Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Co to za paproć?

Pytanie czytelnika: Czy byli by Państwo w stanie mi pomóc określić jak nazywa się kwiat z dołączonego zdjęcia? Mam go kilka lat i kompletnie nie pamiętam jego nazwy. Nigdy go też nie rozsadzałam, gdyż jest piękny, ale coraz większy.

Roślina ze zdjęcia to domowa paproć Flebodium złociste (Phlebodium aureum). Okaz jest już bardzo duży i wymaga przesadzenia. Najlepiej przeprowadzić je wiosną, ale w tym przypadku chyba lepiej zrobić to jak najszybciej. Proszę zastosować specjalne podłoże dla paproci (na bazie torfu), a po przesadzeniu podlewać kilka razy w tygodniu, tak by podłoże było stale lekko wilgotne, ale nie mokre. Wiosną trzeba zastosować też specjalny nawóz do paproci.

Flebodium nie jest skomplikowane w uprawie. Więcej o uprawie paproci można przeczytać w artykule: Paprocie w domu. Gatunki i uprawa


Warto przeczytać

Komentarze

Nowe treści
Wieści z branży
WIELKANOC
Na czasie
WIELKANOC
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 15, Sentencja nr:5
Tydzień 15, Sentencja nr:5
Możemy wyściółkować glebę pod krzewami, używając torfu, rozdrobnionej kory drzew iglastych, kompostu liściowego lub igliwia sosnowego. Warstwa ściółki o grubości 5 cm utrudni parowanie wody z gleby i ograniczy rozwój chwastów.
Tydzień 15, Sentencja nr:4
Tydzień 15, Sentencja nr:4
Do połowy kwietnia można sadzić rośliny balotowane (z bryłą korzeniową ściśle owiniętą tkaniną jutową).
Tydzień 15, Sentencja nr:3
Tydzień 15, Sentencja nr:3
Jeśli na trawniku pojawił się mech, dobrze jest przeprowadzić piaskowanie. Zabieg ten poprawi porowatość i przepuszczalność podłoża, a tym samym umożliwi wzrost nowym źdźbłom trawy.
Tydzień 15, Sentencja nr:2
Tydzień 15, Sentencja nr:2
W kwietniu rozpoczyna się intensywny wzrost traw. Wymaga to rozpoczęcia cotygodniowego koszenia, które sprzyja prawidłowemu krzewieniu darni.
Tydzień 15, Sentencja nr:1
Tydzień 15, Sentencja nr:1
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin domowych bo właśnie teraz intensywnie rosną. Kwiaty domowe w dalszym ciągu możemy przesadzać i przygotowywać sadzonki.
Twoja strona ogrodu