Logo
Logo
Do góry

I edycja targów kwiatów ciętych i roślin doniczkowych

W dniach 1-3 września 2016 roku odbędzie się pierwsza edycja Flower Expo Polska. Sektor Flower Expo Polska, dedykowany kwiatom ciętym oraz roślinom doniczkowym, będzie towarzyszył 24. Międzynarodowej Wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE.

 

W dniu 28 stycznia 2016 roku Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o. oraz holenderska firma BureauSierteelt.nl B.V. zawarły porozumienie dotyczące współpracy podczas 24. Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE. Holenderska firma będzie odpowiedzialna za otwarcie nowego sektora Flower Expo Polska poświęconego kwiatom ciętym i roślinom doniczkowym. W trakcie targów swoje produkty zaprezentują wystawcy oraz producenci z różnych części świata.

ZIELEŃ TO ŻYCIE & Flower Expo Polska

Z inicjatywy holenderskiej firma BureauSierteelt.nl B.V. zostanie utworzony sektor Flower Expo Polska z myślą o sprzedawcach i producentach kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Pomysł na utworzenie dodatkowego sektora podczas targów ZIELEŃ TO ŻYCIE, jest odpowiedzią na duże zainteresowanie polskim rynkiem ze strony firm zagranicznych. Z kolei dla polskich producentów będzie to okazja do nawiązania współpracy z innymi rynkami.

Zdecydowano się na współpracę z Agencją Promocji Zieleni ze względu na prestiżowy charakter wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE i jej wysoką renomę w branży. W 2015 roku wystawa zgromadziła 260 wystawców i ponad 16 000 odwiedzających, w tym 6 500 przedstawicieli branży. Flower Expo Polska stanie się naturalnym rozszerzeniem tej wystawy, co z pewnością przyciągnie jeszcze więcej wystawców i zwiedzających.

Zmiany na polskim rynku

Widoczny jest rosnący popyt na kwiaty i rośliny doniczkowe. Od 2004 roku, odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej, obroty handlowe z Polską zwiększyły się trzykrotnie. Na lata 2014-2018 planowany był 18% wzrost rynku, który w ciągu ostatnich dwóch lat przekroczył tę wartość i wynosi 20%. Polska liczy prawie 40 milionów konsumentów, kochających kwiaty i rośliny doniczkowe. Jest to ważny rynek transferowy do Europy Wschodniej.

Partnerzy

Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie została partnerem nowego sektora Flower Expo Polska i wraz z Holenderskim Stowarzyszeniem Hurtowników (VGB) będzie dodatkowo wspierać wydarzenia towarzyszące.

2016-03-10
Źródło: Flower Expo Polska

Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!