Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
Do góry

Myin.pl: Zimowy domowy ogródek w oryginalnych doniczkach

Pora zimowa nie sprzyja pasji ogrodniczej. Czy jednak musimy czekać do wiosny, aby własnoręcznie uprawiać rośliny? Sklep Myin.pl podpowiada, jak stworzyć domowy ogródek i jakie donice do niego dobrać.

Aby zorganizować domowy ogródek nie musimy posiadać przestronnej oranżerii czy spełniać jakichkolwiek nadzwyczajnych warunków. Wystarczą chęci, odrobina niezbędnej wiedzy i kilka akcesoriów. Niewielka łopatka, dobrej jakości ziemia do roślin doniczkowych i … moc pięknych donic.

W sklepie z wyposażeniem wnętrz Myin.pl znajdziemy kilka atrakcyjnych propozycji. Proste, minimalistyczne pojemniki ceramiczne Sagaform idealnie nadadzą się do uprawy kuchennego zielnika. Świeża bazylia, oregano czy tymianek bezsprzecznie wygrywają w konkurencji ze swymi suszonymi odpowiednikami, stanowiąc niezastąpiony element sztuki kulinarnej. Nie wymagają wiele atencji - wystarczy tylko dbać o odpowiednią wilgotność podłoża i dozować intensywne światło słoneczne. Taki potrójny zielnik stanowi też uroczą ozdobę kuchennego blatu lub wyspy.

Doniczki Doniczki Doniczki

Jeśli nie możesz żyć bez zieleni roślin, a do pierwszych wyłaniających się z gałązek pączków pozostało jeszcze sporo czasu, stwórz sobie wiosnę na własnym parapecie. To kwestia nie tylko estetyczna - posiadanie roślin jest po prostu zdrowe. Zaopatrują nas w tlen, regulują wilgotność powietrza, zwalczają bakterie, wirusy i zarodniki grzybów, a także pochłaniają szkodliwe substancje chemiczne.

Miniogródek, jaki zaaranżujemy sobie w domu, niekoniecznie musi stanowić jednolitą, spójną estetycznie całość - puśćmy wodze fantazji! Bajecznie kolorowe donice, zdobne w nawet najbardziej zwariowane motywy (jak choćby ten z dziuplą i wystającą zeń wiewiórką - design marki Qualy) ożywią nasze blaty i parapety, stając się niepowtarzalną żywą ozdobą.

źródło i zdjęcia: myin.pl

Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu