Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019
Do góry

Husqvarna: Nowość – automatyczna kosiarka Automower™

W maju 2008 roku firma Husqvarna po raz pierwszy w Polsce zaprezentowała automatyczne kosiarki Automower™ oraz nowość 2008 na rynkach światowych - Automower™ Solar Hybrid.

Nowość – automatyczna kosiarka Automower™
fot. Husqvarna

Dzięki napędowi elektrycznemu kosiarka Automower™ nie wytwarza szkodliwych spalin. Tegoroczna nowość Automower™ Solar Hybrid wyposażona jest w baterie słoneczne.

Inteligentne kosiarki zostały tak skonstruowane, aby same realizowały koszenie niezależnie od kształtu trawnika, obecności przeszkód (np.: rośliny, mała architektura ogrodowa), ukształtowania terenu czy pogody.

Zastosowane rozwiązania techniczne spowodowały, że kosiarki te są ekonomiczne, ciche, bezpieczne oraz lekkie. Przeznaczone są do pielęgnacji małych (do 500m2) oraz dużych ogrodów (do 3000m2).

Nieregularny tor koszenia pozwala nadać każdemu trawnikowi wymarzony wygląd - nawet w ogrodach o skomplikowanym kształcie. Obszar roboczy wyznacza się za pomocą niskonapięciowego przewodu ograniczającego, który rozkłada się wokół żądanego obszaru koszenia.

Dzięki przewodom, kosiarka Automower™ równomiernie i bezpiecznie kosi trawę w obrębie wyznaczonego terenu i odnajduje drogę do stacji ładującej, bez trudu omijając przeszkody.

Ostrza tnące są umieszczone z dala od krawędzi maszyny i w razie napotkania przeszkody kosiarka zatrzymuje się i omija ją.

2008-06-02


Komentarze

Rośliny cebulowe
Temat miesiąca
Rośliny cebulowe
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.