Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
10
Okazje

Leroy Merlin: nowa kolekcja roślin oczyszczających powietrze "Air So Pure"

Rośliny doniczkowe są naszym naturalnym sprzymierzeńcem w nawilżaniu i odświeżaniu powietrza w pomieszczeniach. Kilka odpowiednio dobranych i dorodnych okazów potrafi zmniejszyć stężenie substancji toksycznych w powietrzu oraz, co równie istotne dla zdrowia, zwiększyć wilgotność powietrza.

TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
Jeśli chcesz z należytą starannością zadbać o swój ogród, warto wybrać akumulatorowe narzędzia ogrodowe MAKITA. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne...

Jak rośliny oczyszczają powietrze?

Każda roślina produkuje tlen, ale niewiele gatunków posiada zdolność oczyszczania powietrza. Badania naukowe potwierdzają, że niektóre gatunki roślin potrafią wydajniej zamienić CO2 w tlen niż inne. Ponadto redukują one zawartość szkodliwych substancji w powietrzu.

Pobierany z powietrza w procesie fotosyntezy CO2 (dwutlenek węgla) zostaje przyswojony przez roślinę, która w procesie fotosyntezy zamienia go w węglowodany i tlen. Tlen zostaje wydzielony do powietrza. Pozostałe obecne w powietrzu szkodliwe substancje przechodzą do rośliny. Natomiast woda wyparowuje nawilżając pomieszczenie.

Rośliny posiadają zdolność przetwarzania substancji szkodliwych w inne, które służą im jako pokarm. Pochłanianie przez liście substancji z powietrza jest przez roślinę jest bardzo zaawansowanym procesem. W liściach znajdują się specjalne aparaty szparkowe, konieczne do wymiany gazowej między otoczeniem a rośliną. Szparki otwierają się pod wpływem światła tylko wtedy, gdy roślina chce pobrać CO2, aby wyprodukować węglowodany konieczne do jej wzrostu. Szparki zamykają się wtedy, gdy wyparuje zbyt dużo wody i roślinie grozi wyschnięcie.

Obecność naturalnych „oczyszczaczy powietrza” zapewnia nam życie i pracę w zdrowszym, bardziej komfortowym środowisku poprawi kondycję, samopoczucie i wydajność pracy oraz zmniejszy liczbę zachorowań.

Liczbę roślin potrzebnych do oczyszczenia powietrza w danym pomieszczeniu można wstępnie oszacować. Oczywiście – im są większe i bardziej dorodne tym lepiej dla naszego zdrowia. Można jednak przyjąć następującą zasadę: 350 gramów masy liściowej z gatunku rośliny średnio lub dobrze oczyszczającej powietrze na osobę. Przyjmuje się więc, że do pomieszczenia o powierzchni do 30 m2 powinniśmy zaprosić 2 – 3 dorodne roślinny w doniczkach o średnicy min. 17 cm. 7.

10 roślin oczyszczających powietrze 

Nowa kolekcja od „Air So Pure”
10 roślin oczyszczających powietrze

W nowej kolekcji „Air So Pure” Leroy Merlin znajduje się 10 specjalnie wyselekcjonowanych roślin, które są w stanie zadbać, aby: szkodliwe substancje znajdujące się w powietrzu zostały zneutralizowane poprzez ich wchłonięcie i rozłożenie; zwiększyła się wilgotność powietrza; poprawiona została zdrowotność powietrza poprzez bardziej wydajne przetworzenie CO2 w tlen.

W skład kolekcji wchodzą

  1. Spathiphyllum Air So Pure'® (Skrzydłokwiat),
  2. Hedera Mix Air So Pure'® (Bluszcz),
  3. Phlebodium Blue Star Air So Pure'® (Paproć Flebodium),
  4. Asplenium Mix Air So Pure'® (Paproć Zanokcica),
  5. Spathiphyllum Pearl Air So Pure'® (Skrzydłokwiat),
  6. Dracaena Marginata Air So Pure'® (Dracena),
  7. Areca Air So Pure'® (Palma Areka),
  8. Monstera Deliciosa Air So Pure'® (Monstera dziurawa),
  9. Calathea Mix Air So Pure'® (Kalatea),
  10. Nephrolepsis Green Lady Air So Pure'® (Paproć Nefrolepis)

 

Kolekcja roślin oczyszczających powietrze „Air So Pure” znajduje się we wszystkich sklepach Leroy Merlin w Polsce.
Zdjęcie tytułowe: Flora Dania, zdjęcia roślin: Air So Pure

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT