Logo
Logo

Łąka Last Minute | Mieszanka kwiatów na ostatni moment

Ekspres Łączka to unikalna mieszanka szybko kwitnących, mało wymagających kwiatów polnych i ziół w pastelowych barwach. Od wysiania do kwitnienia mija zaledwie kilka tygodni, dzięki czemu uzyskasz "ekspresowy" efekt pięknie kwitnącej łąki, dodając w ten sposób uroku swojemu ogrodowi w ostatniej chwili.

Wybór mieszanki – Klucz do sukcesu

Kwietne łączki stały się od kilku lat alternatywą dla pospolitego trawnika. Pozwalają rozluźnić kompozycję ogrodową i nadać jej całkiem nowej aranżacji. Sprawdzą się zarówno w przydomowym ogródku (jako pojedyncze kępki) oraz na większej powierzchni (tereny miejskie, skarpy, skraje dróg) czy też po prostu w mniej uczęszczanych częściach ogrodu. Rozwiązanie szczególnie polecane dla osób, które troszczą się o środowisko.

Utrzymanie tradycyjnego trawnika, jest dosyć kosztowne i wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, poza walorami estetycznymi przyczynia się do szybszego parowania wody, a częste koszenie zabija liczne owady i drobne żywe organizmy. Kwietna łączka jest zatem rozwiązaniem bardzo ekologicznym. Przyczynia się do zwiększenia retencji wodnej, działa jak filtr, dzięki absorbcji smogu oczyszcza powietrze.

Siejąc odpowiednie miododajne mieszanki dajemy szansę owadom na spokojne i pewne miejsce bytowania i pożytku. Musimy pamiętać że kwietna łączka jednoroczna zakwitnie w pierwszym roku, a wieloletnia nie. Kwitnienie zaczyna w drugim roku i przy odpowiedniej pielęgnacji w każdym kolejnym roku jest intensywniejsze. Decydując się na założenie kwietnej łączki warto wybrać teren mocno nasłoneczniony lub półcień. Najważniejszy jest wybór odpowiedniej mieszanki, dobranej odpowiednio do gatunku gleby i warunków hydrologicznych danego terenu.

Mieszanka Kwiatów – Express Łączka | Toraf
Mieszanka Kwiatów – Express Łączka | Toraf
Express Łączka to unikatowe zestawienie nasion, dzięki którym już w kilka tygodni po wysiewie możesz cieszyć się efektem łąki kwiatowej. Mieszanka w swoim składzie zawiera mało wymagające i szybko kwitnące gatunki roślin. Do szczególnych zalet łąki kwiatowej można zaliczyć działanie antysmogowe, przeciwdziałanie suszy (zatrzymuje wodę w górnej części gleby) oraz wabiące pożyteczne owady zapylające i motyle.
SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ

Express łączka – Idealna opcja dla spóźnialskich

Gdy późną wiosną okaże się, że masz puste, niezagospodarowane miejsce, w którym mogą zakwitnąć kwiaty lub po prostu spóźniłeś się z wysianiem innej mieszanki kwiatowej idealna okaże się Express łączka. Od zasiana do kwitnienia mija zaledwie kilka tygodni, posiana najpóźniej na początku lipca będzie cieszyła oko do pierwszych przymrozków. Dobrym miejscem na zasianie Express łączki może okazać się teren po wcześniej zebranych wczesnych warzywach takich jak rzodkiewka czy sałata.

W skład mieszanki wchodzą mało wymagające i szybko zakwitające gatunki roślin ozdobnych a także warzywa i zioła. Znajdą się w miej aksamitki – które przy okazji odstraszą komary, nagietek lekarski, cynie, chaber bławatek, powój trójbarwny, mak polny, koniczyna, wyka, ale także warzywa np. koper ogrodowy (pięknie pachnie, buduje wyższe piętro łączki a przy okazji można go spożytkować w kuchni), czy zioła np. oregano i rumianek.

W ofercie firmy Toraf znajdują się poza kwietną łączką mieszanki roślin miododajnych na tereny podmokłe i suche, a także mieszanka roślin miododajnych Bee’s Uniwerse.

Express Łączka to unikatowe zestawienie nasion, dzięki którym już w kilka tygodni po wysiewie możesz cieszyć się efektem łąki kwiatowej.

Łączki – są ECO

Łączka zatrzymuje wodę w górnej części gleby, przeciwdziałając suszy, filtruje powietrze z zanieczyszczeń. Dodatkowy atut to miejsce bezpieczne miejsce bytowania drobnych owadów a przy okazji pożytek dla pszczół.

Jak założyć łączkę??

To bardzo proste. Wystarczy na wcześniej przygotowaną oczyszczoną z chwastów ziemię wysiać nasiona rzutowo używając około 4-10g nasion na m2. Po wysianiu zostaje już tylko udeptać podłoże i czekać na pojawienie się pierwszych kwiatów i ziół!

Pielęgnacja łączki

Kwietne łączki prowadzi się bardzo łatwo. Nie wymagają nawożenia ani podlewania o ile mieszanka została dobrana odpowiednio do środowiska, w którym ma żyć. Dzikie kwiaty i zioła wyróżniają się znacznie większą odpornością na suszę, w porównaniu do popularnych roślin ozdobnych i traw. Niedobór wody który dla trawy może okazać się śmiertelny, rośliny kwitnące znoszą całkiem dobrze. Podlewanie nie jest konieczne, pod warunkiem że zapewniona jest odpowiednia wilgotność podłoża po zasianiu, jeśli już w tym okresie wystąpi susza, łączkę należy podlewać aż do skiełkowania roślin. W kolejnych fazach wzrostu, gdy wystąpi bardzo duża susza i mamy uzasadnione obawy o przetrwanie łączki można, a nawet trzeba podlać uprawę.


Więcej informacji o łąkach kwietnych oraz mieszankach nasion znajdziesz na: www.toraf.pl

Zdjęcie tytułowe: kolaż: Capri23auto / Pixabay, valuavitaly / Freepik

Powiązane tematy