Logo
Logo

Dmuchane jacuzzi | Jak wybrać najlepsze do ogrodu? Gdzie kupić?

Własny ogród to doskonała okazja do stworzenia zacisznego miejsca, które pozwoli się zrelaksować i wypocząć. Coraz większą popularnością cieszy się ogrodowe jacuzzi – urządzenie pomaga obniżyć poziom stresu i korzystnie wpływa na krążenie. Regularne sesje w jacuzzi pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie. Ustawienie standardowego jacuzzi może być kłopotliwe, dlatego coraz chętniej wybierane jest dmuchane jacuzzi, które stanowi świetną alternatywę dla klasycznych urządzeń. Czy warto kupić dmuchane jacuzzi? Jak działa dmuchane jacuzzi? Jak dbać o wodę w dmuchanym jacuzzi? Jak dbać o jacuzzi ogrodowe? 

Spis treści
Jakie jacuzzi wybrać do ogrodu? Jak działa dmuchane jacuzzi? Z czego jest zrobione? Ile kosztuje jacuzzi w ogrodzie? Czy jacuzzi musi być cały czas włączone? Ile kosztuje ogrzanie jacuzzi? Jak ustawić jacuzzi ogrodowe? Jak wyczyścić dmuchane jacuzzi? Jak dbać o wodę w jacuzzi dmuchanym? Czy dmuchane jacuzzi jest całoroczne?

Co warto wiedzieć przed zakupem jacuzzi dmuchanego do ogrodu?

Dmuchane jacuzzi to wspaniały sposób na relaks, romantyczny wieczór we dwoje lub rozrywkę dla wszystkich w trakcie większej imprezy. Wybierając odpowiedni model, należy więc zastanowić się do czego ma nam służyć jacuzzi. Od tego uzależniona powinna być jego wielkość, ale i dodatkowe funkcje. Ważna jest też ilość dostępnego miejsca w ogrodzie. Nie ma sensu kupować dużego modelu na 8, czy 10 osób, jeśli spowoduje to, że w ogrodzie zabraknie miejsca na inne akcesoria. Z kolei, chcąc urządzać imprezy z jacuzzi, czy korzystać z niego całą rodziną, lepiej zrezygnować z małych modeli na 2 osoby, gdyż nie będzie ono wystarczające.

Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia – zagłówki, czy panel sterujący podnoszą cenę jacuzzi, ale sprawiają też, że korzystanie ze zbiornika jest wygodniejsze. Obudowa powinna być trwała i stabilna, a jednocześnie dobrze wyglądać, aby całość pasowała do wystroju ogrodu.

Kupując, dmuchane jacuzzi trzeba pomyśleć też o komfortowym korzystaniu z niego, a szczególnie swobodnym wchodzeniu i wychodzeniu – wysoki zbiornik wymaga zainstalowania drabinki, aby umożliwić wejście do niego. Wymagający użytkownicy, którzy posiadają większy budżet, mogą również zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia: stojak na napoje, czy klimatyczne oświetlenie LED

Smart Dom 2.0 / YouTube


 

Z czego jest zbudowane? Jak działa dmuchane jacuzzi? 

Jacuzzi nadmuchiwane działa dokładnie na takiej samej zasadzie jak jego standardowy odpowiednik. Ma więc dysze, które odpowiadają za „bąbelki”, czyli hydromasaż, możliwość podgrzewania wody oraz panel sterowania, który umożliwia łatwą i szybką zmianę ustawień. Zbiornik składa się z kilku części: część wewnętrzna, która jest nadmuchiwana, część zewnętrzna, zabezpieczająca przed zniszczeniem oraz silnik, dzięki któremu woda może być podgrzewana, a z dysz leci woda, oferująca hydromasaż. Co ważne, konstrukcja zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, jest stabilna, a zewnętrzna część dobrze zabezpiecza elementy dmuchane przed uszkodzeniami mechanicznymi.   

Ile kosztuje jacuzzi dmuchane? 

Oferta dmuchanych jacuzzi jest bardzo zróżnicowana, a to oznacza, że ceny poszczególnych modeli bardzo się od siebie różnią.

Koszt jacuzzi uzależniony jest od:

  • materiału, z którego jest wykonany;
  • wielkości – oczywiście im większe, tym droższe;
  • funkcji np. ilość i rodzaj dysz, temperatura wody, dozownik chloru itp.;
  • udogodnienia np. zagłówki, uchwyt na napoje, pokrywa itp.

Najtańsze dmuchane jacuzzi to koszt co najmniej 1,5 tysiąca zł, ale zaawansowane modele mogą kosztować ponad 5 tysięcy zł. Dzięki temu każdy znajdzie opcję idealną dla siebie w zależności od posiadanego budżetu, ilości dostępnego miejsca oraz potrzeb. Warto przy tym pamiętać, że jacuzzi to inwestycja na lata, więc nie zawsze warto wybierać najtańszy model.   

Czy jacuzzi zużywa dużo prądu?   

Ilość zużywanej energii uzależniona jest o wielu czynników, z których jednym z najważniejszych jest pojemność jacuzzi. Znaczenie ma również wybrana temperatura wody oraz to, jak szybko się ona schładza, czyli warunki atmosferyczne: temperatura powietrza i wiatr. Jacuzzi ustawione w słonecznym, osłoniętym miejscu i dobrze zabezpieczone będzie lepiej utrzymywało temperaturę wody, a co za tym idzie, zużycie prądu będzie znacznie mniejsze. Przyjmuje się, że codzienne korzystanie z jacuzzi o pojemności 1000 l przez pół godziny będzie kosztowało ok. 150 zł miesięcznie w zależności od ceny energii. Nie jest to więc droga sprawa, biorąc pod uwagę, że codziennie można się zrelaksować w zaciszu własnego ogrodu.   

Jacuzzi dmuchane Comfort
Jacuzzi dmuchane Comfort
Dmuchane jacuzzi dla 6 osób o średnicy 2,04 m i wysokości 0,7 m, o pojemności 930 litrów, nadaje się do miejsc na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczenia.
KUP W NASZYM SKLEPIE

Gdzie postawić pompowane jacuzzi?   

Dmuchane jacuzzi ogrodowe najlepiej ustawić w miejscu osłoniętym od wiatru i które przynajmniej przez część dnia jest nasłonecznione, co zapobiegnie nadmiernemu wychładzaniu wody. Warto pamiętać, że pompowane jacuzzi może też posłużyć do chłodzenia się w trakcie gorących dni – wystarczy go nie podłączać lub zrezygnować na pewien czas z podgrzewania wody.

Jacuzzi należy postawić na płaskiej nawierzchni, sprawdzając wcześniej, czy nie ma na niej żadnych ostrych przedmiotów np. kamieni, które mogłyby uszkodzić zbiornik. Ustawiając jacuzzi w ogrodzie, należy pamiętać, że zbiornik do prawidłowego działania musi być podłączony do prądu. Z kolei, chcąc postawić jacuzzi na tarasie lub w domu trzeba pamiętać, aby zbiornik wraz z wodą był ustawiony w miejscu, które wytrzyma takie obciążenie.   

Jacuzzi dmuchane Premium
Jacuzzi dmuchane Premium
Dmuchane jacuzzi dla 6 osób o średnicy 1,85 m i wysokości 0,7 m, o pojemności 930 litrów, nadaje się do miejsc na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczenia.
KUP W NASZYM SKLEPIE

Jak często myć jacuzzi ogrodowe dmuchane?   

Regularne mycie jacuzzi pozwala wydłużyć jego żywotność, ma wpływ na prawidłowe działanie pompy oraz zapewnia lepszy stan wody. Można do tego wykorzystać specjalne środki do dezynfekcji oraz odkamieniania. Pierwsze pozwolą pozbyć się wszystkich drobnoustrojów, zapewniając idealnie czysty zbiornik, a drugie ochronią jacuzzi przed odkładającym się z czasem kamieniem. Częstotliwość mycia jacuzzi zależy przede wszystkim od tego, jak często się z niego korzysta. Trzeba przy tym pamiętać, że ze względu na korzystanie z ciepłej wody woda w jacuzzi szybko może stać się siedliskiem bakterii, a na ściankach mogą pojawić się grzyby. Najlepiej czyścić zbiornik raz na tydzień lub co 5 sesji relaksującej kąpieli.   

Jak dbać o wodę, jak spuścić wodę z jacuzzi?   

Najważniejsze w dbaniu o czystość wody w zbiorniku jest zabezpieczenie jacuzzi pokrywą, gdy nie jest ono używane. Dzięki temu do wody nie wpadną liście, owady ani inne zanieczyszczenia. Ograniczy to również dostęp do wody zwierzętom, co opóźni jej zazielenienie. Niezbędna jest również specjalna pompa, która będzie oczyszczać wodę, a dodatkowo można zastosować specjalne środki chemiczne do basenów. Bez nich ciężko będzie utrzymać wodę w odpowiednim stanie, co jest niezbędne, aby nie dochodziło do podrażnień skóry, ale też, żeby jacuzzi nie niszczyło się zbyt szybko.

Jak założyć bioróżnorodną łąkę w ogrodzie? Praktyczne wskazówki
Przeczytaj także
Jak założyć bioróżnorodną łąkę w ogrodzie? Praktyczne wskazówki

Chemia basenowa może być dodawana do specjalnych dozowników lub stosowana w koszyczkach, które unoszą się na wodzie, ale trzeba pamiętać, że powinny zostać one usunięte przed wejściem do wody i używane zgodnie z zaleceniami producenta. Trzeba też pamiętać o regularnej wymianie wody, co 1 – 3 miesiące w zależności od stanu wody, warunków atmosferycznych i stopnia zanieczyszczenia. Można to zrobić za pomocą specjalnego otworu spustowego, a po wypuszczeniu należy dokładnie umyć cały zbiornik. Najpierw należy wyłączyć zasilanie i zadbać, aby woda spłynęła do kanalizacji, gdyż stosowana chemia basenowa jest niekorzystna dla środowiska i ogrodowych roślin. Następnie należy dokładnie opróżnić wodę z filtrów, pomp, grzałki i wszystkich rurek. Można to zrobić, uruchamiając dmuchawę wodną oraz przedmuchując wszystkie niewielkie elementy. Na koniec całość trzeba dokładne wytrzeć i ponownie podłączyć wszystkie akcesoria oraz sprzęty.   

Jak używać jacuzzi ogrodowego, aby służyło nam jak najdłużej? Gdzie zimować?   

Korzystając z jacuzzi, trzeba pamiętać, że nie wolno w nim wykorzystywać żadnych kosmetyków jak płyny do kąpieli, kule, mydła, szampony i inne kosmetyki. Na zimę należy odpowiednio zabezpieczyć zbiornik, gdyż nie jest on odporny na mróz. Jacuzzi ogrodowe można wstawić do pomieszczenia i tam wykorzystywać lub złożyć, schować do opakowania i przechowywać do wiosny w miejscu o dodatniej temperaturze powietrza.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Tanja Esser / Adobe Stock

Autor
Dmuchane jacuzzi | Jak wybrać najlepsze do ogrodu? Gdzie kupić?
Dmuchane jacuzzi | Jak wybrać najlepsze do ogrodu? Gdzie kupić?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl