Azalia STARSTYLE® PINK Rhododendron

Azalia STARSTYLE® PINK
Azalia STARSTYLE® PINK (Rhododendron) | Przeczytaj opis rośliny, zobacz zdjęcia i dowiedz się o niej więcej. Poznaj jej wymagania, zastosowanie oraz wskazówki dotyczące uprawy i pielęgnacji.
Posłuchaj
00:00
4
Dekoracyjność: kwiatostany
Gleba: lekka
Kolor kwiatów: różowe
Odczyn gleby: kwaśna
Pokrój: kulisty
Wysokość: 50 cm
Trwałość liści: sezonowe
Korona: kulista
Stanowisko: półcień
Zastosowanie: ogrody wrzosowiskowe, pojemniki, balkony, tarasy

Azalia STARSTYLE® PINK (nazwa hodowlana: 'AZAARE01' PBR) to odmiana zwracająca uwagę unikalnym, oryginalnym, zimozielonym ulistnieniem oraz ciekawą budową kwiatów, odbiegającą od powszechnie znanych w uprawie odmian azalii.

Jest to niewielkich rozmiarów gęsty krzewem o zaokrąglonym pokroju, osiągający 0,5 m średnicy. Liście ma lancetowate, grube, skórzaste, ciemnozielone, błyszczące, o nierównych, pofalowanych brzegach. Kwiaty są zbudowane z silnie wydłużonych, różowych płatków korony, pręcików i słupków, tworzących egzotycznie wyglądające, kuliste kwiatostany. Przypominają one fajerwerki. Roślina kwitnie wczesną wiosną przez około 4 tygodnie.

Azalia StarStyle® Pink jest jedną z 3 odmian z serii StarStyle®, uzyskanych w wyniku krzyżowania Rhododendron stenopetalum ‘Linearifolium’ z Rhododendron simsii, oraz dalszych krzyżowań, w tym krzyżowań wstecznych, prowadzonych przez wiele lat.

W warunkach klimatycznych Polski może być uprawiana w gruncie jedynie w najcieplejszych rejonach kraju, ale roślinę tę warto uprawiać w donicach na balkonach i tarasach, chowanych na zimę do chłodnych pomieszczeń. W takiej formie nadaje się do dekoracji wnętrz.

Strefa mrozoodporności: 7b -14/-12 °C

Roślina zakwalifikowana do Konkursu Roślin Nowości 2022

Breeder: Kwekerij Arends, Holandia
Wprowadzenie na rynek: 2021 r.
Zgłaszający: Leybaert BV, Ledestraat 3, 9180 Moerbeke-Waas, Belgia

 

LOGO ZSZP

Opracowanie: Związek Szkółkarzy Polskich
Więcej informacji na: Konkurs Roślin Nowości 2022
Więcej o roślinach i ich producentach na: e-katalogroslin.pl


☺️ Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. Odwiedź nas na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTube oraz na naszym internetowym forum ogrodniczym.

Redakcja poleca
Lykos skrzyp polny ekstrakt 50 ml - Target
Lykos skrzyp polny ekstrakt 50 ml - Target
Pomidor mięsisty 'Gigantomo' F1
Pomidor mięsisty 'Gigantomo' F1
Miedzian 50 WP, Zwalcza choroby owoców – 100 g
Miedzian 50 WP, Zwalcza choroby owoców – 100 g
Agrowłóknina HORTI-LINE – zimowa 2,10 m x10 mb
Agrowłóknina HORTI-LINE – zimowa 2,10 m x10 mb
Obserwuj
Więcej na ten temat
Powiązane rośliny

Azalia Rhododendron

Łatwe porządki? Sprawdźmy! Testujemy myjki wysokociśnieniowe Bosch... nie tylko w ogrodzie
Treści naszych partnerów
Porady na ten tydzień
Tydzień 18, Sentencja nr:5
Do oczka wodnego możemy już wpuścić ryby. Wodę w stawie należy systematycznie oczyszczać z glonów i obumarłych szczątków roślin. Ciągły przepływ wody w zbiorniku (np. dzięki fontannie bądź kaskadzie) ograniczy ilość glonów.
Przeczytaj także
Jak dbać o oczko wodne? Oczko wodne przyjazne dzikiej faunie Jak wykonać oczko wodne z betonu? 2 sposoby Hodowla ryb w ogrodzie: jak duże powinno być oczko wodne?
Tydzień 18, Sentencja nr:4
Pamiętajmy o systematycznym podlewaniu i nawożeniu żywopłotów. Do nawożenia możemy stosować nawóz długo działający, stopniowo uwalniający składniki, który podsypuje się pod krzewy raz w roku (wiosną).
Przeczytaj także
Jak nawozić trawnik wiosną? Praktyczne porady Nawożenie iglaków | Czym nawozić wiosną, latem i jesienią? Wiosenne nawożenie roślin ogrodowych | Jak to zrobić dobrze? Pielęgnacja drzew, krzewów i żywopłotów. W jaki sposób, kiedy i czym przycinać?
Tydzień 18, Sentencja nr:3
Przycinamy krzewy, które kwitły na zeszłorocznych pędach, przed wypuszczeniem liści. Należą do nich: forsycja, migdałek, wierzba, dereń jadalny. Przycięcie spowoduje, że krzewy wypuszczą nowe pędy.
Przeczytaj także
Narzędzia do cięcia drzew i krzewów Przycinanie forsycji: krok po kroku i bez błędów! Przytnij forsycję dopiero po kwitnieniu. Inaczej jej zaszkodzisz i nie zakwitnie! Uprawa dereni w ogrodzie – polecane gatunki i odmiany, które warto posadzić!
Komentarze

Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści