Logo
Logo

Begonia bulwiasta doniczkową rośliną cebulową 2016 roku!

Begonia została wybrana przez iBulb doniczkowym kwiatem cebulowym roku 2016. I był to właściwy wybór, ponieważ ta kolorowa, długo kwitnąca ślicznotka to jeden z najpiękniejszych doniczkowych kwiatów do dekoracji balkonu. Zobacz ją w kolorowych odsłonach, poznaj lepiej... I zakochaj się w begonii bulwiastej!

Spis treści
Piękne, doniczkowe begonie bulwiaste 5 wyjątkowych begonii ogrodowych na taras lub balkon

Piękne, doniczkowe begonie

Można pomyśleć, że wszystkie begonie są takie same. Wcale tak nie jest! Begoniowate (łac. Begoniaceae) to bardzo duża rodzina roślin, której członkowie mają wiele różnych barw, kształtów i rozmiarów – warto wiedzieć, jak dzielą się i czym różnią poszczególne gatunki begonii.

Łacińska nazwa naukowa najpopularniejszej doniczkowej (balkonowej) begonii bulwiastej jest nieco dłuższa i bardziej skomplikowana – jest to Begonia x tuberhybrida, syn. Begonia tuberosa. Jest to wyjątkowa roślina, której należy zapewnić półcień, regularne podlewanie i nawożenie. Odpowiednio pielęgnowana kwitnie przez cały sezon!

Dowiedz się więcej o wymaganiach, uprawie i pielęgnacji begonii bulwiastej

Begonie bulwiaste to doskonałe rośliny na balkon. Dostępne są w najróżniejszych kolorach, rozmiarach i kształtach. Wyróżnia się dwie grupy odmian i mieszańców: wyprostowane i zwisające. Begonie krzewiaste mają wyprostowane, sztywne pędy. W tej grupie istnieją trzy kategorie: o podwójnych, małych i pojedynczych kwiatach. Begonie zwisające tworzą ścielące się pędy, które czynią je idealnymi roślinami do wiszących doniczek lub wysokich pojemników. Są one także znane jako należące do grupy Pendula.

5 wyjątkowych odmian begonii do donic na taras lub balkon

Begonia fimbriata Double Scarlate Begonia fimbriata Double Scarlate
Begonia fimbriata 'Double Scarlate'
Begonia Picotee Lace Begonia Picotee Lace
Begonia 'Picotee Lace'
Begonia pendula Illumination Apricot Begonia pendula Illumination Apricot
Begonia pendula 'Illumination Apricot'
Begonia pendula Cascade Odorosa Yellow Begonia pendula Cascade Odorosa Yellow
Begonia pendula 'Cascade Odorosa Yellow'
Begonia pendula Illumination White Begonia pendula Illumination White
Begonia pendula 'Illumination White'

Chociaż begonia została mianowana letnim kwiatem cebulowym roku, to w rzeczywistości jest to roślina bulwiasta, która zaliczana jest do grupy znanej jako rośliny cebulowe (bardziej precyzyjnie: geofity). Jednak "prawdziwe rośliny cebulowe" zachowują swoje zapasy substancji odżywczych w łuskach tworzących cebulę, a rośliny bulwiaste wykorzystują do tego celu swoje mięsiste, zgrubiałe korzenie.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl na podstawie materiałów od iBulb, zdjęcia: iBulb

Autor
Begonia bulwiasta doniczkową rośliną cebulową 2016 roku!
Begonia bulwiasta doniczkową rośliną cebulową 2016 roku!
iBulb

iBulb poprzez ogólnoświatowe działania PR i kampanie reklamowe promuje sadzenie cebulek kwiatowych. W zielonym ogródku publikuje artykuły o kwiatach cebulowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl