Logo
Logo
Do góry

Husqvarna: Pilarka dla arborystów - idealna do pracy na wysokości

Dobrego arborystę można poznać nie tylko po wysokich umiejętnościach i profesjonalnym podejściu. Chirurdzy drzew, jak bywają nazywani arboryści wyróżniają się sprzętem którym pracują. Ważne jest, by był on nie tylko niezawodny, ale również bezpieczny. Z tego powodu najczęściej decydują się na pilarkę Husqvarna z inteligentnej serii XP®.

Pilarka dla arborystów

Mówiąc o najlepszych rozwiązaniach dla profesjonalistów, powinniśmy zwrócić uwagę na pilarkę Husqvarna T540 XP. Model powstał według standardów XP, najwyższej klasy pilarek oferowanych na rynku. Kupując maszyny z takim oznaczeniem towarowym, inwestujemy w sprawdzony sprzęt charakteryzujący się przełomową technologią i podzespołami najwyższej jakości” – powiedział Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna.

Arboryści pielęgnując drzewa na wysokości potrzebują, aby ich maszyny cechował właściwy stosunek mocy do wagi, co zapewnia wydajność i wygodę podczas pracy. Właściwy sprzęt wpływa na bezpieczeństwo i ułatwia wykonywanie zwłaszcza trudniejszych zadań, dając większy komfort pracy.

Pilarka Husqvarna T540 XP

Pilarka Husqvarna T540 XP

Pilarka Husqvarna T540 XP dzięki temu, że dostosowana jest do codziennej pracy na wysokości, doskonale sprawdza się również w przydomowych ogrodach jako alternatywa dla piły ręcznej.

Maszyna została wykonana z najbardziej nowoczesnych materiałów – aby obniżyć ciężar i zwiększyć wytrzymałość skrzynia korbowa wykonana została z ze stopu magnezu. Innym przykładem innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w modelu T540 XP jest mechanizm Air Injection™.

Zatkana przez trociny pilarka to dla arborysty zawieszonego na linach w koronie drzew bardzo duży problem. W wypadku poważniejszej awarii musi zejść z drzewa, co wydłuża jego czas pracy. Technologia Air Injection™ powstała po to, aby unikać takich sytuacji. System wykorzystuje siłę odśrodkową wentylatora, dzięki czemu praca jest płynniejsza, a zużycie silnika i filtru powietrza mniejsze” – ocenia Jerzy Banaszczyk.

Równie ważnym elementem jest redukcja drgań. Umożliwia to mechanizm Low Vib®, który ogranicza zbędne wibracje szczególnie w newralgicznym miejscu maszyny jakim jest jej rękojeść. Przydatnym wyposażę-niem pilarki jest prowadnica Techlite™, gdyż jest ona o 25 % lżejsza niż tradycyjny sprzęt tego typu, nie tracąc jednocześnie na swojej wytrzymałości.

Pilarka Husqvarna dla arborystów - idealna do pracy na wysokości

Silnik pilarki - dbałość o środowisko

Dbałość o środowisko leży na sercu każdemu arboryście. Nie bez przyczyny zawód ten nazywany jest chirurgią drzew. Aby móc z pożytkiem dla drzewa dokonać koniecznych cięć, sprzęt musi cechować się odpowiednią mocą. Gwarantuje to płynność ruchów i ogranicza błędy w tej trudnej sztuce. Z tego powodu w nowej pilarce T540XP® Husqvarna zastosowała silnik X-Torq®. Zaowocowało to zmniejszeniem ok. 20 procent zużycia paliwa. Ograniczono również emisje szkodliwych substancji aż o 75%.

Bezpieczeństwo pracy pilarką na wysokości

Praca pilarką na wysokości jest niezwykle niebezpieczną czynnością. Wspinanie się czy chodzenie po drzewach zwłaszcza z dodatkowym obciążeniem jakim jest sprzęt arborysty, zwiększa ryzyko wypadku. Aby ułatwić pracę profesjonalistom, Husqvarna stworzyła specjalny uchwyt zaciskowy, który umożliwia przypięcie pilarki do uprzęży wspinaczkowej. Dzięki temu, nie musimy martwić się już o maszynę, a sprzęt będąc zamocowanym na biodrach pozwala na swobodę ruchów. Znacznie zwiększa to bezpieczeństwo pracy.

Źródło: Husqvarna


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu