Reklama
Twój partner w ogrodzie

Dlaczego zniknęły przebiśbiegi?

kwitnące przebiśniegi fot. Michael Strobel - Pixabay

Pytanie czytelnika: Dwa lata temu posadziłem w ogrodzie cebulki przebiśniegów. W zeszłym roku wyrosły, ale w tym nie ma po nich śladu. Co mogło się stać?

Posłuchaj
00:00
6

Przebiśniegi najlepiej rosną w glebie bogatej w materię organiczną, która magazynuje wilgoć i zapobiega wysychaniu cebulek. Wiosną, jesienią i zimą gleba w ogrodzie zwykle jest dostatecznie wilgotna, ale w czasie letnich upałów i suszy cebulki przebiśniegów często przesychają, a następnie gniją! Można temu bardzo łatwo zapobiegać poprzez wzbogacenie gleby obornikiem lub kompostem, który wprowadzi mnóstwo cennej próchnicy.

Innym powodem, dlaczego nie ostały się u ciebie przebiśniegi, jest to, że ich cebule mogły zostać zjedzone przez szkodniki: nornice, myszy i wiewiórki. W takim wypadku należy sadzić cebulki w pojemnikach lub przykryć glebę siatką, co odstręczy głodne gryzonie.

Zdjęcie: Michael Strobel/Pixabay


☺️ Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. Odwiedź nas na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTube oraz na naszym internetowym forum ogrodniczym.

Obserwuj
Tematy
Więcej na ten temat
Szybkie porządki w ogrodzie? Z tymi akumulatorowymi urządzeniami STIHL pójdzie jak z płatka
Komentarze

Artykuł sponsorowany
Szybkie porządki w ogrodzie? Z tymi akumulatorowymi urządzeniami STIHL pójdzie jak z płatka
Tagi
Najnowsze treści