Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

I edycja targów kwiatów ciętych i roślin doniczkowych

W dniach 1-3 września 2016 roku odbędzie się pierwsza edycja Flower Expo Polska. Sektor Flower Expo Polska, dedykowany kwiatom ciętym oraz roślinom doniczkowym, będzie towarzyszył 24. Międzynarodowej Wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE.

W dniu 28 stycznia 2016 roku Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o. oraz holenderska firma BureauSierteelt.nl B.V. zawarły porozumienie dotyczące współpracy podczas 24. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE. Holenderska firma będzie odpowiedzialna za otwarcie nowego sektora Flower Expo Polska poświęconego kwiatom ciętym i roślinom doniczkowym. W trakcie targów swoje produkty zaprezentują wystawcy oraz producenci z różnych części świata.

ZIELEŃ TO ŻYCIE & Flower Expo Polska

Z inicjatywy holenderskiej firma BureauSierteelt.nl B.V. zostanie utworzony sektor Flower Expo Polska z myślą o sprzedawcach i producentach kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Pomysł na utworzenie dodatkowego sektora podczas targów ZIELEŃ TO ŻYCIE, jest odpowiedzią na duże zainteresowanie polskim rynkiem ze strony firm zagranicznych. Z kolei dla polskich producentów będzie to okazja do nawiązania współpracy z innymi rynkami.

Zdecydowano się na współpracę z Agencją Promocji Zieleni ze względu na prestiżowy charakter wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE i jej wysoką renomę w branży. W 2015 roku wystawa zgromadziła 260 wystawców i ponad 16 000 odwiedzających, w tym 6 500 przedstawicieli branży. Flower Expo Polska stanie się naturalnym rozszerzeniem tej wystawy, co z pewnością przyciągnie jeszcze więcej wystawców i zwiedzających.

Zmiany na polskim rynku

Widoczny jest rosnący popyt na kwiaty i rośliny doniczkowe. Od 2004 roku, odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej, obroty handlowe z Polską zwiększyły się trzykrotnie. Na lata 2014-2018 planowany był 18% wzrost rynku, który w ciągu ostatnich dwóch lat przekroczył tę wartość i wynosi 20%. Polska liczy prawie 40 milionów konsumentów, kochających kwiaty i rośliny doniczkowe. Jest to ważny rynek transferowy do Europy Wschodniej.

Partnerzy


Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie została partnerem nowego sektora Flower Expo Polska i wraz z Holenderskim Stowarzyszeniem Hurtowników (VGB) będzie dodatkowo wspierać wydarzenia towarzyszące.

2016-03-10
Źródło: Flower Expo Polska


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Kolumnowe odmiany iglaków trzeba szczelnie obwiązać sznurkiem a bardziej wrażliwe odmiany owinąć agrowłókniną, aby ciężar śniegu nie wyłamał gałązek.
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Opadające liście należy usówać również z niższych krzewów. W tym celu możemy użyć miotłograbi o miękkich, sprężystych zębach lub odkurzacza ogrodowego (elektrycznego lub spalinowego).
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf (warstwa grubości 2–4-cm), gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Po pierwszych przymrozkach, zanim ziemia w ogrodzie zamarznie, trzeba zabezpieczyć rośliny wrażliwe na mróz. Wokół bylin, które mogą przemarznąć pokryjmy glebę korą, liśćmi lub obornikiem (ściółkowanie zapobiega wahaniom temperatury w glebie i sprzyja utrzymaniu jej wilgotności). Rośliny można także okrywać gałązkami sosnowymi lub...
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Twoja strona ogrodu