Logo
Patron serwisu
Twój partner w ogrodzie
zwiń rozwiń 🡱
Logo

Nasiona kwiatów łąkowych | Jakie wybrać i gdzie kupić?

W ostatnich latach zaczęto zauważać i doceniać zalety płynące z obecności łąk kwietnych obok nas, dlatego przeżywają one prawdziwy BOOM! Dowiedz się, dlaczego stają się one tak popularne w ogrodach, na osiedlach i miejskich skwerach. Sprawdź, z jakich powodów, do założenia łąki we własnym ogrodzie, warto wybrać nasiona, które proponujemy w naszym sklepie internetowym www.sklep.zielonyogrodek.pl!

Spis treści
Dlaczego warto wysiewać nasiona kwiatów łąkowych? Sprawdź dostępne mieszanki nasion kwiatów łąkowych

Dlaczego warto wysiewać nasiona kwiatów łąkowych?
Zalety łąk kwietnych w ogrodach

  • Jedną z największych zalet uprawy łąk kwietnych jest oszczędność wody do podlewania. Rośliny, których nasiona znajdują się w mieszankach łąk kwietnych potrzebują wilgotnego podłoża aby skiełkować, ale gdy już to zrobią, okazuje się, że ich mnogość bardzo skutecznie ogranicza parowanie wody z podłoża i sprawia, że obszar łąki nie musi być podlewany tak często jak rabaty czy trawniki.

  • Kolejnym ogromnym plusem jest fakt, że do pielęgnacji łąk nie używa się chemicznych środków ochrony roślin. Rośliny te są rzadko atakowane przez choroby, a ze szkodnikami radzą sobie naturalnie, gdyż w łąkach uwielbiają żerować pożyteczne owady i ptaki, które wyjadają szkodniki!

  • Łąki to przystań i oaza przyjazna dla pszczół i innych owadów zapylających. Od kilkunastu lat naukowcy starają się promować wiedzę o tym, jak bardzo istotne są pszczoły nie tylko dla ludzi, ale dla całego świata natury.

Sprawdź dostępne mieszanki nasion kwiatów łąkowych
Załóż swoją łąkę kwietną z nasionami na 6-kę!

Wybierając mieszanki nasion kwiatów do zakładania łąk kwietnych można wybierać obecnie z ogromnej ilości produktów – są takie, które zawierają tylko kwiaty jednoroczne, takie, które osiągają konkretne wysokości, mieszanki o roślinach wybitnie miododajnych, z nasionami umieszczonymi na specjalnych taśmach i wiele innych.

Oprócz wyboru samej mieszanki roślin łąkowych warto zwrócić szczególną uwagę na markę nasion – jedną z niezaprzeczalnych numerów 1. jest Kiepenkerl. To właśnie nasiona znajdziesz w ofercie naszego sklepu! Sprawdź 6 najpopularniejszych mieszanek nasion kwiatów łąkowych!

Mieszanka szybko rosnących kwiatów Last Minute KIEPENKERL, Sklep ZielonyOgrodek pl
Mieszanka szybko rosnących kwiatów – Last Minute | Kiepenkerl
Rośliny w mieszance to gatunki jednoroczne, które już na kilka tygodni po wysianiu zakwitają burzą barw. Rośliny kwitną aż do mrozów!
Sprawdź, gdzie kupić
Mieszanka kwiatów, Czar letnich kwiatów, Kiepenkerl, Sklep ZielonyOgrodek pl
Mieszanka kwiatów – Czar letnich kwiatów | Kiepenkerl
To wielogatunkowa mieszanka nasion roślin jednorocznych kwitnących na rabacie przez całe lato.
Sprawdź, gdzie kupić
Mieszanka kwiatów na taśmie, Dywan kwiatowy, Kiepenkerl
Mieszanka kwiatów na taśmie – Dywan kwiatowy | Kiepenkerl
Mieszanka nasion roślin, które oprócz tworzenia pięknych, kolorowych łąk, stanowią również pokarm dla pożytecznych owadów. Nasiona są w sposób równomierny umieszczone na taśmie z biodegradowalnego materiału.
Sprawdź, gdzie kupić

Zdjęcie tytułowe: Nature Uninterrupted Photograph / Unsplash edit.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Nasiona kwiatów łąkowych | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nasiona kwiatów łąkowych | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (7)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl