Logo
Patron serwisu
Ochrona drewna na lata
zwiń rozwiń 🡱
Logo

Parasole ogrodowe | Modne pomysły na aranżacje

Parasole ogrodowe nie tylko chronią nas przed nadmiernym słońcem lub deszczem, ale także pełnią funkcję dekoracyjną i są doskonałą bazą do zaaranżowania przestrzeni wypoczynkowej. Uwierzcie nam, warto mieć je w swoim ogrodzie!

Parasol ogrodowy doda każdej przestrzeni klimatu i sprawi, że stanie się ona bardziej przytulna. Coraz więcej czasu spędzamy w ogrodzie, dlatego powinniśmy pomyśleć o jeszcze bardziej komfortowej strefie relaksu. Nie ma nic prostszego niż wybór odpowiedniego parasola. Wystarczy tylko jasno sprecyzować swoje oczekiwania i dostosować je do stylu ogrodu. 

Modne parasole ogrodowe: jak dopasować je do stylu ogrodu?

Parasol ogrodowy sprawia, że dany fragment ogrodu staje się przestrzenią do spotkań, spożywania posiłków, odpoczynku, do pracy przy komputerze, do lektury książki, czy picia popołudniowej herbaty i kontemplowania natury. Parasol ogrodowy tworzy miejsce w ogrodzie

Jak dopasować go do stylu całego ogrodu? Jeśli wasz zielony zakątek został urządzony w minimalistycznym stylu, a dom idealnie wpisuje się w nurt nowoczesny, nie ma żadnych wątpliwości, że doskonałym rozwiązaniem dla was będzie parasol o geometrycznej bryle, najlepiej kwadratowy lub prostokątny o stonowanych kolorach np. odcieniach szarości, czy beżu. Z drugiej strony, jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami ogrodu w stylu rustykalnym i kochacie sielskie klimaty, kolorowy lub słomiany parasol z okrągłymi lampionami to strzał w dziesiątkę! 

Wybierając parasol, powinniście wziąć pod uwagę także kilka innych ważnych kryteriów poza jego stylistyką: budżet, funkcjonalność parasola, odporność na warunki atmosferyczne, wielkość parasola i przestrzeń, jaką możemy na niego przeznaczyć w ogrodzie oraz materiał, z jakiego ma być wykonany. 

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: Albrecht Fietz, Demiahl, JayMantri, Christopher Amend / Pixabay
Autor
Parasole ogrodowe | Modne pomysły na aranżacje
Parasole ogrodowe | Modne pomysły na aranżacje
Katarzyna Augustyniak

Kocha chwasty, poezję haiku i ma słabość do łabędzi z opon. Pisze o zasadach dobrej kompozycji, ale tak naprawdę o wiele bardziej interesuje ją opowieść, która się za nią kryje. Ponad wszystko ceni sobie kawę, kolor różowy i krótkie artykuły. Wierzy, że ogród to najlepsza forma terapii.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl