Logo
Logo

Ziemia do storczyków | Jaką wybrać i gdzie kupić?

Storczyki to wspaniałe, niezwykle efektowne rośliny egzotyczne, które chętnie są uprawiane na domowych parapetach. Stanowią niebywałą ozdobę, a ogrom ich gatunków i kolorów kwiatów sprawia, że każdy znajdzie roślinę, która go zachwyci. Jednak osiągnięcie długotrwałego i obfitego kwitnienia jest niemożliwe bez zapewnienia odpowiednich warunków, zwłaszcza że storczyki są dość wymagającymi roślinami. Podstawą jest oczywiście odpowiednie podłoże. Jaka ziemia do storczyków będzie najlepsza?

Spis treści
Jaki skład i właściwości powinna mieć ziemia do storczyka? Dlaczego warto kupić gotową ziemię do stoczyków?

Idealna ziemia do storczyków – jaki skład i właściwości?

Storczyki rosną na korze drzew, a to oznacza, że ich korzenie cały czas są na zewnątrz. Dlatego zwykła ziemia ogrodowa w przypadku tych roślin się nie sprawdzi. Najlepiej, aby podłoże było wykonane z kory, która zatrzymuje wodę, a jednocześnie zapewnia dobrą przepuszczalność, co pozwala na stworzenie warunków zbliżonych do naturalnych. Gotowe podłoże do storczyków jest dodatkowo wzbogacone składnikami pokarmowymi, które zapewniają roślinie optymalny wzrost i częste kwitnienie.

Podłoże do storczyków powinno być lekkie, zapewniać właściwe odprowadzanie wody oraz cyrkulację powietrza.

Gotowa ziemia do storczyków – dlaczego jest najlepsza?

Te piękne, egzotyczne kwiaty mają ściśle określone wymagania, a bez ich spełnienia niemożliwe będzie kwitnienie. Samodzielne przygotowanie podłoża jest możliwe, ale jest pracochłonne i trudne, dlatego chcąc cieszyć oko pięknymi kwiatami, warto wybrać gotowe podłoże do storczyków. Ma ono idealną kwasowość, strukturę i przepuszczalność, które zapewniają optymalny pobór wody i składników pokarmowych. Dodatkowo jest bogata w odpowiednie minerały zastosowane w idealnych proporcjach. Dzięki temu roślina będzie silna i zdrowa, co zapewni jej piękny wygląd w postaci bogatego kwitnienia i wspaniale wybarwionych kwiatów oraz liści.

Orchidea gotowe podłoże ziemia do storczyków Substral, Sklep ZielonyOgrodek.pl
Podłoże ORCHIDEA – ziemia do storczyków 3 l | Substral
Podłoże "ORCHIDEA gotowe podłoże" to specjalne podłoże stworzone z myślą o storczykach. Zostało dopasowane do specyficznych wymagań tych roślin i może być stosowane dla niemal wszystkich gatunków uprawianych w domach.
Przejdź do sklepu i kup online

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie: Валентин Симеонов/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Ziemia do storczyków | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Ziemia do storczyków | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
Powiązane rośliny
Zobacz więcej
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (8)
Twoja strona ogrodu