Jak wybrać piękną i praktyczną szklarnię do ogrodu? Tylko szklarnię z Runowa!

Szklarnie z Runowa

Własna szklarnia to więcej niż możliwość uprawy zdrowych, świeżych warzyw, owoców i kwiatów. Bez chemii, bez nawozów, bez śladu węglowego, bez łańcucha dostaw. Tylko kilka kroków do kuchni! To sposób na zapewnienie sobie i najbliższym niezależności od zakupów oraz rosnących cen. To 100% pewność zdrowszego jedzenia.

Uprawa warzyw i owoców to jeden z kluczowych powodów, dla których wiele osób decyduje się na własny ogród. Chociaż warzywne grządki wydają się niemałym przedsięwzięciem, szczególnie dla tych, którzy nie mieli dotąd za dużo wspólnego z ogrodnictwem, są to tylko pozory, które można szybko przełamać dzięki prawdziwemu zaangażowaniu! Jesteście gotowi na warzywa przez duże "W", które wyhodujecie w swojej szklarni? Sprawdźcie, co dla was przygotowaliśmy! 

Posłuchaj
00:00
118
Szklarnie z Runowa / YouTube


To się przyda
Tunel Foliowy niski – 300 x 45 x 45 cm
Tunel Foliowy niski – 300 x 45 x 45 cm
Szklarnia ogrodowa foliowa ZOSIA, typu walk-in, 143 x 73 x 195 cm
Szklarnia ogrodowa foliowa ZOSIA, typu walk-in, 143 x 73 x 195 cm
Mini-tunel inspekt foliowy z okienkami – 120 x 60 x 60 cm
Mini-tunel inspekt foliowy z okienkami – 120 x 60 x 60 cm
Tunel Foliowy biały – 300 x 600 cm (18 m²)
Tunel Foliowy biały – 300 x 600 cm (18 m²)

🟢 Zobacz trendy ogrodowe sezonu 2025: aranżacje, kompozycje, inspiracje

Dlaczego warto mieć własną szklarnię?

Kochasz naturę, lecz mieszkasz w mieście? Marzysz o ogrodzie, ale masz tylko nieduży ogródek? Możesz cieszyć się pełnią smaku własnych zdrowych warzyw i ziół nawet jeśli dysponujesz jedynie balkonem lub tarasem!

Szklarnia w ogrodzie może pełnić wiele funkcji. Zapewnia optymalne warunki do wzrostu i uprawy roślin pod osłonami. Dzięki kontrolowanym temperaturom, wilgotności i światłu, możesz hodować rośliny przez cały rok, niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych na zewnątrz. Możesz uprawiać w niej warzywa, owoce, kwiaty, zioła i wiele innych roślin. Szklarnia poza funkcją użytkową, może pełnić rolę dekoracyjną w Twoim ogrodzie. Możesz wykorzystać ją jako oranżerię, w której hodujesz egzotyczne rośliny lub jako atrakcyjny element krajobrazu.

Dlaczego szklarnia jest idealnym miejscem do uprawy warzyw?

Być może właśnie zastanawiacie się, jaki jest najlepszy przepis na uprawę warzyw. Bez względu na pojawiające się nowości, to szklarnie są ponadczasowe i zawsze będą doskonałym wyborem! Pewnie pamiętacie ten świeży zapach warzyw o poranku, gdy przyjeżdżaliście do dziadków na działkę. Nie bez powodu do dzisiaj wspominacie smak pomidorów, czy ogórków, które dojrzewały pod przezroczystym dachem. 

Posiadanie własnej szklarni w ogrodzie to również sposób na zdrową i produktywną aktywność na swoim kawałku wszechświata.

Piękny obiekt w ogrodzie lub na tarasie zbliża do natury, zachęca do spędzania w nim czasu i poprawia samopoczucie. Własne, wolne od pestycydów warzywa czy zioła cieszą i są najlepszym źródłem cennych składników odżywczych.

Jeśli jeszcze nie jesteście pewni, czy warto założyć własną szklarnię, mamy dla was kilka mocnych argumentów: 

  1. Własna szklarnia to więcej niż możliwość uprawy zdrowych, świeżych warzyw, owoców i kwiatów. Bez chemii, bez nawozów, bez śladu węglowego, bez łańcucha dostaw. Tylko kilka kroków do kuchni!
  2. To sposób na zapewnienie sobie i najbliższym niezależności od zakupów oraz rosnących cen. To 100% pewność zdrowszego jedzenia.
  3. Posiadanie szklarni to również sposób na naukę i pożyteczną zabawę z dziećmi, rodzinną integrację.
  4. Dla potrzebujących to nauka nowego hobby, dyscyplina i najbardziej satysfakcjonujący wysiłek.
  5. Zerwany we własnej szklarni pomidor lub ogórek to oprócz czystych witamin i aromatu, niezrównane poczucie sprawczości, strzał endorfin i dopaminy.
  6. Dzieci dbające o własny ogródek widzą świat szerzej i zyskują doświadczenie, czy też wspomnienia niedostępne w świecie online.
  7. To integracja rodziny wokół własnej, autonomicznej żywności.

Opinia eksperta
Zupełnie niespodziewanie dla mnie od zeszłego roku realizuję się w ogrodzie i gdybym mogła, to chciałabym codziennie wychodzić rano pielić grządki, ponieważ po kilku minutach pielenia już widzę efekty (...) - Jakość jedzenia jest dla mnie bardzo ważna. Lubię wiedzieć, skąd pochodzi jedzenie, które kładę na talerz swój i mojej rodziny. 
Katarzyna Błażejewska-Stuhr | Ambasadorka Szklarni z Runowa
Szklarnie z Runowa / Youtube


Jaką szklarnię wybrać? 
Dopasuj szklarnię do stylu domu i ogrodu!

Szklarnie z Runowa to zaprojektowane w Belgii konstrukcje z solidnego aluminium i hartowanego szkła, na życzenie dostępne w dowolnym kolorze. Są wspaniałym dopełnieniem ogrodu, zarówno tradycyjnego rustykalnego, jak i geometrycznego, towarzyszącego nowoczesnej bryle domu. To szklarnie ogrodowe o fantastycznych możliwościach i nowoczesnym designie, dzięki któremu twoje najbliższe otoczenie nabierze zupełnie nowego charakteru. Dlatego bez względu na to, w jakim stylu zaprojektowany jest wasz dom i ogród, z pewnością znajdziecie coś dla siebie! 

To przestronne i wygodne szklarnie do wypoczynku z widokiem na ogród, i mniejsze – do uprawy własnych, zdrowych warzyw i ziół. To najprostszy sposób aby zapewnić sobie i swoim bliskim więcej zdrowia na talerzu. Zaś przeszklone pawilony to cudowne miejsce spotkań bez względu na pogodę. Bliżej natury, blisko domu!

Jak wybrać piękną i praktyczną szklarnię do ogrodu? Tylko szklarnię z Runowa!
Szklarnia BoraBora Szklarnia Victorienne SzklarniaR205H-Retro
Zobacz galerię (14 zdjęć)
14 zdjęć
Zobacz galerię


Większe oranżerie jak Sophie czy Léonie, to przepiękne budowle, pełniące funkcję ogrodowego salonu. Spędzając w nich czas, również późną jesienią czy na przedwiośniu, można podziwiać ogród z widokiem 360 stopni. Doskonale mieści się w nich duży rodzinny stół, jacuzzi, wygodne meble wypoczynkowe. Są idealnym miejscem spotkań w ogrodzie, bez względu na pogodę. Będą dla Was wymarzonym miejscem sprzyjającym pracy czy lekturze w skupieniu lub spotkań z gośćmi, których nie koniecznie musimy przyjmować w domu.

Szklarnie i oranżerie z Runowa zostały zaprojektowane i są produkowane na zamówienie przez rodzinną belgijską firmę z tradycjami, jako że Belgia jest ojczyzną szklarni oraz kolebką ogrodniczych tradycji. Firma ACD podobnie jak szkółka Grąbczewscy, w której można na żywo podejrzeć kilka modeli, przekazują tradycje ogrodnicze z pokolenia na pokolenie. W nadchodzącym sezonie pojawią się nowości takie jak: ComboVictorianne czy Bora Bora. Dzięki tej ostatniej możesz mieć wakacje prawie bez wychodzenia z domu. 

Artykuł powstał we współpracy z marką Szklarnie z Runowa – dystrybutorem szklarni i oranżerii ogrodowych belgijskiej firmy ACD.

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na stronie: szklarniezrunowa.pl


☺️ Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. Odwiedź nas na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTube oraz na naszym internetowym forum ogrodniczym.

Redakcja poleca
Eko Kompostownik TERMO – 350 litrów
Eko Kompostownik TERMO – 350 litrów
Obrzeże faliste trawnikowe brązowe  – 10 cm x  9 m
Obrzeże faliste trawnikowe brązowe – 10 cm x 9 m
Rękawice ogrodowe Z PAZURKAMI – turkusowe
Rękawice ogrodowe Z PAZURKAMI – turkusowe
Kretołap + Wkłady + Czujnik – Zestaw Do Zwalczania Kreta | Target
Kretołap + Wkłady + Czujnik – Zestaw Do Zwalczania Kreta | Target
Obserwuj
Autor
Porady ekspertów Porady ekspertów

Eksperci czołowych firm ogrodniczych, którzy dzielą się z Wami swoim doświadczeniem i radami.

Artykuły autora Wszyscy autorzy
Tematy
Nowa seria naturalnych nawozów – odkryj moc zeolitu. Czy to będzie hit sezonu 2025?
Treści naszych partnerów
Porady na ten tydzień
Tydzień 18, Sentencja nr:5
Do oczka wodnego możemy już wpuścić ryby. Wodę w stawie należy systematycznie oczyszczać z glonów i obumarłych szczątków roślin. Ciągły przepływ wody w zbiorniku (np. dzięki fontannie bądź kaskadzie) ograniczy ilość glonów.
Przeczytaj także
Jak dbać o oczko wodne? Oczko wodne przyjazne dzikiej faunie Jak wykonać oczko wodne z betonu? 2 sposoby Hodowla ryb w ogrodzie: jak duże powinno być oczko wodne?
Tydzień 18, Sentencja nr:4
Pamiętajmy o systematycznym podlewaniu i nawożeniu żywopłotów. Do nawożenia możemy stosować nawóz długo działający, stopniowo uwalniający składniki, który podsypuje się pod krzewy raz w roku (wiosną).
Przeczytaj także
Jak nawozić trawnik wiosną? Praktyczne porady Nawożenie iglaków | Czym nawozić wiosną, latem i jesienią? Wiosenne nawożenie roślin ogrodowych | Jak to zrobić dobrze? Pielęgnacja drzew, krzewów i żywopłotów. W jaki sposób, kiedy i czym przycinać?
Tydzień 18, Sentencja nr:3
Przycinamy krzewy, które kwitły na zeszłorocznych pędach, przed wypuszczeniem liści. Należą do nich: forsycja, migdałek, wierzba, dereń jadalny. Przycięcie spowoduje, że krzewy wypuszczą nowe pędy.
Przeczytaj także
Narzędzia do cięcia drzew i krzewów Przycinanie forsycji: krok po kroku i bez błędów! Przytnij forsycję dopiero po kwitnieniu. Inaczej jej zaszkodzisz i nie zakwitnie! Uprawa dereni w ogrodzie – polecane gatunki i odmiany, które warto posadzić!
Tydzień 18, Sentencja nr:1
Możemy sadzić w ogrodzie krzewy ozdobne sprzedawane w pojemnikach (ich wybór jest o tej porze roku bardzo duży). W tym celu wykopujemy dołek nieco większy niż bryła korzeniowa.
Przeczytaj także
Jak i kiedy sadzić iglaki? | Praktyczne porady Sadzenie tui na żywopłot | Sprawdź, jak to zrobić bez błędów! Sadzenie róż: jak, gdzie i kiedy? | Jak to zrobić, by pięknie kwitły? Wiosenne sadzenie drzew i krzewów | Z odkrytym korzeniem, w pojemnikach i balotowane
Komentarze

Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści