Logo
Logo

TOP 3 krzewy na kolorowy jesienny żywopłot

W sezonie gęsto ulistnione, na jesień efektownie przebarwione przez długi czas i dobrze znoszące cięcie. Jakie gatunki będą spełniać te cechy i idealnie będą nadawać się na piękny jesienny żywopłot? Sprawdź nasze TOP 3!

Spis treści
Trzmielina oskrzydlona Perukowiec podolski Tawuła van Houtte’a

Krzewy na żywopłot przebarwiający się jesienią

Trzmielina oskrzydlona (Euonymus alatus)


Trzmielina oskrzydlona (Euonymus alatus)

Krzew dorastający do 3 m wysokości, może być sadzony pojedynczo lub w grupie. Eliptycznie wydłużone liście przebarwiają się na intensywny czerwony kolor. Dodatkowo pędy pokryte są z czterech stron listewkami korka. Krzew dobrze znosi cięcie i nadaje się na formowane żywopłoty. Preferuje stanowisko słoneczne, półcieniste i jest tolerancyjny w stosunku do podłoża.

Dowiedz się więcej o trzmielinie

perukowiec podolski fot. M. Szymańska


Perukowiec podolski (Cotinus coggygria)

Krzew o luźniejszej koronie, dorasta do 3 m wysokości. Najlepiej rośnie w słońcu, na przepuszczalnych, piaszczysto-gliniastych glebach z dodatkiem wapnia. Liście mają jajowaty kształt i wyjątkowo atrakcyjnie wyglądają jesienią, przebarwiając się żółto, czerwono i pomarańczowo.

Dowiedz się więcej o perukowcu

 Tawula van Houtte a


Tawuła van Houtte’a (Spiraea vanhouttei)

Krzew o podobnych rozmiarach, co poprzednie gatunki, jest gęsto ulistniony od samego dołu. Liście jesienią zmieniają kolor głównie na żółty i pomarańczowy. Tawuła ta dobrze rośnie w słońcu i półcieniu, na wszystkich glebach ogrodowych. Może być sadzona w nieformowanych szpalerach.

Dowiedz się więcej o tawule

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Szymańska

Autor
TOP 3 krzewy na kolorowy jesienny żywopłot
TOP 3 krzewy na kolorowy jesienny żywopłot
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
Powiązane rośliny
Zobacz więcej
To Cię zainteresuje
Twoja strona ogrodu