Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Florovit: Nawozy do pielęgnacji roślin doniczkowych

Rośliny domowe to bardzo duża i zróżnicowana grupa roślin. Każda z nich wymaga innej pielęgnacji, a co za tym idzie innego nawożenia. Prezentujemy różne nawozy marki Florovit, wśród których każdy znajdzie produkty odpowiednie do pielęgnacji swoich roślin doniczkowych.

Czym nawozić rośliny w domu?

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Dni robią się krótsze i chłodniejsze, a ludzie wyciągają ciepłe czapki i szaliki. Przyroda również przystosowuje się do tej trudnej pory roku. Zimą specjalnej pielęgnacji wymaga nawet zieleń w naszych domach.

Produkty marki Florovit pomogą nam właściwie zadbać o rośliny doniczkowe, dzięki czemu wnętrze mieszkania może wyglądać kwitnąco nawet w te nadchodzące szare miesiące.

Przegląd nawozów Florovit do roślin doniczkowych

Florovit nawóz jesienno-zimowy do kwiatów domowych

Florovit nawóz jesienno-zimowy do kwiatów domowych

Nawóz dostosowany jest do wymagań pokarmowych kwiatów domowych w okresie jesienno-zimowym. Jego regularne stosowanie zapewnia prawidłowe przezimowanie roślin, przeciwdziałając skutkom niedoboru światła słonecznego Produkt zapobiega również przesuszaniu się roślin i pomaga im zdrowo przetrwać do kolejnej wiosny.

Sposób użycia: Od września do marca stosujemy 15 ml nawozu na 2 l wody. Otrzymanym roztworem rośliny zielone podlewamy raz w miesiącu, zaś rośliny kwitnące podlewamy co 3 tygodnie.

Dostępne gramatury: butelka 1l
Cena: ok. 11 zł

Florovit nawóz do roślin kwitnących

Florovit nawóz do roślin kwitnących

Wysokiej jakości nawóz marki Florovit przeznaczony jest do dokarmiania wszelkiego rodzaju domowych roślin kwitnących. Dzięki systematycznemu stosowaniu produktu, zapewnimy roślinom doniczkowym w naszym domu prawidłowy wzrost oraz obfite kwitnienie. Nawozu można używać przez cały rok, a w okresie zimowym – raz na dwa tygodnie.

Sposób użycia: Rośliny należy nawozić 1% roztworem (10 ml nawozu rozcieńczyć w 1 litrze wody). Podlewać rośliny 1 na dwa tygodnie w okresie zimowym.

Dostępne gramatury: butelka 0,25 kg, butelka 0,55 kg, butelka 1 kg, kanister 3 kg
Cena: w zależności od gramatury cena waha się od ok. 5 do 25 zł

Florovit nawóz do roślin zielonych

Florovit nawóz do roślin zielonych

Skoncentrowany nawóz mineralny przeznaczony jest do wszystkich rodzajów roślin zielonych, takich jak fikusy, draceny, szeflery, bluszcze, juki, diffenbachie, filodendrony, czy krotony. Stosując środek raz w miesiącu, zapewnimy im prawidłowy wzrost oraz piękne wybarwienie liści. Dodatkowo, płynne nawozy specjalistyczne Florovit (0,5 litra) wyposażone są w praktyczny dozownik, który umożliwia precyzyjne i higieniczne odmierzenie odpowiedniej dawki.

Sposób użycia: Rośliny należy nawozić 1% roztworem - 10 ml nawozu należy rozcieńczyć w 1 litrze wody. Podlewać nim rośliny 1 raz w tygodniu od kwietnia do października, w okresie zimowym raz w miesiącu.

Dostępne gramatury: butelka 0,25 kg, butelka 0,55 kg, butelka 1 kg
Cena: w zależności od gramatury cena waha się od ok. 5 do 11 zł

Florovit nawóz do storczyków

Florovit nawóz do storczyków

Nawóz przeznaczony jest do doglebowego dokarmiania wszystkich gatunków i odmian storczyków. Regularne stosowanie produktu przyśpiesza rozwój liści i pąków kwiatowych, zwiększa intensywność wybarwienia, zapewnia długie i obfite kwitnienie oraz stymuluje ponowne zakwitanie. W okresie zimowym wystarczy używać go raz w miesiącu, pamiętając, by nie przelewać kwiatów.

Sposób użycia: Rośliny należy podlewać 0,6% roztworem - 6ml nawozu powinniśmy rozcieńczyć w 1 litrze wody. Stosować raz w tygodniu - od kwietnia do października. W okresie zimowym 1 raz w miesiącu.

Dostępne gramatury: butelka 0,25 kg, butelka 0,55 kg
Cena: butelka 0,25 kg – ok.6,30, butelka 0,55 kg – 9,40 zł

Florovit nawóz do paproci

Florovit nawóz do paproci

Skoncentrowany nawóz mineralny marki Florovit przeznaczony jest do dokarmiania wszystkich rodzajów paproci. Stosując produkt systematycznie, zapewnimy prawidłowy wzrost oraz zdrowy wygląd roślin w naszym domu. Nawozu należy używać przez cały rok, w okresie zimowym – raz w miesiącu.

Sposób użycia: Rośliny należy nawozić 0,75% roztworem (15 ml koncentratu rozcieńczyć w 2 litrach wody). Podlewać nim rośliny raz na dwa tygodnie od kwietnia do października, zimą 1 raz w miesiącu.

Dostępne gramatury: butelka 0,25 kg, butelka 0,55 kg, butelka 1kg
Cena: w zależności od gramatury cena waha się od ok. 5 do 11 zł

Florovit nawóz interwencyjny do roślin domowych

Florovit nawóz interwencyjny do roślin domowych

Rozpuszczalny nawóz interwencyjny Florovit przeznaczony jest do całorocznego dokarmiania roślin domowych. Produkt może być stosowany na dwa sposoby: doglebowo, podlewając rośliny przygotowanym według zaleceń roztworem raz na miesiąc (w okresie jesienno-zimowym), bądź interwencyjnie, opryskując liście dwa razy w miesiącu. Zaletą nawożenia dolistnego jest szybkie i intensywne dostarczenie brakujących składników pokarmowych, w przypadku gdy rośliny wolno rosną, słabo kwitną lub mają objawy chlorozy liści. Regularne stosowanie preparatu zagwarantuje prawidłowy wzrost, zdrowy wygląd oraz długie i obfite kwitnienie roślin doniczkowych.

Sposób użycia: Nawożenie podstawowe (doglebowe): Rośliny młode – należy nawozić roztworem 1g/l (1 płaską łyżeczkę produktu rozpuścić w 5 litrach wody). Rośliny starsze – należy nawozić roztworem 2-3g/l (2-3 płaskie łyżeczki produktu rozpuścić w 5 litrach wody). Otrzymanym roztworem podlewać rośliny 1 raz w miesiącu. Nie dopuszczać do przeschnięcia podłoża. Nawożenie interwencyjne (dolistne): Rośliny należy opryskiwać roztworem 0,5g/l (1/2 płaskiej łyżeczki produktu rozpuścić w 5 litrach wody) 2 razy w miesiącu w okresie jesienno-zimowym. Zaleca się wykonywanie oprysków w dni pochmurne lub wieczorem.

Dostępne gramatury: saszetka 200 g
Cena: ok. 9,50 zł

Florovit nabłyszczacz do liści

Florovit nabłyszczacz do liści

Nabłyszczacz przeznaczony jest do roślin domowych, bukietów i kompozycji kwiatowych. Preparat zapewnia długotrwały, naturalny i piękny połysk oraz skutecznie usuwa osady i plamy wapienne powstające na skutek zraszania. Zapobiega osiadaniu kurzu oraz ogranicza transpirację liści w suchych pomieszczeniach, nie zakłócając naturalnego procesu oddychania. Nowoczesny rozpylacz wytwarza mikroskopijne krople, co zapewnia pokrycie rośliny jednolitą, cienką warstwą roztworu, gwarantując równomierny połysk. Produktu nie należy stosować do roślin o owłosionych, paproci, kaktusów, sukulentów, bluszczu, roślin winoroślowatych oraz roślin o delikatnych liściach.

Sposób użycia: Roztworem należy opryskiwać górną część liści do całkowitego zwilżenia 1 raz w miesiącu. Opryski najlepiej wykonywać w dni pochmurne lub wieczorem.

Dostępne gramatury: butelka 250 ml
Cena: ok. 14 zł

Florovit regenerator do roślin

Florovit regenerator do roślin

Florovit regenerator to nieodzowny pomocnik przy pielęgnacji roślin domowych. Szczególnie polecany w takich sytuacjach, jak: przesadzanie roślin, powolny wzrost, mizerny wygląd, słabe kwitnienie, mało intensywne wybarwienie oraz uszkodzenia liści, łodyg lub korzeni. W warunkach stresowych pomoże utrzymać prawidłowe nawilżenie roślin. Regularne stosowanie produktu wzmocni rośliny, pobudzi je do prawidłowego wzrostu i rozwoju oraz zapewni intensywne wybarwienie liści i kwiatów, szczególnie w połączeniu z odpowiednim nawożeniem. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się zdrową, piękną roślinnością nawet w tym trudnym, zimowym okresie.

Sposób użycia: Roztworem należy opryskiwać liście i łodygi do całkowitego zwilżenia 2 razy w miesiącu, również w przypadku przesadzania rośliny.

Dostępne gramatury: butelka 250 ml
Cena: ok. 7,50 złTekst i zdjęcia nawozów: GRUPA INCO S.A.
zdjęcie tytułowe: fot. Hans Braxmeier Pixabay

Warto przeczytać
SIEJ I SADŹ!
Na czasie
SIEJ I SADŹ!
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 10, Sentencja nr:5
Tydzień 10, Sentencja nr:5
W połowie marca można usunąć osłony i rozgarnąć kopczyki, które zimą chroniły krzewy ogrodowe przed mrozem. Osłony warto jednak mieć pod ręką w razie nawrotu przymrozków.
Tydzień 10, Sentencja nr:4
Tydzień 10, Sentencja nr:4
Sprawdzamy okrycia zimowe roślin. Jeśli uległy zniszczeniu – naprawiamy je. Podczas odwilży podlewamy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach na balkonie lub tarasie.
Tydzień 10, Sentencja nr:3
Tydzień 10, Sentencja nr:3
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiewka, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Tydzień 10, Sentencja nr:2
Tydzień 10, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 10, Sentencja nr:1
Tydzień 10, Sentencja nr:1
Przesadźmy rośliny doniczkowe do większych pojemników. Możemy je też zasilić nawozem.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!