Ogrodzenie to często pierwszy element, na jaki zwracamy uwagę i z którym stykamy się w przypadku posesji. Zardzewiałe i zapuszczone zabezpieczenie terenu nie zachęca do wizyty i sprawia, że otoczona nim przestrzeń jest postrzegana jako mało atrakcyjna. Estetyczne ogrodzenie może być natomiast dopełnieniem skomponowanej ze smakiem posesji i stanowić doskonałą jej wizytówkę.
Gustowne otoczenie budynku
Każdy z nas lubi otaczać się ładnymi przedmiotami i przebywać w estetycznym otoczeniu. Wysmakowane aranżacje tworzymy nie tylko wewnątrz budynku, dobierając kolory ścian, meble i wystrój wnętrz, ale także w jego najbliższym otoczeniu. Stąd pełne pięknych roślin, skomponowane z kunsztem kwietniki czy oryginalna, wzbogacająca przestrzeń mała architektura. Ważnym elementem każdej posesji jest również jej ogrodzenie.
– Nasi klienci, poszukujący zabezpieczenia zarówno istniejących, jak i nowobudowanych domów, nie traktują już ogrodzenia tylko i wyłącznie w kategoriach elementu chroniącego przestrzeń – wyjaśnia Grzegorz Mruk, Menedżer Produktu Ogrodzenia Posesyjne z firmy WIŚNIOWSKI, producenta bram i ogrodzeń
– Ogrodzenie jest postrzegane jako ważna część całej inwestycji, która nie tylko zabezpiecza przed wizytą nieproszonych gości, ale również zdobi posesję i stanowi o klasie nieruchomości oraz dobrym guście jej gospodarzy. Z tego powodu, dużego znaczenia nabierają aspekty związane z estetyką ogrodzenia i jego dopasowaniem do architektury budynku – podsumowuje ekspert.
Przemyślana inwestycja
Dobrze dobrane ogrodzenie zwiększa walory wizualne nieruchomości i pozytywnie wpływa na jej odbiór. Często pomijane w kosztorysie inwestycji zabezpieczenie terenu, powinno więc zajmować w nim ważną pozycję.
– Rozpoczynając inwestycję budowlaną i przygotowując harmonogram prac, dotyczący budowy domu, powinno się także uwzględnić teren, który go bezpośrednio otacza. Należy zadbać o harmonijnie połączone z bryłą budynku, ogrodzenie posesji. Decyzję o wyborze ogrodzenia często pozostawia się na koniec całej inwestycji, nierzadko dokonując jej w pośpiechu i nie dysponując środkami finansowymi, które pozwoliłyby na zarówno ekonomiczny, jak i praktyczny zakup. Stąd, lepiej uwzględnić w planach ten wydatek już na początku działań, co pozwoli zbilansować budżet przedsięwzięcia i nie pozostawiać na ostatnią chwilę decyzji, wpływającej na wartość i wygląd przyszłego domu – radzi Wojciech Janczyński, Doradca Domowy.pl z Krakowa.
Podnieś wartość nieruchomości
Według zapisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2010 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (Dz. U. nr 242, poz. 1622), w skład budynku wchodzą również tzw. „obiekty pomocnicze" obsługujące budynek, np. chodniki, dojazdy, podwórka, place oraz ogrodzenia. Ich wartość zwiększa także wartość całego budynku. Solidne i estetyczne zabezpieczenie terenu może więc wyraźnie podnieść cenę danej nieruchomości. Natomiast zaniedbane i mające najlepsze czasy za sobą ogrodzenie, spowoduje, że teren, który otacza, straci na atrakcyjności.
Jak cię widzą, tak cię piszą
Ta popularna zasada odnosi się również do wyglądu działki. Kiepskie pierwsze wrażenie, jakie wywołuje dziurawy płot czy zardzewiała siatka trudno jest potem zatrzeć. Posesja z klasą wymaga solidnego i estetycznego zabezpieczenia, które należy traktować jako inwestycję służącą nam przez wiele lat. Najlepiej więc stosować produkty wysokiej jakości, zapewniające trwałość i estetykę.
Długą, 10-letnią gwarancję antykorozyjną uzyskamy wybierając rozwiązania marki WIŚNIOWSKI, obejmujące zarówno funkcjonalne ogrodzenia panelowe, jak i charakteryzujące się ponadczasową stylistyką, ogrodzenia kute. W ofercie WIŚNIOWSKI znajdują się również wzory o atrakcyjnej, nowoczesnej estetyce, wyposażone np. w poziome wypełnienia. Dzięki ich wykorzystaniu, wyznaczymy granice naszej działki, zwiększając jednocześnie prestiż nieruchomości.
Źródło: WIŚNIOWSKI