Logo
Logo

Trutki na ślimaki | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Ślimaki w ogrodzie to duży problem, a brak szybkiej reakcji może sprawić, że będzie pojawiać się ich coraz więcej. Często domowe sposoby to za mało, aby skutecznie pozbyć się tych szkodników. Dlatego z pomocą przychodzą różnego rodzaju preparaty, które ułatwią zwalczanie ślimaków. Moluskocydy, czyli środki zwalczające mięczaki zapewniają skuteczne pozbycie się intruzów, zapewniając ochronę roślin przed dalszymi uszkodzeniami. Co ważne, środki na ślimaki są w pełni bezpieczne dla gleby i uprawianych roślin, również tych jadalnych.

Spis treści
Zalety stosowania trutek przeciw ślimakom
Charakterystyka trutek na ślimaki
Polecane produkty – gdzie kupić?

Dlaczego stosować trutki na ślimaki?

Ślimaki w ogrodzie potrafią przynieść wiele szkód, niszcząc liście i korzenie roślin, co często prowadzi do zniszczenia całej uprawy i pozbawienia ogrodnika wyczekiwanych plonów. Zwalczanie ślimaków zwłaszcza metodami domowymi może być trudne i czasochłonne, dlatego najlepiej sięgnąć po moluskocydy, czyli preparaty zwalczające ślimaki. Są one łatwe w stosowaniu, bezpieczne i przede wszystkim skuteczne.

Jakie trutki na ślimaki wybrać?

Szczególną popularnością cieszą się preparaty na ślimaki w formie granulatu. Wystarczy rozsypać je w ogrodzie w odpowiedniej ilości i w miejscu inwazji ślimaków, a już w niedługim czasie będzie można zauważyć, że szkodników jest coraz mniej. Co ważne ślimaki zaczną obumierać dopiero po jakimś czasie, a więc nie grozi nam zanieczyszczenie ogrodu.

Osoby poszukujące naturalnych rozwiązań mogą skorzystać z bazaltu na ślimaki, a więc mączką bazaltowa. Przynosi ona podwójną korzyść, gdyż nie tylko pozwala zwalczyć ślimaki i inne szkodniki, ale również dostarcza roślinom cennych składników mineralnych. Bazalt może być stosowany w uprawach ekologicznych.

Dobrym rozwiązaniem może być również pułapka na ślimaki, która skutecznie wyłapuje ślimaki żerujące na roślinach.

Sprawdź dostępne na rynku trutki na ślimaki

Dostępne w naszym sklepie środki na ślimaki są całkowicie bezpieczne dla gleby i roślin, ale należy pamiętać o ich prawidłowym stosowaniu. W tym celu najlepiej sprawdzić informację od producenta, która umieszczona jest na opakowaniu i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Ślimakol
ŚLIMAKOL Do Walki Ze Ślimakami
Ślimakol to moluskocyd w formie granulatu do bezpośredniego stosowania w ogrodach przydomowych i w ogrodach działkowych. Środek chroni rośliny ozdobne, rośliny warzywne oraz truskawkę i inne rośliny jagodowe przed uszkodzeniami spowodowanymi przez ślimaki. Środek stosujemy na wilgotną glebę, pod osłonami i w ogrodzie. Granulki należy nanieść równomiernie na cały obszar, który ma być chroniony. Nie należy tworzyć kopczyków z granulek!
Przejdź do sklepu
Ślimak Control, Zwalcza Ślimaki
Preparat w formie granul, przynęty gotowej do użycia przeznaczony do zwalczania ślimaków nagich w gruncie i pod osłonami. Środek wabi ślimaki i jest przez nie chętnie zjadany. Po spożyciu granulatu ślimaki chowają się w swoich kryjówkach i tam zamierają, więc nie widać na powierzchni gleby/podłoża obumarłych ślimaków. Efekt działania środka jest widoczny poprzez brak dalszych uszkodzeń roślin.
Przejdź do sklepu
Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Waldemar Zielinski / Pixabay ed.

Autor
Trutki na ślimaki | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Trutki na ślimaki | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (7)