Logo
Logo
2
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

Podlewanie chryzantem – jak to robić prawidłowo?

Pytanie czytelnika: Kupiłam kilka doniczkowych chryzantem, aby ozdobić nimi wejście w domu i taras. Jak je podlewać i czy trzeba je nawozić?

 

Chryzantemy to wyjątkowe jesienne kwiaty, które doskonale nadają się do doniczek zdobiących balkony i tarasy. Niestety opieka nad nimi nie należy do najłatwiejszych, bowiem rośliny te wymagają regularnego podlewania najlepiej wraz z jednoczesnym nawożeniem.

Jak prawidłowo podlewać chryzantemy?

Trzeba wiedzieć że rośliny te muszą mieć stały dostęp do wody, wszystko spowodowane jest płytkim systemem korzeniowym. Dlatego trzeba pilnować, aby ich podłoże było ciągle wilgotne. Poza tym nie wolno dopuścić do momentu, w którym otrzymają zbyt dużo wody, wówczas korzenie zaczną gnić i mogą pojawić się choroby grzybowe.

Na pytanie jak często podlewać te kwiaty nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, bo zależy to od temperatury i pogody. Im jesień cieplejsza i bardziej sucha, tym rośliny wymagają więcej uwagi. Warto systematycznie sprawdzać wilgotność podłoża, a jeśli rośliny będą miały sucho, trzeba wtedy je podlać! Chryzantemy w doniczkach trzeba podlewać częściej, a te rosnące w gruncie lepiej sobie radzą bez naszej pomocy.

Oprócz odpowiedniego podlewania równie ważnym aspektem jest zapewnienie odpowiednich składników odżywczych. Zdecydowanie warto dodawać nawóz do wody w trakcie podlewania w odstępie co 2 tygodnie. Płynny nawóz (najlepiej specjalny nawóz do roślin kwitnących lub nawóz do pomidorów), zapewniający roślinom odpowiednią dawkę potasu, spowoduje że będą rosły wysokie o wyrazistych barwach.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: nuclear_lily / Depositphotos
G.T.

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu