Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Husqvarna: Pilarka dla arborystów - idealna do pracy na wysokości

Dobrego arborystę można poznać nie tylko po wysokich umiejętnościach i profesjonalnym podejściu. Chirurdzy drzew, jak bywają nazywani arboryści wyróżniają się sprzętem którym pracują. Ważne jest, by był on nie tylko niezawodny, ale również bezpieczny. Z tego powodu najczęściej decydują się na pilarkę Husqvarna z inteligentnej serii XP®.

Pilarka dla arborystów

Mówiąc o najlepszych rozwiązaniach dla profesjonalistów, powinniśmy zwrócić uwagę na pilarkę Husqvarna T540 XP. Model powstał według standardów XP, najwyższej klasy pilarek oferowanych na rynku. Kupując maszyny z takim oznaczeniem towarowym, inwestujemy w sprawdzony sprzęt charakteryzujący się przełomową technologią i podzespołami najwyższej jakości” – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna.

Arboryści pielęgnując drzewa na wysokości potrzebują, aby ich maszyny cechował właściwy stosunek mocy do wagi, co zapewnia wydajność i wygodę podczas pracy. Właściwy sprzęt wpływa na bezpieczeństwo i ułatwia wykonywanie zwłaszcza trudniejszych zadań, dając większy komfort pracy.

Pilarka Husqvarna T540 XP

Pilarka Husqvarna T540 XP

Pilarka Husqvarna T540 XP dzięki temu, że dostosowana jest do codziennej pracy na wysokości, doskonale sprawdza się również w przydomowych ogrodach jako alternatywa dla piły ręcznej.

Maszyna została wykonana z najbardziej nowoczesnych materiałów – aby obniżyć ciężar i zwiększyć wytrzymałość skrzynia korbowa wykonana została z ze stopu magnezu. Innym przykładem innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w modelu T540 XP jest mechanizm Air Injection™.


Zatkana przez trociny pilarka to dla arborysty zawieszonego na linach w koronie drzew bardzo duży problem. W wypadku poważniejszej awarii musi zejść z drzewa, co wydłuża jego czas pracy. Technologia Air Injection™ powstała po to, aby unikać takich sytuacji. System wykorzystuje siłę odśrodkową wentylatora, dzięki czemu praca jest płynniejsza, a zużycie silnika i filtru powietrza mniejsze” – ocenia Jerzy Banaszczyk.

Równie ważnym elementem jest redukcja drgań. Umożliwia to mechanizm Low Vib®, który ogranicza zbędne wibracje szczególnie w newralgicznym miejscu maszyny jakim jest jej rękojeść. Przydatnym wyposażę-niem pilarki jest prowadnica Techlite™, gdyż jest ona o 25 % lżejsza niż tradycyjny sprzęt tego typu, nie tracąc jednocześnie na swojej wytrzymałości.

Pilarka Husqvarna dla arborystów - idealna do pracy na wysokości

Silnik pilarki - dbałość o środowisko

Dbałość o środowisko leży na sercu każdemu arboryście. Nie bez przyczyny zawód ten nazywany jest chirurgią drzew. Aby móc z pożytkiem dla drzewa dokonać koniecznych cięć, sprzęt musi cechować się odpowiednią mocą. Gwarantuje to płynność ruchów i ogranicza błędy w tej trudnej sztuce. Z tego powodu w nowej pilarce T540XP® Husqvarna zastosowała silnik X-Torq®. Zaowocowało to zmniejszeniem ok. 20 procent zużycia paliwa. Ograniczono również emisje szkodliwych substancji aż o 75%.

Bezpieczeństwo pracy pilarką na wysokości

Praca pilarką na wysokości jest niezwykle niebezpieczną czynnością. Wspinanie się czy chodzenie po drzewach zwłaszcza z dodatkowym obciążeniem jakim jest sprzęt arborysty, zwiększa ryzyko wypadku. Aby ułatwić pracę profesjonalistom, Husqvarna stworzyła specjalny uchwyt zaciskowy, który umożliwia przypięcie pilarki do uprzęży wspinaczkowej. Dzięki temu, nie musimy martwić się już o maszynę, a sprzęt będąc zamocowanym na biodrach pozwala na swobodę ruchów. Znacznie zwiększa to bezpieczeństwo pracy.

Źródło: Husqvarna


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu