Logo
Logo
Do góry

Warzywnik w wersji mini

Chciałbyś uprawiać warzywa, ale ledwie wystarcza ci miejsca na marchewkę? Helen Riches pokazuje, jak pomieścić spore zbiory na niewielkiej przestrzeni.

Wykorzystaj parapety! W zasięgu kuchennego stołu możesz mieć świeże warzywa i liście sałat, które wyglądają tak samo cudownie, jak smakują. Tak z powodzeniem możesz wykorzystać zaskakująco małe przestrzenie. Zacznij uprawę zieleniny już w kwietniu – skorzystaj z idealnych warunków, które przynosi ten miesiąc.

Nie martw się, jeśli nie wysiałeś nasion wcześniej – późniejszy wysiew pozwala uniknąć wahań temperatury, zgorzeli siewek, wyciągania się siewek i inwazji żarłocznych ślimaków. Możesz również oszukać kalendarz, kupując zdrowe i już wyrośnięte sadzonki.

Podłoże uniwersalne jest idealne dla większości warzyw, ale dodaj do niego odrobinę nawozu w granulkach o spowolnionym uwalnianiu. Pogrupuj rośliny, które lubią te same warunki lub są dla siebie doskonałymi kompanami, np. niektóre kwiaty wydzielają substancje chemiczne, które odstraszają szkodniki (aksamitki) lub przyciągają owady zapylające (nasturcje), a do tego dodają urokliwego koloru...

   
Gardeners World Edycja Polska Pełny tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners` World Edycja Polska - Marzec-Kwiecień 2018
   

 

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska

Wydanie specjalne: Własne Uprawy. Już dostępne!