Logo
Logo
Do góry

Kolejna edycja akcji KUP DESKĘ: Zbiórka pieniędzy na budowę domków dla jeży

W środę 12 października o godz. 11.00 na Placu Zamkowym w Warszawie Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje kolejną edycję ogólnopolskiej akcji „KUP DESKĘ”. Podczas spotkania uczniowie z warszawskich szkół podstawowych dowiedzą się jak pomagać jeżom i zbudują dla nich specjalne schronienia.

 

Z roku na rok śmiertelność jeży jest coraz większa. Giną pod kołami samochodów, podczas wypalania traw oraz od trucizn na gryzonie i ślimaki. Natomiast jeże to pożyteczne zwierzęta: zmniejszają ilość szkodników i owadów, a przez to oczyszczają otoczenie człowieka z myszy, szczurów, chrząszczy, gąsienic, pająków i ślimaków.

Zbiórka pieniędzy na domki dla jeży

Już po raz kolejny w ramach akcji „KUP DESKĘ” Fundacja Ekologiczna ARKA zbuduje domki dla jeży oraz będzie pomagać miłośnikom tych zwierząt. ARKA będzie prowadzić edukację ekologiczną skierowaną do dzieci i młodzieży w wybranych miastach. Spotkania odbędą się w Warszawie, Bielsku-Białej, Krakowie, Katowicach oraz Opolu. Partnerem strategicznym akcji są Lasy Państwowe.

Za zgromadzone środki ARKA planuje kolejną budowę domków dla jeży w wybranych placówkach oświatowych.

Akcja KUP DESKĘ - domki dla jeży 2016

Nasza akcja to realizacja bardzo konkretnej pomocy dla zwierząt i prowadzenie niestandardowej edukacji ekologicznej. Tematyka to edukacja dotycząca środowiska naturalnego i zwierząt z którymi mamy do czynienia w miastach i na ich obrzeżach.

Podczas tej edycji akcji skupiamy się po raz kolejny na pomocy jeżom, które są wyjątkowymi zwierzętami i wciąż potrzebują pomocy – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Podczas kolejnej edycji akcji dzieci ze szkół podstawowych będą budowały domki dla jeży z dostarczonych przez nas materiałów.

Jestem przekonany, że więcej się nauczą i bardziej zaangażują jeżeli same zbudują takie schronienia dla zwierzaków potrzebujących pomocy, a następnie znajdą dla nich odpowiednie miejsce w otaczającej przestrzeni – podsumowuje Wojciech Owczarz.

Jak pomóc?

Klikając można pomóc! Fundacja ARKA podczas prowadzonej akcji zachęca miłośników zwierząt i ekologii do wpłat niewielkich kwot poprzez system dostępny na stronie www.kupdeske.pl

Jak zbudować domek dla jeża?

Na stronie www znajdują się informacje z których mogą korzystać placówki oświatowe angażujące się w akcję oraz osoby prywatne zainteresowane tematem. Znajduje się tam także instrukcja jak samodzielnie zbudować „upcyklingowy domek” dla jeża.

2016-10-06
Źródło: Fundacja Ekologiczna ARKA

Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!