Logo
Logo
Do góry

Libet: Kostka i płyty w ogrodach w stylu brytyjskim

Firma Libet oferuje płyty i kostki na nawierzchnie do ogrodów w stylu angielskim.

Kostka brukowa
Z domami w stylistyce anglikańskiej dobrze komponuje się kostka Antico z linii Libet Decco, stylizowana na starobruk
fot. Libet

Do ogrodów w stylu brytyjskim najlepsze są kostki obijane, stylizowane na starodruk, kamienne płyty tarasowe albo takie, które dokładnie odwzorowują kamień. Materiały powinny cechować się naturalnością.

Kostki brukowe o krzykliwych barwach nie będą odpowiednie. Najlepiej wybrać takie, których kolorystyka oscyluje wokół odcieni beżu i brązu. Dzięki temu zachowamy brytyjski klimat i nie zakłócimy harmonii ogrodu.

Postawmy na materiały tradycyjne, nadające ogrodowi historycznego charakteru, jak postarzane kostki Antico, z linii Libet Decco, albo płyty z piaskowca indyjskiego Sheridan, z linii Libet Patio.

Więcej informacji o kostce szlachetnej Libet na stronie www.libet.pl


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu