Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
79
Okazje

Ogród z różami

Ogród z różami może mieć bardzo różną formę – od klasycznej różanki obwiedzionej niskim żywopłotem, przez romantyczną rabatę z różami i bylinami, po nowoczesne kompozycje w donicach czy róże wkomponowane w grządki warzywne. Obejrzyj naszą galerię różanych ogrodów i zainspiruj się!

 

Róże (Rosa) to niewątpliwie jedne z najbardziej cenionych kwitnących roślin ogrodowych. Kochają słońce i najlepiej rosną w przepuszczalnym, żyznym, próchnicznym podłożu o zasadowym odczynie. Obok róż można sadzić mnóstwo bylin, wiele krzewów liściastych, iglastych i zimozielonych. Warto mieć je w ogrodzie ze względu na długie kwitnienie – dobrze dobrane odmiany będą zdobić ogród od czerwca do późnej jesieni.

Odmian i mieszańców róż jest mnóstwo, a więc każdy właściciel ogrodu lub balkonu znajdzie taką, która przypadnie mu do gustu i będzie pasować do pozostałych roślin – dobraną pod względem koloru lub wielkości kwiatów. W małym ogrodzie i w pojemniku na balkonie czy tarasie można sadzić róże rabatowe (floribundy), róże pnące i okrywowe oraz róże szczepione na pniu. Na większej przestrzeni mamy dużo większy wybór – dochodzą jeszcze intensywnie rosnące róże parkowe czy niezwykle efektowne róże wielkokwiatowe. Zobacz galerię 20 różnych ogrodów z różami!

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (5)
Powiązane rośliny
Nowe treści

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 31, Sentencja nr:8
Tydzień 31, Sentencja nr:8
Zioła można zbierać przez cały sezon letni. Świeże zioła dają niepowtarzalny aromat i smak naszym potrawom, a ich nadmiar warto suszyć lub zamrażać.
Tydzień 31, Sentencja nr:7
Tydzień 31, Sentencja nr:7
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 31, Sentencja nr:6
Tydzień 31, Sentencja nr:6
Po zakończeniu zbioru truskawek porządkujemy grządki. Usuwamy chwasty, a jeśli rośliny zaatakowały choroby grzybowe, obcinamy liście na wysokości ok. 5 cm i dokładnie je wygrabiamy. Ważne jest też zasilenie truskawek nawozem azotowym.
Tydzień 31, Sentencja nr:4
Tydzień 31, Sentencja nr:4
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 31, Sentencja nr:1
Tydzień 31, Sentencja nr:1
Zaczynają kwitnąć posadzone wiosną rośliny cebulowe i bulwiaste, np. mieczyki, lilie i dalie. Większość z nich po ścięciu długo utrzymuje świeżość i doskonale nadaje się do wazonu.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu