Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Husqvarna: Nowość – automatyczna kosiarka Automower™

W maju 2008 roku firma Husqvarna po raz pierwszy w Polsce zaprezentowała automatyczne kosiarki Automower™ oraz nowość 2008 na rynkach światowych - Automower™ Solar Hybrid.

Nowość – automatyczna kosiarka Automower™
fot. Husqvarna

Dzięki napędowi elektrycznemu kosiarka Automower™ nie wytwarza szkodliwych spalin. Tegoroczna nowość Automower™ Solar Hybrid wyposażona jest w baterie słoneczne.

Inteligentne kosiarki zostały tak skonstruowane, aby same realizowały koszenie niezależnie od kształtu trawnika, obecności przeszkód (np.: rośliny, mała architektura ogrodowa), ukształtowania terenu czy pogody.

Zastosowane rozwiązania techniczne spowodowały, że kosiarki te są ekonomiczne, ciche, bezpieczne oraz lekkie. Przeznaczone są do pielęgnacji małych (do 500m2) oraz dużych ogrodów (do 3000m2).

Nieregularny tor koszenia pozwala nadać każdemu trawnikowi wymarzony wygląd - nawet w ogrodach o skomplikowanym kształcie. Obszar roboczy wyznacza się za pomocą niskonapięciowego przewodu ograniczającego, który rozkłada się wokół żądanego obszaru koszenia.

Dzięki przewodom, kosiarka Automower™ równomiernie i bezpiecznie kosi trawę w obrębie wyznaczonego terenu i odnajduje drogę do stacji ładującej, bez trudu omijając przeszkody.

Ostrza tnące są umieszczone z dala od krawędzi maszyny i w razie napotkania przeszkody kosiarka zatrzymuje się i omija ją.

2008-06-02


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Rośliny rosnące w doniczkach, pozostawione na zimę na balkonie lub tarasie, wymagają szczególnej uwagi. Gdy przyjdzie ocieplenie, należy je dobrze podlewać, w innym przypadku grozi im susza fizjologiczna.
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Jak zimową porą wprowadzić wiosnę do naszego mieszkania? Wystarczy ustawić w pokoju pięknie pachnący hiacynt, który pobudzi swoim zapachem nasze zmysły
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Warto sprawdzić, czy osłony chroniące rośliny przed mrozem nie są uszkodzone i właściwie spełniają swą funkcję.
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie i nie nawoźmy. Przenieśmy je w jak najjaśniejsze miejsce. Sprawdźmy też, które rośliny potrzebują zraszania w zimie.
Tydzień 5, Sentencja nr:1
Tydzień 5, Sentencja nr:1
W dalszym ciągu pamiętajmy o konieczności otrząsania śniegu z krzewów iglastych, zwłaszcza tych o pokroju kolumnowym. Zapobiegnie to wyłamywaniu gałęzi i deformacji roślin.
Twoja strona ogrodu