Logo
Logo

Zbyt rozrośnięte trawy ozdobne: jak przyciąć?

Pytanie czytelnika: Miskanty i inne trawy ozdobne rozpanoszyły się na mojej rabacie i zagłuszają inne kwiaty – rozrosły się naprawdę do wielkich rozmirów! Jak najskuteczniej ograniczyć ich dalszy rozrost?

Spis treści
Czy trawy ozdobne mogą zagłuszać inne rośliny? Jak ograniczyć rozrastanie się traw ozdobnych?

Czy trawy ozdobne mogą zagłuszać inne rośliny?

Trawy ozdobne świetnie czują się w naszym klimacie. Dobrze zimują i nie są zbyt wymagające, co często doprowadza do ich nadmiernego wzrostu. Co więcej, większość gatunków tej grupy roślin to byliny, które rozrastają się za pomocą kłączy lub rozłogów.

Trawy posadzone swobodnie na rabacie, po 2-3 sezonach mogą zagłuszać sąsiadujące rośliny szczególnie wtedy, gdy zostały posadzone gęsto, by uzyskać szybki efekt.

Trawy ozdobne należy utrzymywać w mniejszych kępach, ponieważ zbyt rozrośnięte gorzej się prezentują i mogą być podatne na choroby.

Odkryj nową jakość pielęgnacji ogrodu – wybierz narzędzia akumulatorowe Makita!
Przeczytaj także
Odkryj nową jakość pielęgnacji ogrodu – wybierz narzędzia akumulatorowe Makita!

Jak ograniczyć rozrastanie się traw ozdobnych?

Najskuteczniejszym sposobem zapobiegającym nadmiernemu rozprzestrzenianiu się tych bylin jest sadzenie ich w osłonach, np. wiadro bez dna. Innym rozwiązaniem są np. metalowe taśmy pionowo wkopane w ziemię tak, aby wystawały kilka cm nad nią i uniemożliwiały przerastanie kłączy górą.


Źródło: Magazyn Budujemy Dom
Tekst: Małgorzata Szymańska; zdjęcie tytułowe: Ajale / Pixabay

Autor
Zbyt rozrośnięte trawy ozdobne: jak przyciąć?
Zbyt rozrośnięte trawy ozdobne: jak przyciąć?
Budujemy Dom

Największy w Polsce budowlany portal internetowy i miesięcznik dla budujących i remontujących dom przedstawia krok po kroku etapy powstawania domu od wykopu pod fundament do zawieszenia lustra w łazience oraz inspirujące reportaże ogrodowe.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (13)