Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Libet: Kostka i płyty do układania okrągłych nawierzchni

Przydomowy taras czy patio o okrągłym kształcie można ciekawie zaaranżować dzięki produktom Libet. Firma Libet oferuje kostki i płyty, z których łatwo ułożyć okrągłe nawierzchnie bez konieczności docinania elementów.

Kostki o kształcie trapezów, z których można ułożyć zaokrąglone kształty, to np. postarzana kostka Romano z Libet Decco czy Piccola z grupy Elegante. Płyty kamienne pozwalające na tworzenie form geometrycznych są wykonane w technologii wet cast doskonale odwzorowującej kamień. Płyty Toscania i Venetia, a także kamień Sheridan można kupić w formie gotowego koła lub w komplecie z narożnikami (w gotowych patiopackach).

Kostka i płyty Libet do układania okrągłych nawierzchni
Kostka i płyty Libet do układania okrągłych nawierzchni
Płyty kamienne Sheridan
fot. Libet
Kostka Piccola z grupy Elegante
fot. Libet


Płyty
kamienne Sheridan z linii Libet Patio czy te odwzorowujące kamień piaskowy, np. Toscania z linii Libet Impressio, mają barwy naturalnego piaskowca. Są to więc gamy żółcieni, pasku czy melanżu beży i brązów, niezwykle uniwersalne, lubiane i najczęściej stosowane w naszej architekturze jednorodzinnej.

Wśród kostek szlachetnych mamy do wyboru klasyczne kostki płukane, np. z grupy Libet Elegante, odwzorowujące strukturę granitu, i postarzane kostki odwzorowujące starobruk, np. Romano z grupy Libet Antico. Te o fakturze chropowatej, ze szlachetnymi kruszywami na powierzchni, lepiej sprawdzą się przy nowoczesnych budynkach o prostej bryle. Kostki brukowe postarzane pasują natomiast do domów stylizowanych na historyczne oraz do budynków z cegły (z odrobiną brytyjskiego stylu).

Dobrze wygląda odważne zestawienie kostek płukanych, np. z grupy Libet Elegante, kostek postarzanych np. Antico Libet i płyt kamiennych.

Więcej informacji o kostce szlachetnej Libet na stronie www.libet.pl.

01.04.2009

TOP 10: Najczęściej czytane artykuły

1. Uprawa i pielęgnacja borówki amerykańskiej
2. Przycinanie róż: Po co, jak i kiedy przycinać róże?
3. Przycinanie tui: Kiedy, jak i czym przycinać tuje?
4. Hortensja ogrodowa: Jak uprawiać hortensję w ogrodzie?
5. Kwiaty balkonowe światłolubne - na balkon południowy i zachodni
6. Mech na trawniku: Skąd się bierze i jak go zwalczać?
7. Wrzosy w doniczkach- uprawa i pielęgnacja
8. Uprawa pelargonii – jakie mają wymagania i jak je pielęgnować?
9. Nawożenie trawników: Kiedy i czym nawozić trawnik?
10. Nawożenie tui: Jak, czym i kiedy nawozić tuje?


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Twoja strona ogrodu