Logo
Logo
11
Okazje

Hotele i domki dla owadów – warsztaty dla dzieci

Przyszła wiosna! W ogrodach zaczął się wielki ruch. Kopiemy, grabimy, siejemy i sadzimy. Wszystkie rośliny zdają się cieszyć z intensywnych promieni słońca, z dnia na dzień przybywa im liści, kiełkują i pną się ku górze. To dobry czas, by zadbać o to, aby nasz ogród odwiedzali pożyteczni goście, czyli owady. Warto posadzić pięknie kwitnące rośliny, wabiące je pyłkiem i nektarem. Pojawią się w nim owady zapylające, które przemieszczając się z kwiatka na kwiatek, zbierają nektar i pyłek przy okazji zapylając rośliny.

Zaprośmy do ogrodu też obrońców. Owady drapieżniki będą stać na straży naszych upraw. Będą bronić nasze rośliny przed pasożytami. Złotooki, biedronki, skorki, żuki złote biegacze i ważki, to są nasi sprzymierzeńcy!

"Krecik w ogrodzie" to ogrodniczo-plastyczne  warsztaty dla dzieci oraz całych rodzin. Program warsztatów obejmuje całoroczny cykl zajęć, tak by cieszyć się przyrodą i jej darami przez cztery pory roku.

 

Jak zrobić hotele i domki dla owadów?

Zachęcamy dzieci – do zabawy i nauki, podczas której budujemy domy dla pożytecznych owadów. Przekazujemy im wiedzę o złożoności i pięknie Natury. O tym, że każdy, nawet najmniejszy owad, jest bardzo ważnym elementem w przyrodzie.

Z czego zbudować mieszkanie dla owadów? Z suchych materiałów: słomy, mchu, tektury falistej, pustych łodyg, nawierconych klocków drewna z drzewa liściastego oraz z ceramicznych donic, zbudujmy przyjazny owadom dom. Gdy zabraknie miejsc w stercie suchych liści i gałęzi, gdy szczeliny między kamieniami będą już zajęte to tu, w przygotowanym przez nas hotelu, znajdą swoje miejsce pożyteczne zapylacze i drapieżniki oraz ich potomstwo: złotooki, biedronki, pszczoły samotnice, skorki i żuki złote biegacze. Razem z dziećmi zadbajmy o naszych małych, ogrodowych pomocników. Sprowadźmy ich na nasze grządki, a one odwdzięczą się nam wytrwałą pracą i pomnożą nasze plony!

Wraz z Krecikiem do nauki i zabawy zaprasza Alena Antosz-Firek - ogrodnik, projektant ogrodów, plastyk i nauczyciel waldorfski.

Więcej informacji na temat warsztatów dla dzieci znajdziesz na stronie:
krecikwogrodzie.pl
facebook.com/krecikwogrodzie/

2019-05-09

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu