Logo
Logo
43
Do góry

Ogród z różami

Ogród z różami może mieć bardzo różną formę – od klasycznej różanki obwiedzionej niskim żywopłotem, przez romantyczną rabatę z różami i bylinami, po nowoczesne kompozycje w donicach czy róże wkomponowane w grządki warzywne. Obejrzyj naszą galerię różanych ogrodów i zainspiruj się!

Róże (Rosa) to niewątpliwie jedne z najbardziej cenionych kwitnących roślin ogrodowych. Kochają słońce i najlepiej rosną w przepuszczalnym, żyznym, próchnicznym podłożu o zasadowym odczynie. Obok róż można sadzić mnóstwo bylin, wiele krzewów liściastych, iglastych i zimozielonych. Warto mieć je w ogrodzie ze względu na długie kwitnienie – dobrze dobrane odmiany będą zdobić ogród od czerwca do późnej jesieni.

Odmian i mieszańców róż jest mnóstwo, a więc każdy właściciel ogrodu lub balkonu znajdzie taką, która przypadnie mu do gustu i będzie pasować do pozostałych roślin – dobraną pod względem koloru lub wielkości kwiatów. W małym ogrodzie i w pojemniku na balkonie czy tarasie można sadzić róże rabatowe (floribundy), róże pnące i okrywowe oraz róże szczepione na pniu. Na większej przestrzeni mamy dużo większy wybór – dochodzą jeszcze intensywnie rosnące róże parkowe czy niezwykle efektowne róże wielkokwiatowe. Zobacz galerię 20 różnych ogrodów z różami!

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (5)

Komentarze

BALKON
Na czasie
BALKON
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 18, Sentencja nr:5
Tydzień 18, Sentencja nr:5
Do oczka wodnego możemy już wpuścić ryby. Wodę w stawie należy systematycznie oczyszczać z glonów i obumarłych szczątków roślin. Ciągły przepływ wody w zbiorniku (np. dzięki fontannie bądź kaskadzie) ograniczy ilość glonów.
Tydzień 18, Sentencja nr:4
Tydzień 18, Sentencja nr:4
Pamiętajmy o systematycznym podlewaniu i nawożeniu żywopłotów. Do nawożenia możemy stosować nawóz długo działający, stopniowo uwalniający składniki, który podsypuje się pod krzewy raz w roku (wiosną).
Tydzień 18, Sentencja nr:3
Tydzień 18, Sentencja nr:3
Przycinamy krzewy, które kwitły na zeszłorocznych pędach, przed wypuszczeniem liści. Należą do nich: forsycja, migdałek, wierzba, dereń jadalny. Przycięcie spowoduje, że krzewy wypuszczą nowe pędy.
Tydzień 18, Sentencja nr:2
Tydzień 18, Sentencja nr:2
Przeprowadźmy aerację trawnika, która polega na rozluźnieniu zbitej ziemi, aby mogło dotrzeć do niej powietrze.
Tydzień 18, Sentencja nr:1
Tydzień 18, Sentencja nr:1
Możemy sadzić w ogrodzie krzewy ozdobne sprzedawane w pojemnikach (ich wybór jest o tej porze roku bardzo duży). W tym celu wykopujemy dołek nieco większy niż bryła korzeniowa. Po posadzeniu rośliny, wokół szyjki korzeniowej formujemy misę, w której będzie zatrzymywać się woda.
 
Twoja strona ogrodu