Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
35
Okazje

Środki przeciwko komarom | Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Komary to bardzo uciążliwe owady, które tylko czekają na okazję, by przeszkodzić nam w odpoczynku na łonie natury, pracy w ogródku czy spacerów w parku. Bywają okresy, kiedy przez ich wzmożoną aktywność nie sposób nawet posiedzieć na tarasie czy balkonie! Dowiedz się, jakie środki przeciwko komarom można stosować i zdecyduj, które z nich będą najlepsze dla Ciebie.

 

W Polsce występuje ok. 50 gatunków i odmian komarów, z których najczęściej spotykane są komar widliszek, komar brzęczący i komar leśny. Wszystkie one są równie uciążliwe i wielokrotnie uprzykrzają nam codzienne życie. Warto wiedzieć, że u wszystkich komarów, krwią odżywiają się tylko samice, samce zaś sokami roślinnymi.

Cykl rozwojowy tych owadów jest dość krótki – czas, który potrzebują te zwierzęta, aby od jaja zmienić się w dorosłego owada, twa u komara od 2 do 6 tygodni, dlatego w ciągu sezonu natykamy się na "nowe", wygłodniałe komary wiele razy!

Przed komarami musimy się szczególnie zabezpieczać w czasie, gdy są najaktywniejsze, czyli przed południem i przed zmierzchem (do ok. godz. 22:00). Jednak przy sprzyjających warunkach w wilgotne i pochmurne dni, mogą szukać pożywienia przez cały dzień i noc!

Unikanie komarów i korzystanie z ciepłych dni na na świeżym powietrzu jest zatem prawie niemożliwe, dlatego nie pozostaje nic innego jak sięgnąć po środki stworzone specjalnie po to, by chronić nas przed tymi insektami.

6 najskuteczniejszych produktów na komary

Płyn na komary, kleszcze i meszki Target, Sklep Zielony Ogródek
Płyn na komary, kleszcze i meszki – 100 ml | Target
Środek jest przeznaczony do stosowania bezpośrednio na skórę. Efekt odstraszania komarów jest natychmiastowy. Jeden oprysk działa przez 5 godzin. 
Sprawdź w naszym sklepie
Pałeczki na Komary 4szt Target, Sklep Zielony Ogródek
Pałeczki na Komary – 4 szt. | Target
Produkt stosowany do odstraszania komarów, przeznaczony do otwartych przestrzeni na tarasie czy ogrodzie. Substancja lotna uwalnia się wraz z dymem powstały, z żarzącej się pałeczki. Jedna pałeczka zabezpiecza ok. 15 m².
Sprawdź w naszym sklepie
Spirale odstraszające komary 10 sztuk Target, Sklep Zielony Ogródek
Spirale odstraszające komary – 10 sztuk | Target
Produkt do odstraszania komarów i meszek na terenach otwartych (np. w ogrodzie, tarasie itp.). Działanie widoczne już po 10 minutach od zastosowania. Substancja odstraszająca znajduje się w oparach powstałych z żarzenia się spirali.
Sprawdź w naszym sklepie
Elektrofumigator i płyn 30 ml Target, Sklep Zielony Ogródek
Elektrofumigator + płyn 30 ml | Target
Elektrofumigator to urządzenie elektryczne montowane w gniazdku. Po wlaniu do niego odpowiedniego płynu (jedna dawka jest załączona do produktu) zaczyna on sukcesywnie wydzielać do powietrza substancje odstraszające komary. Jest ona bezpieczna dla ludzi i bardzo skuteczna przeciwko owadom – pozwala na spanie przy otwartym oknie, nawet przy bardzo silnym nasileniu występowania komarów.
Sprawdź w naszym sklepie
ECO ELEKTRO urządzenie odstraszające komary i wkład CITRONELLA Vaco, Sklep Zielony Ogródek
ECO ELEKTRO – urządzenie odstraszające komary, muchy i mole + wkład (CITRONELLA) | Vaco
Urządzenie działa na zasadzie wydzielania do powietrza odpowiednich substancji zawartych w specjalnych płynach Citronella, stworzonych z naturalnych olejków eterycznych. Zapachy te odstraszają komary i inne latające owady.
Sprawdź w naszym sklepie
Spray na komary 300 ml Target, Sklep Zielony Ogródek
Spray na komary – 300 ml | Target
Specjalny preparat owadobójczy, stworzony z myślą o pozbywaniu się komarów i much. Przeznaczony do rozpylania w pomieszczeniach – po zastosowaniu pozostawić pomieszczenie zamknięte przez około 1 godz., po czym starannie wywietrzyć przez ok. 1 godz. Unikać wdychania i bezpośredniego kontaktu z produktem!
Sprawdź w naszym sklepie

Warto wiedzieć 

Przed komarami mogą chronić rośliny, które wytwarzają olejki eteryczne odstraszające te owady, a okazuje się, że jest ich całkiem sporo! Z tych najbardziej znanych możemy wykorzystać lawendę, melisę czy też kocimiętkę, ale lista ta jest znacznie dłuższa!

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Zdjęcia tytułowe: Petra Boekhoff/Pixabay edit., Myriam Zilles/Pixabay, 

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT