Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
92
Okazje

Ogród z różami

Ogród z różami może mieć bardzo różną formę – od klasycznej różanki obwiedzionej niskim żywopłotem, przez romantyczną rabatę z różami i bylinami, po nowoczesne kompozycje w donicach czy róże wkomponowane w grządki warzywne. Obejrzyj naszą galerię różanych ogrodów i zainspiruj się!

 

Róże (Rosa) to niewątpliwie jedne z najbardziej cenionych kwitnących roślin ogrodowych. Kochają słońce i najlepiej rosną w przepuszczalnym, żyznym, próchnicznym podłożu o zasadowym odczynie. Obok róż można sadzić mnóstwo bylin, wiele krzewów liściastych, iglastych i zimozielonych. Warto mieć je w ogrodzie ze względu na długie kwitnienie – dobrze dobrane odmiany będą zdobić ogród od czerwca do późnej jesieni.

Odmian i mieszańców róż jest mnóstwo, a więc każdy właściciel ogrodu lub balkonu znajdzie taką, która przypadnie mu do gustu i będzie pasować do pozostałych roślin – dobraną pod względem koloru lub wielkości kwiatów. W małym ogrodzie i w pojemniku na balkonie czy tarasie można sadzić róże rabatowe (floribundy), róże pnące i okrywowe oraz róże szczepione na pniu. Na większej przestrzeni mamy dużo większy wybór – dochodzą jeszcze intensywnie rosnące róże parkowe czy niezwykle efektowne róże wielkokwiatowe. Zobacz galerię 20 różnych ogrodów z różami!

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (5)
Powiązane rośliny
Nowe treści

 

Ważne tematy
Lista zakupów
Nowe rośliny w katalogu
Zostań redaktorem!

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.


Komentarze

ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 48, Sentencja nr:7
Tydzień 48, Sentencja nr:7
Większość bylin na rabacie powinna być zabezpieczona przed mrozem. Dowiedz się, które to rośliny oraz jak ochronić je przed zimą.
Tydzień 48, Sentencja nr:6
Tydzień 48, Sentencja nr:6
Zimą rośliny balkonowe są szczególnie narażone na przemarzanie, gdyż ich korzenie osłonięte są jedynie doniczką i cienką warstwą ziemi. Trzeba je zabezpieczyć przed mrozem.
Tydzień 48, Sentencja nr:5
Tydzień 48, Sentencja nr:5
Posadzone młode egzemplarze są szczególnie narażone na działanie mrozu, zatem chcąc cieszyć się ich urokiem w następnych latach należy pamiętać o bardzo dokładnym zabezpieczeniu ich przed zimą.
Tydzień 48, Sentencja nr:3
Tydzień 48, Sentencja nr:3
Z trawnika należy systematycznie usuwać opadające liście. W tym celu oprócz zwykłych grabi możemy użyć tzw. miotłograbi o miękkich, sprężystych zębach lub odkurzacza ogrodowego.
Tydzień 48, Sentencja nr:2
Tydzień 48, Sentencja nr:2
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf (warstwa grubości 2–4 cm), gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Tydzień 48, Sentencja nr:1
Tydzień 48, Sentencja nr:1
Jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej, czyścimy narzędzia ogrodowe, dokonujemy ich przeglądu, zmieniamy płyny, świece, oddajemy noże do ostrzenia. Czyścimy i chowamy węże ogrodowe oraz meble ogrodowe.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu