Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
3
Okazje

Syngenta już po raz trzeci rozdaje za darmo nasiona roślin miododajnych

Syngenta, już po raz trzeci, ogłasza projekt Operation Pollinator – Akcję na rzecz Owadów Zapylających. W ramach akcji The Good Growth Plan i zobowiązania na rzecz wspierania różnorodności biologicznej zachęca rolników do wysiewania na nieużytkach roślin atrakcyjnych dla pszczół.

 

Osoby, które wypełnią formularz na stronie firmy Syngenta, otrzymają bezpłatnie specjalną mieszankę nasion roślin, które tworzą przyjazne i pełne pożywienia środowisko dla owadów zapylających. Wybrane gatunki roślin długo kwitną, a swoim nektarem służą owadom pszczołowatym, motylom i innym zapylaczom. Do nasion firma dołącza poradnik ze szczegółowymi wskazówkami dotyczącymi wysiewu.

  • Pakiet zawiera 6 kg nasion do obsiania 0,5 ha.
  • Skład mieszanki: słonecznik zwyczajny, gryka zwyczajna, facelia błękitna, koniczyna perska.
  • Liczba pakietów jest ograniczona – 1 zgłaszający może otrzymać 1 pakiet. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapewniając pszczołom przyjazne miejsce, gdzie owady mogą zdobywać pożywienie, nie tylko chronimy środowisko, ale także przyczyniamy się do poprawy wydajności i jakości upraw. Dodatkową zachętą dla rolników do tworzenia siedlisk przyjaznych owadom jest włączenie roślin atrakcyjnych dla pszczół do zazielenienia w ramach dopłat bezpośrednich”, mówi Izabela Wawerek, dyrektor ds. korporacyjnych w firmie Syngenta i koordynator akcji Operation Pollinator w Polsce.

W ubiegłym roku Syngenta przekazała rolnikom sześć ton specjalnie przygotowanej mieszanki nasion. Ich wysianie zaowocowało stworzeniem 60 hektarów kwitnących pól, które swoim nektarem służyły owadom zapylającym do późnej jesieni.

Dowiedz się więcej o akcji Operation Pollinator w Polsce

2017-03-10
Źródło: Syngenta

Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu