Logo
Logo

Ogród z wrzosami | 15 inspirujących pomysłów na aranżacje

Ogród z wrzosami wcale nie musi być rozległym wrzosowiskiem na skraju lasu. W każdym, nawet malutkim ogrodzie można założyć wrzosową rabatę, która będzie ciekawie wyglądać od połowy września do późnej jesieni. Wystarczy, że zapewnimy roślinom odpowiednie podłoże i słoneczne stanowisko. Zobacz 13 ogrodów z wrzosami i zainspiruj się!

Wrzosy (Calluna) są popularne wśród właściciel ogrodów, balkonów i tarasów przede wszystkim ze względu na termin kwitnienia. Ich kwiaty zaczynają rozwijać się pod koniec sierpnia, gdy większość innych roślin kończy powoli zaczyna szykować się do zimowego spoczynku. Wrzosy najlepiej prezentują się sadzone w grupach, po kilkanaście sztuk. Osiągają 20-50 cm wysokości. Warto robić z nich plamy barwne, wykorzystując odmiany kwitnące na różne kolory i charakteryzujące się odmiennym zabarwieniem liści oraz pokrojem. Obok wrzosów dobrze jest sadzić karłowe krzewy o podobnych wymaganiach, aby stanowiły dla nich tło w pozostałe miesiące i dodały kompozycji dynamiki.

Sadzonki wrzosów w internetowym sklepie ogrodniczym Zielony Ogródek
Sadzonki wrzosów
Wrzosy doskonale odnajdują się w różnych aranżacjach. Są idealnym wyborem na wrzosowiska, gdzie tworzą niesamowite malownicze widoki. Stanowią także wspaniałą opcję do obsadzania skarp, dodając im naturalnego piękna. Wrzosy nadają się także do donic, skrzyń i koszów, gdzie doskonale komponują się z roślinami.
W tym zestawie znajdują się 3 odmiany po 3 sztuki sadzonek, o wysokości ok. 15 cm.
KUP W NASZYM SKLEPIE

Decydując się na uprawę wrzosów trzeba pamiętać, by zapewnić im odpowiednie warunki, jeśli chodzi o podłoże (kwaśne, przepuszczalne, mało zasobne w składniki pokarmowe) i stanowisko (słoneczne i ciepłe). Jeśli mamy zamiar uprawiać wrzosy w pojemnikach na balkonie lub tarasie, zadbajmy o drenaż (warstwa żwiru lub keramzytu na dnie doniczki) oraz osłonę przed mrozem (jeśli chcemy, by rośliny przetrwały do wiosny). Jesienią kompozycje w donicach świetnie ubarwią różnokolorowe dynie. Zobacz galerię ogrodów z wrzosami w różnym stylu!

Autor
Ogród z wrzosami | 15 inspirujących pomysłów na aranżacje
Ogród z wrzosami | 15 inspirujących pomysłów na aranżacje
Małgorzata Wójcik

Uwielbia przebywać wśród roślin, podglądać je i cieszyć się ich urodą na każdym etapie życia. Nierzadko zdarza się, że z nimi rozmawia... Redaktorka naczelna magazynu Gardeners' World. Edycja Polska, autorka tekstów, pasjonatka roślinnej fotografii. Z wykształcenia architekt krajobrazu.

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (31)
Powiązane rośliny

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl