Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
Okazje

GARDENIA 2015 - podsumowanie i fotorelacja z targów

Były rośliny, narzędzia, nawozy, kosiarki, systemy nawadniające, dekoracje, usługi ogrodnicze, nowości i innowacyjne rozwiązania, warsztaty, pokazy, seminaria, spotkania biznesowe, polscy oraz zagraniczni zwiedzający, profesjonaliści, szeroka publiczność, a także znane w kraju gwiazdy. To i wiele więcej można było zobaczyć na Targach GARDENIA 2015.

 

Dziewiąta edycja Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA odbyła się w dniach 26-28 lutego 2015 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na powierzchni ponad 35.000 m2 swoją ofertę zaprezentowało przeszło 550 wystawców. W ciągu trzech targowych dni ekspozycję odwiedziło ponad 26.239 osób, które połączyła pasja do ogrodnictwa.

Tegoroczna edycja zakończyła się wielkim sukcesem. Po raz kolejny wspólnie z wystawcami, mediami i stowarzyszeniami branżowymi wyznaczyliśmy nowe trendy w ogrodnictwie – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu. – Targi były bardzo udane. Świadczą o tym opinie wystawców, którzy docenili nie tylko wysoką frekwencję, szeroki program merytoryczny towarzyszący wydarzeniu, atmosferę sprzyjającą nawiązaniu kontaktów handlowych, ale też możliwość wymiany wiedzy i doświadczenia - dodaje.

Gardenia 2015 Gardenia 2015
Gardenia 2015 Gardenia 2015

Dynamika GARDENII

Wystawcy, podsumowując tegoroczną edycję, zwracali uwagę na dużą dynamikę rozwoju targów GARDENIA oraz ich rozmach. Podkreślali też imponującą pozycję GARDENII w Polsce i na świecie oraz sprzyjające warunki do pozyskania nowych partnerów.

Głównym naszym celem jest nawiązanie kontaktów handlowych oraz zaprezentowanie nowości – mówi Wojciech Jagielski, dyrektor handlowy Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o. – Targi powinny przyciągać profesjonalistów po to, by w jednym miejscu i czasie przy dużej efektywności całej branży uzyskać informacje o innowacjach i pozwolić na kontraktacje właśnie przed sezonem. Termin, miejsce i czas Targów GARDENIA są bardzo sprzyjające – pointuje.

Konrad Pawlak, właściciel firmy Zidioflora Sp. z o.o. uważa, że GARDENIA to doskonałe miejsce na prezentację oferty oraz spotkania z dotychczasowymi, a także nowymi klientami. – Targi GARDENIA są bardzo ważnym wydarzeniem międzynarodowym. To miejsce biznesowego kontaktu – dodaje.

Gardenia 2015
Gardenia 2015
Gardenia 2015
Gardenia 2015

Huczne otwarcie sezonu ogrodniczego

GARDENIA to największe święto ogrodnicze. Fenomen Targów tkwi w doskonałej organizacji, dogodnym dla wystawców terminie, świetnej lokalizacji jaką jest Poznań oraz doskonałej atmosferze. GARDENIA to huczne otwarcie nowego sezonu ogrodniczego zwiastujące nadejście wiosny, wyznaczające trendy, ale przede wszystkim łączące pasjonatów zieleni z Polski i Europy.

Przez trzy dni GARDENIĘ odwiedzili przedstawiciele branży m.in. z Austrii, Białorusi, Dani, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Rosji, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. – Cieszy nas obecność tak licznej międzynarodowej publiczności. Tym bardziej, że ma ona wielkie znaczenie dla naszych wystawców – zaznacza Jakub Patelka.

Na GARDENII swoją ofertę prezentują wszyscy liczący producenci, dystrybutorzy i importerzy z branży ogrodniczej, a także szkółkarze, czy architekci. O fakcie tym wielokrotnie przekonali się zwiedzający, którzy chętnie odwiedzają GARDENIĘ, poszukując inspiracji i możliwości realizacji wymarzonych ogrodów.

Gardenia 2015
Gardenia 2015
Gardenia 2015
Gardenia 2015

Spotkania i szkolenia dla profesjonalistów

W ciągu trzech dni Targów GARDENIA odbyło się wiele interesujących konferencji i pokazów. Pierwszy dzień targów rozpoczęła dziewiąta edycja seminarium „Miejska Sztuka Ogrodowa” zorganizowanego przez redakcję „Zieleni Miejskiej”. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była „Zieleń dla miast, miasta dla zieleni”.

Konferencja, którą poprowadził dr hab. Piotr Urbański z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony zarządców terenów zieleni, wykonawców, ogrodników i architektów krajobrazu. Innym bardzo ciekawym spotkaniem było szkolenie dedykowane przedstawicielom centrów ogrodniczych zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych.

Frekwencja dopisała również podczas warsztatów projektowych „Ogród z klasą” współorganizowanych przez Katedrę Sztuki Krajobrazu SGGW w Warszawie. Tegorocznym Targom towarzyszyła również gra miejska „GO-OSTO”, Zielone Edukarium, czyli cykl wykładów na temat zastosowania nowych rozwiązań w terenach zieleni, druga edycja konkursu „INSPIRACJE-ARANŻACJE”, podczas którego na oczach zwiedzających powstały niezwykle piękne ogrodowe cuda. Organizatorem tych atrakcji było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów.

Gardenia 2015
Gardenia 2015
Gardenia 2015
Gardenia 2015

Gwiazdy Targów

W dniach 27-28 lutego na scenie pojawiły się gwiazdy ogrodniczego świata, które zdradziły najważniejsze zasady pielęgnacji roślin, opowiedziały o najnowszych trendach w ogrodnictwie. Marek Jezierski poprowadził warsztaty „Ogród marzeń tworzony z pasją” i opowiedział o najpopularniejszych odmianach warzyw i kwiatów do uprawy na balkonie, uprawie ziół i kiełków w domu. Zaprosił publiczność również na zajęcia pokazowe z kompozycji własnej skrzynki balkonowej.

Targi odwiedziła także Maja Popielarska, która wręczyła nagrody w konkursie „INSPIRACJE-ARANŻACJE” oraz kręciła na terenie Targów swój program. Na Targach gościł także Witold Czuksanow, który poprowadził zmagania konkursowe w Turnieju Ogrodniczym.

Wiele pomysłów miłośnicy zieleni mogli czerpać również podczas wydarzeń zorganizowanych na stoisku dwumiesięcznika „Piękno i Pasje”. Przez trzy dni targowe odwiedzający mogli podziwiać m.in. dekorację bufetu pełnego słodkości Studia Kulinarnego Republika Słoneczna oraz stołu tarasowego, przygotowaną przez Kamila Koniecznego z firmy Bungalow, haftowane obrusy i serwety Zbigniewa Rosy oraz wyroby ze starego drewna Karoliny Kulki.

GARDENIA była także niepowtarzalną okazją do tego, by stworzyć swój własny ogród. Wszystko za sprawą „Pogotowia Projektowego”, które umożliwiło uczestnikom Targów samodzielną aranżację przydomowej przestrzeni. Pomagali w tym specjaliści z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Atrakcją dla szerokiej publiczności z pewnością były też dwie prelekcje. Pierwszą poświęconą tematyce odpowiedniego sąsiedztwa roślin w ogrodzie poprowadziła, na zaproszenie czasopisma „Mam Ogród”, mgr Diana Szczęsna, botanik na UWr. O sposobach dobierania gleby opowiedział Krzysztof Mielicki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Organizatorem tego spotkania było wydawnictwo Burda Media Polska Sp. z o.o., wydawca czasopism „Mój Piękny Ogród”, „Przepis na Ogród” i „Kocham Ogród”.

Podczas Targów GARDENIA nie zabrakło również możliwości zakupu roślin i narzędzi. Pasjonaci kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadacze drzew owocowych i krzewów ozdobnych mogli wziąć udział w Kiermaszu Ogrodniczym. Pośród stoisk targowych zostały również ukryte trzy labirynty wykonane z drewnianych palet, roślin i wikliny. Ogrody pokazowe zaprojektowała firmę Garte.

Gardenia 2015
Gardenia 2015 Gardenia 2015

Do zobaczenia za rok

Kolejne udane przedsięwzięcie Międzynarodowych Targów Poznańskich dobiegło końca. Targom towarzyszyły wielkie emocje, które na długo pozostaną w pamięci. Wyjątkowa, dziesiąta edycja GARDENII odbędzie się w dniach 25-27.02.2016 roku. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Warto przeczytać
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu