Logo
Logo

Podlewanie chryzantem: jak to robić prawidłowo?

Pytanie czytelnika: Kupiłam kilka doniczkowych chryzantem, aby ozdobić nimi wejście w domu i taras. Jak je podlewać i czy trzeba je nawozić?

Spis treści
Czy chryzantemy potrzebują dużo wody? Na co zwracać uwagę przy podlewaniu?

Wymagające chryzantemy

Chryzantemy to wyjątkowe jesienne kwiaty, które doskonale nadają się do doniczek zdobiących balkony i tarasy. Niestety opieka nad nimi nie należy do najłatwiejszych, bowiem rośliny te wymagają regularnego podlewania najlepiej wraz z jednoczesnym nawożeniem.

Jak prawidłowo podlewać chryzantemy?

Odpowiednia stała wilgotność

Trzeba wiedzieć że rośliny te muszą mieć stały dostęp do wody, wszystko spowodowane jest płytkim systemem korzeniowym. Dlatego trzeba pilnować, aby ich podłoże było ciągle wilgotne. Poza tym nie wolno dopuścić do momentu, w którym otrzymają zbyt dużo wody, wówczas korzenie zaczną gnić i mogą pojawić się choroby grzybowe.

Częstotliwość podlewania

Na pytanie jak często podlewać te kwiaty nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, bo zależy to od temperatury i pogody. Im jesień cieplejsza i bardziej sucha, tym rośliny wymagają więcej uwagi. Warto systematycznie sprawdzać wilgotność podłoża, a jeśli rośliny będą miały sucho, trzeba wtedy je podlać! Chryzantemy w doniczkach trzeba podlewać częściej, a te rosnące w gruncie lepiej sobie radzą bez naszej pomocy.

Nawożenie z podlewaniem

Oprócz odpowiedniego podlewania równie ważnym aspektem jest zapewnienie odpowiednich składników odżywczych. Zdecydowanie warto dodawać nawóz do wody w trakcie podlewania w odstępie co 2 tygodnie. Płynny nawóz (najlepiej specjalny nawóz do roślin kwitnących lub nawóz do pomidorów), zapewniający roślinom odpowiednią dawkę potasu, spowoduje że będą rosły wysokie o wyrazistych barwach.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: nuclear_lily / Depositphotos
G.T.

Autor
Podlewanie chryzantem: jak to robić prawidłowo?
Podlewanie chryzantem: jak to robić prawidłowo?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Twoja strona ogrodu