Logo
Logo
109
Okazje

Ogród z różami

Ogród z różami może mieć bardzo różną formę – od klasycznej różanki obwiedzionej niskim żywopłotem, przez romantyczną rabatę z różami i bylinami, po nowoczesne kompozycje w donicach czy róże wkomponowane w grządki warzywne. Obejrzyj naszą galerię różanych ogrodów i zainspiruj się!

 

Róże (Rosa) to niewątpliwie jedne z najbardziej cenionych kwitnących roślin ogrodowych. Kochają słońce i najlepiej rosną w przepuszczalnym, żyznym, próchnicznym podłożu o zasadowym odczynie. Obok róż można sadzić mnóstwo bylin, wiele krzewów liściastych, iglastych i zimozielonych. Warto mieć je w ogrodzie ze względu na długie kwitnienie – dobrze dobrane odmiany będą zdobić ogród od czerwca do późnej jesieni.

Odmian i mieszańców róż jest mnóstwo, a więc każdy właściciel ogrodu lub balkonu znajdzie taką, która przypadnie mu do gustu i będzie pasować do pozostałych roślin – dobraną pod względem koloru lub wielkości kwiatów. W małym ogrodzie i w pojemniku na balkonie czy tarasie można sadzić róże rabatowe (floribundy), róże pnące i okrywowe oraz róże szczepione na pniu. Na większej przestrzeni mamy dużo większy wybór – dochodzą jeszcze intensywnie rosnące róże parkowe czy niezwykle efektowne róże wielkokwiatowe. Zobacz galerię 20 różnych ogrodów z różami!

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (9)
Powiązane rośliny
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu