Logo
Logo
3
Okazje

Parasole ogrodowe | Modne pomysły na aranżacje

Parasole ogrodowe nie tylko chronią nas przed nadmiernym słońcem lub deszczem, ale także pełnią funkcję dekoracyjną i są doskonałą bazą do zaaranżowania przestrzeni wypoczynkowej. Uwierzcie nam, warto mieć je w swoim ogrodzie!

 

Parasol ogrodowy doda każdej przestrzeni klimatu i sprawi, że stanie się ona bardziej przytulna. Coraz więcej czasu spędzamy w ogrodzie, dlatego powinniśmy pomyśleć o jeszcze bardziej komfortowej strefie relaksu. Nie ma nic prostszego niż wybór odpowiedniego parasola. Wystarczy tylko jasno sprecyzować swoje oczekiwania i dostosować je do stylu ogrodu. 

Modne parasole ogrodowe: jak dopasować je do stylu ogrodu?

Parasol ogrodowy sprawia, że dany fragment ogrodu staje się przestrzenią do spotkań, spożywania posiłków, odpoczynku, do pracy przy komputerze, do lektury książki, czy picia popołudniowej herbaty i kontemplowania natury. Parasol ogrodowy tworzy miejsce w ogrodzie

Jak dopasować go do stylu całego ogrodu? Jeśli wasz zielony zakątek został urządzony w minimalistycznym stylu, a dom idealnie wpisuje się w nurt nowoczesny, nie ma żadnych wątpliwości, że doskonałym rozwiązaniem dla was będzie parasol o geometrycznej bryle, najlepiej kwadratowy lub prostokątny o stonowanych kolorach np. odcieniach szarości, czy beżu. Z drugiej strony, jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami ogrodu w stylu rustykalnym i kochacie sielskie klimaty, kolorowy lub słomiany parasol z okrągłymi lampionami to strzał w dziesiątkę! 

Wybierając parasol, powinniście wziąć pod uwagę także kilka innych ważnych kryteriów poza jego stylistyką: budżet, funkcjonalność parasola, odporność na warunki atmosferyczne, wielkość parasola i przestrzeń, jaką możemy na niego przeznaczyć w ogrodzie oraz materiał, z jakiego ma być wykonany. 

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: Albrecht Fietz, Demiahl, JayMantri, Christopher Amend / Pixabay
Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu