Alstromeria, alstroemeria (Alstremeria) odmiana RIVER VALLEY (nazwa handlowa: 'Tessumriver' PBR). Należy do roślin z serii Summer Paradise® z linii valley.

Roślina dorasta do zaledwie do 35 cm wysokości. Cechą charakterystyczną rośliny jest niski, kompaktowy pokrój, kremowo obrzeżone liście oraz duże różowe kwiaty z żółtą gardzielą i ciemnymi prążkami na wewnętrznych płatkach. Kwiaty tworzą się na szczytach krótkich łodyg, są zebrane w baldachowate kwiatostany. Bylina kwitnie długo i obficie, od końca czerwca do pierwszych przymrozków.

Wymagania i uprawa

Alstroemerie preferują gleby żyzne, próchniczne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, o lekko kwaśnym odczynie, stanowiska słoneczne do lekko ocienionych.

Odmiana 'River Valley' sadzona do gruntu wymaga starannego zabezpieczenia przed mrozem – obsypania na zimę grubą, 10-15-centymetrową warstwą kory. Rośliny uprawiane w pojemnikach na balkonach i tarasach należy przechowywać w pomieszczeniach o temperaturze zbliżonej do 0°C.

Zastosowanie

Odmiana polecana do sadzenia na obrzeżach rabat oraz uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach.

Ciekawostki

Odmiana została wyhodowana przez HilverdaFlorist-Hortipartners (Holandia), a wprowadzono ją na rynek w 2020 r. Brała udział w Konkursie Roślin Nowości 20201, do którego zgłoszona została przez CLEMATIS ŹRÓDŁO DOBRYCH PNĄCZY Sp. z o.o. Sp. k..


Tekst i zdjęcia: źródło - Konkurs Roślin Nowości 2021 

logo - CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy