Logo
Logo
Do góry

I edycja targów kwiatów ciętych i roślin doniczkowych

W dniach 1-3 września 2016 roku odbędzie się pierwsza edycja Flower Expo Polska. Sektor Flower Expo Polska, dedykowany kwiatom ciętym oraz roślinom doniczkowym, będzie towarzyszył 24. Międzynarodowej Wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE.

W dniu 28 stycznia 2016 roku Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o. oraz holenderska firma BureauSierteelt.nl B.V. zawarły porozumienie dotyczące współpracy podczas 24. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE. Holenderska firma będzie odpowiedzialna za otwarcie nowego sektora Flower Expo Polska poświęconego kwiatom ciętym i roślinom doniczkowym. W trakcie targów swoje produkty zaprezentują wystawcy oraz producenci z różnych części świata.

ZIELEŃ TO ŻYCIE & Flower Expo Polska

Z inicjatywy holenderskiej firma BureauSierteelt.nl B.V. zostanie utworzony sektor Flower Expo Polska z myślą o sprzedawcach i producentach kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Pomysł na utworzenie dodatkowego sektora podczas targów ZIELEŃ TO ŻYCIE, jest odpowiedzią na duże zainteresowanie polskim rynkiem ze strony firm zagranicznych. Z kolei dla polskich producentów będzie to okazja do nawiązania współpracy z innymi rynkami.

Zdecydowano się na współpracę z Agencją Promocji Zieleni ze względu na prestiżowy charakter wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE i jej wysoką renomę w branży. W 2015 roku wystawa zgromadziła 260 wystawców i ponad 16 000 odwiedzających, w tym 6 500 przedstawicieli branży. Flower Expo Polska stanie się naturalnym rozszerzeniem tej wystawy, co z pewnością przyciągnie jeszcze więcej wystawców i zwiedzających.

Zmiany na polskim rynku

Widoczny jest rosnący popyt na kwiaty i rośliny doniczkowe. Od 2004 roku, odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej, obroty handlowe z Polską zwiększyły się trzykrotnie. Na lata 2014-2018 planowany był 18% wzrost rynku, który w ciągu ostatnich dwóch lat przekroczył tę wartość i wynosi 20%. Polska liczy prawie 40 milionów konsumentów, kochających kwiaty i rośliny doniczkowe. Jest to ważny rynek transferowy do Europy Wschodniej.

Partnerzy

Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie została partnerem nowego sektora Flower Expo Polska i wraz z Holenderskim Stowarzyszeniem Hurtowników (VGB) będzie dodatkowo wspierać wydarzenia towarzyszące.

2016-03-10
Źródło: Flower Expo Polska


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu