Honda: Spalinowy rębak GTS 1300 - maszyna do rozdrabniana gałęzi
Porządkowanie ogrodu po wichurze jest praco- i czasochłonne. Pojawia się także problem składowania gałęzi i pytanie - Co z takim stosem drewna zrobić?. Bardzo wygodnym i sprawnym sposobem zaprowadzenia porządku jest wykorzystanie rębaka zamieniającego gałęzie w zrębek, który może być korzystnie zutylizowany w ogrodzie.
Czym rozdrabniać gałęzie?
Spalinowy rębak GTS 1300 z silnikiem Honda to maszyna o solidnej konstrukcji przeznaczona do wieloletniej i intensywnej eksploatacji. Jest łatwa w obsłudze dzięki stabilności a także łatwemu manewrowaniu.
Bezpieczeństwo pracy zapewnia szeroki podajnik z osłoną oraz specjalny włącznik, który zatrzymuje silnik jeśli zaistnieje ewentualne zagrożenie bezpieczeństwa pracy.
Maszyna wyposażona w nowoczesny i ekologiczny – o obniżonym poziomie emisji spalin i głośności - silnik Honda GX 390 jest niezawodna i wysoce wydajna. Dodatkowo, dzięki niskiemu zużyciu paliwa (etylina 95Pb), rębak przynosi wymierne oszczędności w eksploatacji.
W szybkim tempie rozdrabnia gałęzie o przekroju nawet do 8,5 cm. Organizację pracy znacznie ułatwia możliwość ustawiania kierunku wyrzutu zrębków, gromadząc je w jednym miejscu: po prostu na ziemi, na taczkach lub na przyczepie.
Sprawdza się w każdych warunkach, a niezależność od energii elektrycznej i niewielkie rozmiary umożliwiają pracę w dowolnie wybranym miejscu.
Rębak będący jedną z maszyn profesjonalnego zestawu MULTIPRO, rekomendowany jest zarówno indywidualnym użytkownikom, jak i profesjonalistom odpowiedzialnym za pielęgnację zieleni do pracy w przestrzeniach osiedli mieszkaniowych, w parkach i ogrodach, w ośrodkach rekreacyjno-wypoczynkowych, na terenach obiektów sportowych.
Do czego wykorzystać zrębki drewna?
Uzyskany zrębek można wykorzystać na kilka sposobów:
- do przykrycia podłoża pod drzewami, krzewami i innymi roślinami w ogrodzie. Warstwa zrębków, tak jak i kory, umożliwiając glebie dostęp tlenu, zatrzymuje wilgoć w glebie. Dodatkowo, utrudnia wzrost i rozprzestrzenianie się chwastów,
- do zasilania własnych kompostowników,
- dobrze osuszone zrębki, mogą być także wykorzystane jako opał w kominku, rozprzestrzeniając miły zapach lasu w domu,
- do udekorowania wybranych miejsc w ogrodzie zamiast specjalnie w tym celu kupowanej kory.
Taka utylizacja zrębków jest ekologiczna i ekonomiczna, gdyż dodatkowo możemy zaoszczędzić na zakupie innych produktów ogrodowych służących do podsypywania roślin.
Źródło: www.mojahonda.pl