Logo
Logo

Testujemy narzędzia do wysiewania i sadzenia Fiskars

Stworzenie ogrodu czy balkonu przyjaznego pszczołom i innym pożytecznym owadom nie wymaga dużego wysiłku. Liczą się chęci i przekonanie, że działamy w słusznej dla naszej planety sprawie. Zatem dbajmy o różnorodność w naszych ogrodach, siejąc kwiaty i pomóżmy owadom przetrwać i znaleźć dom. W realizacji planu pomogą nam narzędzia do wysiewu i sadzenia roślin.

Testujemy dla Was narzędzia do wysiewania nasion oraz sadzenia kwiatów i cebul firmy FISKARS. Oto jak sprawdziły się w naszym ogrodzie.

FISKARS włącza się do działań na rzecz ochrony pszczół, wprowadzając do swojej oferty narzędzia do sadzenia i wysiewu roślin oraz podejmując działania na rzecz promocji ogrodów przyjaznych pszczołom i innym zapylaczom. Jednym z działań jest program #TAKdlaPszczół gdzie idee łączą się z ekspercką wiedzą, szkoleniami, a także pomocą i edukacją.

Fiskars to popularna marka narzędzi ogrodniczych, która od lat jest znana i często wybierana przez profesjonalnych ogrodników. Po jej produkty chętnie sięgają również ogrodnicy amatorzy, którzy cenią sobie ich trwałość oraz ergonomię, która znacząco ułatwia prace ogrodnicze. Postanowiliśmy sprawdzić w naszym ogrodzie, jak narzędzia do wysiewania i sadzenia leżą w dłoni i radzą sobie w akcji!

Narzędzia do siewu i sadzenia które testowaliśmy
Fot. Redakcja ZielonyOgrodek.pl
Do testów otrzymaliśmy narzędzia do wysiewania nasion i sadzenia kwiatów i cebul: łopatkę do wysiewu, pikownik Solid, siewnik Solid i dwie sadzarki: Xact oraz z długim ostrzem Ergo.

Test narzędzi do wysiewania i sadzenia

Zadbaj o różnorodność w swoim ogrodzie, wysiewając i sadząc kwiaty, dzięki którym pomożesz owadom przetrwać  znaleźć pożywienie i schronienie. W realizacji planu pomogą nam odpowiednie narzędzia do wysiewu i sadzenia roślin.

Narzędzia ogrodnicze z serii Xact, Ergo i Solid zostały zaprojektowane tak, aby spełnić oczekiwania każdego ogrodnika. I co najważniejsze – dzięki nim możemy stworzyć ogród przyjazny pszczołom. Przetestowaliśmy je w naszym ogrodzie, by pokazać Wam, jak ich używać i sprawdzić, czy warto je kupić. Zobaczcie sami!

łopatka do wysiewania i sadzenia - test narzędzi ogrodniczych

Łopatka do wysiewu

Unikalne narzędzie składa się z łopatki, rysika, poszerzacza i narzędzia pomiarowego – wszystko to zintegrowane w jednym dwuczęściowym narzędziu. Ułatwia sadzenie roślin na odpowiednią głębokość oraz wysiewanie nasion w odpowiedniej ilości i we właściwej odległości dzięki podziałce na łopatce i poszerzaczu. Wyjmowany rysik z uchwytu łopatki może być używany do liczenia i przenoszenia małych nasion.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE!

 pikownik Solid - test narzędzi ogrodniczych

Pikownik Solid

Zaostrzona końcówka służy do przygotowywania otworów w ziemi oraz sadzenia nasion, cebulek czy małych sadzonek na odpowiedniej głębokości. Unikalny uchwyt w kształcie litery L zapewnia optymalny ruch i duży komfort pracy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE!

siewnik Solid - test narzędzi ogrodniczych

Siewnik Solid

To wszechstronne narzędzie, które może być używane przez cały rok. Latem można nim rozsiewać nasiona oraz rozrzucać nawóz, a zimą np. rozsypywać piasek. Obracane pokrętło pozwala na łatwą regulację dozowania w zależności od zastosowania granulatu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE!

Sadzarka Xact - test narzędzi ogrodniczych

Sadzarka Xact

Umożliwia sadzenie cebulek i małych sadzonek bez konieczności schylania się czy klękania.
Kilka prostych kroków: wystarczy wykonać dołek, włożyć cebulkę i przysypać ziemią.
Trwały, lekki aluminiowy trzonek z ostrą końcówką i podpórką na stopę umożliwia łatwe wykonywanie dołków. Mechanizm blokujący w podpórce utrzymuje ostrze w pozycji otwartej, umożliwiając wrzucenie cebulki przez górną część sadzarki – dokładnie w pożądane miejsce.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE!

Sadzarka z długim ostrzem Ergo - test narzędzi ogrodniczych

Sadzarka z długim ostrzem Ergo

Szybkie i wygodne wykonanie otworów w ziemi pod cebulki nie jest już problemem. Narzędzie ma solidny, długi trzonek z wytrzymałej stali, co zapewnia użytkownikowi zarówno podparcie, kontrolę wykopu oraz zmniejsza obciążenie pleców i kolan. Ostre zęby ułatwiają pracę, szczególnie w twardej ziemi. Natomiast spust w uchwycie umożliwia spulchnienie, zebranie i wyrzucenie gleby zapewniając sprawne i wydajne sadzenie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE!

Podsumowanie testu

Narzędzia ogrodowe Fiskars przez wielu użytkowników uważane są jako jedne z najlepszych na rynku. Trudno nie zgodzić się z tą opinią! Mieliśmy do dyspozycji szeroką gamę narzędzi – od małych i lekkich łopatek po cięższe i duże sadzarki, więc mogliśmy to sprawdzić.

Wykonane z kompozytu narzędzia (łopatka i pikownik) są ergonomiczne i bardzo lekkie, ale wyjątkowo mocne i wytrzymałe. Są idealne do kopania ziemi, przesadzania i sadzenia małych roślin i wysiewania nasion.

Nawet długotrwałe, monotonne wykonywanie jednej czynności (sadzenie kilkudziesięciu cebulek w ciężkiej glebie) nie powodowało zmęczenia, a wręcz przeciwnie – praca sadzarką była doskonałą zabawą, oszczędzając przy tym nasze plecy, gdyż mogliśmy wygodnie pracować w pozycji wyprostowanej, bez konieczności ciągłego schylania. Inteligentnie zaprojektowane z wykorzystaniem opatentowanych technologii i zaawansowanej ergonomii, narzędzia Fiskars zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować wysiłek i zwiększyć produktywność.

Bez wątpienia warto je kupić, by praca w ogrodzie była łatwiejsza i przyjemniejsza. To doskonałe narzędzia do sadzenia i wysiewania kwiatów przyjaznych owadom!

Jak Ty możesz pomóc owadom w swoim ogrodzie?

Każdy, kto kocha ogród, wie ile zawdzięczamy pszczołom i innym owadom zapylającym. Wiosną, gdy nasze ogrody zaczynają budzić się i rozkwitać, brzęczenie naszych ciężko pracujących przyjaciół-pszczół jest wyraźnym znakiem, że natura jest w równowadze.

Ty również możesz uczynić swój ogród oazą bioróżnorodności i pomóc w rozwoju pszczół oraz innych owadów zapylających. Poznaj kilka prostych wskazówek:

SIEJ I SADŹ KWIATY
Posadź różne rośliny, tak aby kwitły przez cały sezon. Niektóre gatunki owadów pojawiają się wiosną, inne latem, a jeszcze inne obecne są przez cały sezon. Dlatego warto zapewnić im rośliny kwitnące w różnych okresach. Ważne są nie tylko kwiaty, lecz cała mozaika roślin – drzewa, krzewy, grządki z warzywami i owocami. One również dostarczają nektaru i pyłku. W ogrodach i donicach okiennych sadź występujące naturalnie kwiaty polne i inne dzikie rośliny kwitnące. To raj dla owadów zapylających.

ZACHOWAJ BIORÓŻNORODNOŚĆ
Zostaw „dziki” kawałek w ogrodzie, nie koś trawy i nie wycinaj chwastów. Przyroda będzie mogła tu bujnie się rozwijać, a siedliska owadów i gryzoni pozostaną nienaruszone. Stwórz dziką grządkę lub mini łąkę w swoim ogrodzie, na której mogą rosnąć polne kwiaty. Nie usuwaj martwych gałęzi i unikaj grabienia liści. Zapewni to schronienie owadom i małym ssakom.

ZADBAJ O OWADY
Wiele owadów zagnieździ się chętnie w bezpiecznym stosie drewna, wiązkach trzciny czy bambusa. Dobrym schronieniem dla pszczół, który możemy sami wykonać, jest domek dla owadów. Zadbaj także o wodę do picia – idealnym rozwiązaniem jest oczko wodne otoczone roślinami. Można ustawić również na zewnątrz płytkie naczynie z wodą i włożyć do niego kilka kamieni, aby pszczoły się nie potopiły. W przypadku stosowania chemicznych środków ochrony roślin wybieraj jedynie preparaty bezpieczne dla pszczół i przestrzegaj okresów zapobiegających ich zatruciu. A najlepiej stosuj naturalne nawozy jak np. kompost lub obornik. 

FISKARS logo


Artykuł powstał we współpracy z firmą FISKARS, www.fiskars.com

 

Autor
Testujemy narzędzia do wysiewania i sadzenia Fiskars
Testujemy narzędzia do wysiewania i sadzenia Fiskars
Paweł Romanowski

Redaktor naczelny portalu. Dba o zielony ogródek od ponad 10 lat. Kiedyś zostanie eko-filozofem, ale póki co poświęca się bez reszty ogrodowej medytacji... w hamaku. Uwielbia przytulać się do drzew, rozmawiać z roślinami i spacerować na łonie natury. Kocha zioła, kwiaty cebulowe i dziką faunę. W swoim małym ogrodzie łączy wielkie potrzeby dzieci, kotów i zapylaczy.

Tagi