Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
Do góry

Warzywnik w wersji mini

Chciałbyś uprawiać warzywa, ale ledwie wystarcza ci miejsca na marchewkę? Helen Riches pokazuje, jak pomieścić spore zbiory na niewielkiej przestrzeni.

Wykorzystaj parapety! W zasięgu kuchennego stołu możesz mieć świeże warzywa i liście sałat, które wyglądają tak samo cudownie, jak smakują. Tak z powodzeniem możesz wykorzystać zaskakująco małe przestrzenie. Zacznij uprawę zieleniny już w kwietniu – skorzystaj z idealnych warunków, które przynosi ten miesiąc.

Nie martw się, jeśli nie wysiałeś nasion wcześniej – późniejszy wysiew pozwala uniknąć wahań temperatury, zgorzeli siewek, wyciągania się siewek i inwazji żarłocznych ślimaków. Możesz również oszukać kalendarz, kupując zdrowe i już wyrośnięte sadzonki.

Podłoże uniwersalne jest idealne dla większości warzyw, ale dodaj do niego odrobinę nawozu w granulkach o spowolnionym uwalnianiu. Pogrupuj rośliny, które lubią te same warunki lub są dla siebie doskonałymi kompanami, np. niektóre kwiaty wydzielają substancje chemiczne, które odstraszają szkodniki (aksamitki) lub przyciągają owady zapylające (nasturcje), a do tego dodają urokliwego koloru...

   
Gardeners World Edycja Polska Pełny tekst możesz przeczytać w magazynie Gardeners` World Edycja Polska - Marzec-Kwiecień 2018
   

 

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska

Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!