Logo
Logo
11
Do góry

Hotele i domki dla owadów – warsztaty dla dzieci

Przyszła wiosna! W ogrodach zaczął się wielki ruch. Kopiemy, grabimy, siejemy i sadzimy. Wszystkie rośliny zdają się cieszyć z intensywnych promieni słońca, z dnia na dzień przybywa im liści, kiełkują i pną się ku górze. To dobry czas, by zadbać o to, aby nasz ogród odwiedzali pożyteczni goście, czyli owady. Warto posadzić pięknie kwitnące rośliny, wabiące je pyłkiem i nektarem. Pojawią się w nim owady zapylające, które przemieszczając się z kwiatka na kwiatek, zbierają nektar i pyłek przy okazji zapylając rośliny.

Zaprośmy do ogrodu też obrońców. Owady drapieżniki będą stać na straży naszych upraw. Będą bronić nasze rośliny przed pasożytami. Złotooki, biedronki, skorki, żuki złote biegacze i ważki, to są nasi sprzymierzeńcy!

"Krecik w ogrodzie" to ogrodniczo-plastyczne  warsztaty dla dzieci oraz całych rodzin. Program warsztatów obejmuje całoroczny cykl zajęć, tak by cieszyć się przyrodą i jej darami przez cztery pory roku.

Jak zrobić hotele i domki dla owadów?

Zachęcamy dzieci – do zabawy i nauki, podczas której budujemy domy dla pożytecznych owadów. Przekazujemy im wiedzę o złożoności i pięknie Natury. O tym, że każdy, nawet najmniejszy owad, jest bardzo ważnym elementem w przyrodzie.

Z czego zbudować mieszkanie dla owadów? Z suchych materiałów: słomy, mchu, tektury falistej, pustych łodyg, nawierconych klocków drewna z drzewa liściastego oraz z ceramicznych donic, zbudujmy przyjazny owadom dom. Gdy zabraknie miejsc w stercie suchych liści i gałęzi, gdy szczeliny między kamieniami będą już zajęte to tu, w przygotowanym przez nas hotelu, znajdą swoje miejsce pożyteczne zapylacze i drapieżniki oraz ich potomstwo: złotooki, biedronki, pszczoły samotnice, skorki i żuki złote biegacze. Razem z dziećmi zadbajmy o naszych małych, ogrodowych pomocników. Sprowadźmy ich na nasze grządki, a one odwdzięczą się nam wytrwałą pracą i pomnożą nasze plony!

Wraz z Krecikiem do nauki i zabawy zaprasza Alena Antosz-Firek - ogrodnik, projektant ogrodów, plastyk i nauczyciel waldorfski.

Więcej informacji na temat warsztatów dla dzieci znajdziesz na stronie:
krecikwogrodzie.pl
facebook.com/krecikwogrodzie/

2019-05-09

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (3)
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu