Logo
Logo
46
Okazje

Rozmnażanie monstery | Jak szybko i łatwo ukorzeniać sadzonki?

Rozmnażanie monstery w wodzie jest bardzo łatwym zadaniem. Do tego celu potrzebny jest duży okaz z którego będzie można pozyskać pędy wierzchołkowe, by zrobić z nich sadzonki. Jak rozmnożyć tę roślinę oraz ile trwa jej ukorzenienie?

Rozmnażanie monstery w wodzie

Monstera jest wyjątkowo dekoracyjna, a przy tym mało wymagającą. Na dodatek bardzo łatwo można ją rozmnożyć z sadzonek pędowych (zawierających co najmniej jeden węzeł – zgrubione połączenie między łodygą a liściem, z którego wyrasta korzeń powietrzny).

Rozmnażanie monstery w wodzie można przeprowadzić w kilku prostych krokach. Na początek należy wybrać odpowiedni pęd rośliny (najlepiej sadzonkę wierzchołkową – końcówkę pędu lub sadzonkę pędową – pęd pocięty na mniejsze fragmenty z węzłem). Następnie trzeba go odciąć ostrym nożem i włożyć do naczynia z wodą. Ważne jest, aby wymienić ją co 2-3 dni. Następnie trzeba poczekać około 10-14 dni, a więc do momentu aż korzenie roślinki będą wystarczająco duże. A później nie pozostaje nic innego jak posadzić ją do podłoża w nowej doniczce.

Aby roślina ta dobrze wzrastała trzeba jej zapewnić umiarkowane światło, które przypomina naturalne warunki pod koronami drzew. Dobrze jest zatem ustawić ją na północny lub wschodni parapet. Latem zalecane jest umiarkowane nawożenie, najlepiej co 2 - 3 tygodnie. Regularne podlewanie sprawia, że już po kilku tygodniach będziemy mogli cieszyć się z posiadania okazałej roślinki.

Źródło: Make Your Life Greener / YouTube

 

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: firn / Depositphotos

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Powiązane rośliny
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu