Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Strefa magazynu
styczeń - luty 2015

Gardeners’ World Polska Największy brytyjski magazyn ogrodniczy teraz jest dostępny również w Polsce. Wydawany od ponad 20 lat miesięcznik „Gardeners’ World” absolutnie zdominował brytyjski rynek czasopism ogrodniczych, zdobywając dwie trzecie wszystkich czytelników prasy w tym segmencie tematycznym. Wersje licencyjne tego tytułu wydawane są z wielkim sukcesem w wielu krajach na całym świecie.

Najwyższy poziom merytoryczny gwarantuje nie tylko renomowany wydawca Immediate Media, ale przede wszystkim BBC World Wide – licencjodawca tego tytułu, rozwijający poszczególne wątki tematyczne w swoich programach telewizyjnych. W Polsce ten tytuł jest „skazany na sukces”, gdyż brytyjski styl uprawiania roślin w przydomowym ogródku – kwiatów, warzyw, krzewów i drzew – jest szanowany i podziwiany przez miliony Polaków.

Oczywiste różnice w sezonach wegetacji roślin, wynikające z różnic klimatycznych Polski i Anglii, są uwzględniane w wydaniu polskim. W przypisach redakcyjnych odnosimy się również do różnic w asortymencie popularnych odmian, zachowując jednak oryginalny przekaz merytoryczny, aby Czytelnik nie utracił żadnych wartości źródłowego wydania angielskiego.

Nasze licencyjne czasopismo „Gardeners’ World Polska” zachowuje całą nadzwyczaj wartościową treść i atrakcyjną formę edytorską brytyjskiego oryginału „Gardeners’ World”. W polskim wydaniu „Gardeners’ World” zachowana jest pieczołowicie oryginalna treść, zatem wszystkie terminy kalendarzowe i określenia w rodzaju „krajowy”, „nasz rodzimy” itp. odnoszą się do Anglii. Jednocześnie redakcja wszędzie, gdzie to jest wskazane, zamieszcza przypisy dotyczące polskich terminów kalendarzowych, innych warunków upraw, innych rodzajów roślin uprawianych w Polsce. Wiele informacji dodatkowych do poszczególnych tematów można znaleźć w artykułach na portalu ZielonyOgrodek.pl

Artykuły
Sezonowa kompozycja w doniczce - wiosenna elegancja
Zobacz jak zrobić wiosenną kompozycję w doniczce z kwiatów ciemiernika białego, turzycy palmowej i macierzanki cytrynowej.
Czytaj dalej
Kształt przyszłych rzeczy
Bukszpany, dzięki którym ogród Longmeadow zyskał wyrazistość, są teraz w prawdziwych opałach. Jakie pomysły ma na te rośliny Monty?
Czytaj dalej
Cykoria prosto z ogródka
Ma wiele różnych odmian – od jasnozielonej w kształcie pocisku, do przypominającej kapustę, biało-czerwonawą radicchio – a każdą smaczną.
Czytaj dalej
Chrzan prosto z ogródka
Chrzan pospolity jest silnie rosnącą, wytrzymałą byliną, która przyjmie się niemalże wszędzie. Jego korzenie, o charakterystycznym, ostrym smaku, są używane jako dodatek do potraw lub przyprawa.
Czytaj dalej
Uprawy organiczne: Czas na zmianę
Płodozmian – tak ważny dla ogrodników uprawiających warzywa – nie musi być skomplikowany. Charles Dowding odkrywa jego tajemnice.
Czytaj dalej
Rozsada - tajemnica sukcesu
Produkcja rozsady, czyli wczesny wysiew pod przykryciem, to klucz do sukcesu – mówi Charles Dowding, który dzieli się sposobem na szybkie, skuteczne i zdrowe kiełkowanie.
Czytaj dalej
Cebula prosto z ogródka
Mamy idealny czas na wysianie cebuli. Uprawa tego warzywa jest łatwa – zapewnia Pippa Greenwood – a jego rola w kuchni nie do przecenienia.
Czytaj dalej
Modrak prosto z ogródka
Na początku wymaga trochę zachodu, ale kiedy już się zaaklimatyzuje, jego niezwykle smaczne wypłonione liście wynagrodzą nam pracę – poleca Pippa Greenwood.
Czytaj dalej
Sposób na smaczną paprykę i bakłażany
Te aromatyczne przysmaki nie są trudne w uprawie, jeśli tylko wcześnie wysiejesz ich nasiona. Kay Maguire ujawnia nazwy swoich ulubionych odmian i odkrywa sekret niezawodnych zbiorów.
Czytaj dalej
Głos miasta: Poznaj wróbla
Wydaje się, że wróble domowe spotykamy co krok. Dlatego spadek ich liczebności budzi zaniepokojenie. Na szczęście ogrodnicy mogą odwrócić tę tendencję.
Czytaj dalej
Zaproszenie dla ptaków
Chris Packham, przyrodnik i prezenter programów o zwierzętach, dzieli się pomysłami, jak uczynić ogród przyjaznym dla ptaków.
Czytaj dalej
Trzmiel drzewny - pracowity jak pszczółka
W przeciwieństwie do niektórych gatunków rdzennie angielskich, kontynentalnemu trzmielowi drzewnemu dobrze się wiedzie w Anglii.
Czytaj dalej
Przewodnik po "robakach"
Możesz za nimi nie przepadać, ale nie przeszkadzaj im, gdy przebywają w swoich kryjówkach – mówi Richard ‘Bugman’ Jones.
Czytaj dalej
Atrakcyjne cały rok: Dereń i mahonia
Zobacz portrety dwóch roślin ozdobnych przez cały rok: dereń świdwa ‘Midwinter Fire’ oraz mahonia pośrednia ‘Charity’.
Czytaj dalej
Domek dla ptaków
Stwórz ptasi raj w swoim ogrodzie – zrób budki lęgowe według naszych projektów.
Czytaj dalej
Czas przycinania
Niektóre krzewy powinno się przyciąć w lutym, by zwiększyć obfitość ich przyszłego kwitnienia lub atrakcyjnego ulistnienia. David Hurrion wyjaśnia, jak przycinać te, które mają olśniewać urodą w końcówce lata.
Czytaj dalej
Tchnij życie w swoje rabaty
Piękne rabaty i dzika przyroda idą w parze, przekonuje Carol Klein. Zainspiruj się jej pomysłami na kolorowy ogród, który oddaje hołd naturze.
Czytaj dalej
Zakochaj się w cyniach
Żadna roślina nie wprowadzi do ogrodu bardziej płomiennych kolorów niż cynie. Sarah Raven ujawnia, dlaczego te rośliny skradną ci serce.
Czytaj dalej
Rośliny wychodzą z cienia
Niedobór słońca w ogrodzie często postrzega się jako przeszkodę, jednak Carol Klein wyjaśnia, że są różne rodzaje cienia, które umożliwiają uprawę pięknych, kolorowych roślin przez cały rok.
Czytaj dalej
Stwórz rabatę pachnącą zimą
Wypełnij ogród radosnymi kolorami i przyjemnymi zapachami przez cały rok, nawet w zimowe dni – radzi Joe Swift
Czytaj dalej
Przełącz się na ptasi trel
Symfonia, którą możesz delektować się bez biletu do filharmonii, w dodatku we własnym ogrodzie. Po prostu zatrzymaj się i słuchaj – zachęca Simon Barnes.
Czytaj dalej
Oszczędny ogrodnik: Mała zmiana, wielkie plony
Zwiększ opłacalność upraw, wybierając warzywa dające największe plony. Sallly Nex zdradza sekret obfitych zbiorów.
Czytaj dalej
Lubimy zimę za pracę w chłodzie i późniejsze nagrody
Zobacz nasze propozycje roślin ogrodowych, które zachwycają swoim urokiem w mroźne zimowe miesiące.
Czytaj dalej
Rabata atrakcyjna przez cały rok
Najlepsze kompozycje kwiatowe w ogrodzie są atrakcyjne od wiosny do zimy. Joe Swift pokazuje, jak stworzyć jedną z nich.
Czytaj dalej
Świętowanie okazji
Alan Titchmarsh, obchodząc 50-lecie swojej ogrodniczej pasji, zastanawia się, jak dzięki roślinom upamiętnić wyjątkowo ważne wydarzenia w życiu. Poleca te gatunki i odmiany, które wydają mu się do tego najlepsze.
Czytaj dalej
Grządki w górę
Podniesione grządki – mówi Monty – sprawdziły mi się doskonale. Jeśli zostaną prawidłowo zaprojektowane, zwiększają plony i ograniczają konieczność przekopywania ziemi.
Czytaj dalej
Bukiet z własnego ogrodu
Marzysz, by na stole zawsze stał bukiet świeżych kwiatów? To łatwiejsze i tańsze, niż sądzisz, jeśli zdecydujesz się na ich uprawę z nasion – radzi Rachel de Thame.
Czytaj dalej
Praktyczne pomysły na oszczędności
Korzyścią z samodzielnej uprawy warzyw są nie tylko smaczne plony. To także duża oszczędność. Sally Nex zdradza, jak być gospodarnym ogrodnikiem.
Czytaj dalej
Twoja strona ogrodu
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska grudzień 2021

Pakiet Gardeners' World Polska

Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!