie

Słoneczne, ciepłe dni lubimy spędzać na łonie natury, organizując piknik lub grilla w ogrodzie. Promienie słoneczne potrafią być jednak dokuczliwe i męczące, a w nadmiarze bardzo szkodliwe. Dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć, zapewniając w swoim ogrodzie trochę zacienionych przestrzeni. Idealnym, nietuzinkowym rozwiązaniem jest innowacyjny system "Shade sails".

 
System Shade sails

System "Shade sails" zapewnia on komfort oraz pozwala cieszyć się pięknym dniem spędzonym na świeżym powietrzu. Analizując rozwiązania, które pozwolą skutecznie zacienić przestrzeń wypoczynkową w naszym ogrodzie, warto przyjrzeć się możliwościom, jakie daje ten system.

Umożliwia on uzyskanie miejsc zacienionych w warunkach plenerowych. Jego konstrukcja powstała w oparciu o technologie stosowane w ożaglowaniu okrętowym. System ten został wyposażony w elastyczne membrany napięte pomiędzy kilkoma punktami zakotwienia. W projektowaniu "Shade sails" wykorzystuje się rozciągliwość materiału (charakterystyczną dla dzianin), która umożliwia uzyskiwanie trójwymiarowych kształtów. System zapewnia ogromny wybór kształtów, rozmiarów i kolorów oraz bezpieczeństwo, ale również komfort, tak ważny podczas rodzinnego pikniku w domowym ogrodzie.

Dodaj zdjęcia do galerii

Instalacja systemu "Shade sails"

Prawidłowa instalacja systemu wymaga właściwego napięcia każdego z zamocowań w celu uzyskania zamierzonego kształtu „żagla” i uniknięcia łopotu tkaniny na wietrze. Ważne jest również zapewnienie stabilnych i bezpiecznych punktów zamocowań, zdolnych do przeniesienia wstępnego napięcia tkaniny, jak również do przyjęcia obciążeń powstających przy uderzeniach wiatru.

Zobacz koniecznie:

Drewniane meble ogrodowe - modne w każdym sezonie

Meble ogrodowe z drewna, wikliny i rattanu

Przywitaj wiosnę na tarasie

źródło i fot: Dormax Design

Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu