Logo
Logo

Cebulki szafirków | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Szafirki to niewielkie rośliny o drobnych, ale bardzo efektownych kwiatach w pięknym, szafirowym kolorze. Są roślinami wieloletnimi, które mogą zimować w gruncie, co ułatwia ich pielęgnacje. Szafirki nie wymagają wielu zabiegów, ale warto zasilać je, wykorzystując nawozy do roślin kwitnących. Mogą pięknie zdobić trawnik lub rabaty, a ich sadzenie jest niezwykle proste. Jak i kiedy sadzić szafirki?

Z artykułu dowiesz się:
  • Kiedy sadzimy szafirki?
  • Gdzie i jak sadzić cebulki?
  • Jakie szafirki wybrać i gdzie kupić?

Kiedy i jak sadzić szafirki?
Wymagania cebulek

Chcąc, aby szafirki pięknie zakwitły wiosną, cebulki należy posadzić wczesną jesienią, a więc na przełomie września i października. Dzięki temu rośliny zdążą się ukorzenić przed zimą i przetrwają mrozy.

Warto pamiętać, że szafirki tworzą piękne kępy, więc będą wyglądały zachwycająco zarówno w pojedynczych nasadzeniach, jak i tworząc większe grupy.

Gdzie kupić szafirki? 
Wybieraj zdrowe cebulki

Wybierając cebulki szafirków, warto pamiętać, że są one wrażliwe na nieprawidłowe przechowywanie, co może doprowadzić do przesuszenia lub gnicia bulw. Dlatego tak ważne jest, aby cebulki kwiatów kupować jedynie w dobrym sklepie ogrodniczym, który zapewni bulwy wysokiej jakości. To przełoży się na późniejszy prawidłowy wzrost roślin i piękne kwiaty.

Szafirek Armeński
Szafirek armeński
Kup online

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Hans Braxmeier/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Cebulki szafirków | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Cebulki szafirków | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (5)
Powiązane rośliny

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl