Logo
Logo

Nawozy Biohumus | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Coraz więcej osób posiadających ogrody poszukuje naturalnych metod nawożenia, które poprawią jakość gleby i pozytywnie wpłyną na wzrost roślin. Jednym z najpopularniejszych w pełni naturalnych środków jest Biohumus. Dodatkowo jest to środek bardzo wszechstronny i uniwersalny. Jak i do jakich roślin stosować nawóz Biohumus?

Spis treści
Dlaczego warto wybrać nawozy Biohumus? Jak stosować nawóz Biohumus? Do jakich roślin warto kupić nawozy Biohumus? Jaki nawóz Biohumus wybrać i gdzie kupić?

Dlaczego warto wybrać nawozy Biohumus?

Biohumus pochodzi z hodowli dżdżownic, jest więc całkowicie naturalny. Co ważne biohumus nie jest bezpośrednio pobierany przez rośliny, ale poprawia jakość gleby, co ostatecznie sprawia, że roślina łatwiej przyswaja potrzebne składniki pokarmowe i wodę.

Dodatkowo przy biohumusie nie ma możliwości przenawożenia, czyli jest bardzo łatwy i bezpieczny w użyciu co jest jego największą zaletą. Biohumus przeciwdziała szkodom wyrządzonym przez choroby i szkodniki oraz poprawia jakość plonów, które zawierają mniej metali ciężkich i azotu. Stosując go regularnie, zapewniamy roślinom odpowiednie parametry gleby, co wpływa pozytywnie na ich wygląd i jakość kwitnienia.

Jak stosować nawóz Biohumus?

Jak wspomniano wcześniej, Biohumusu nie można przedawkować, gdyż zawarte w nim substancje są uwalniane stopniowo. Warto jednak ten nawóz jak każdy inny stosować zgodnie z zaleceniami producenta.

  • Biohumus można stosować do ogólnego zasilania roślin, a jego dawka powinna być tym większa im w gorszym stanie jest gleba i rośliny.
  • Większą ilość stosuje się również w przypadku roślin doniczkowych niż do tych nasadzonych w ogrodzie.
  • Biohumus należy rozcieńczyć w wodzie i tak przygotowaną mieszanką podlewać rośliny.
  • W przypadku roślin doniczkowych i balkonowych Biohumus można podawać bez rozcieńczania.

Do jakich roślin warto kupić nawozy Biohumus?

Biohumus można stosować do wszystkich rodzajów roślin. Doskonale sprawdza się zarówno do kwiatów i krzewów ozdobnych, jak i wspomaga uprawę roślin owocowych i warzyw. Jest bardzo przydatny w nawożeniu ogrodów, roślin balkonowych i doniczkowych. Wspierając pobór składników pokarmowych, zapewnia roślinom optymalny wzrost i rozwój, co pozytywnie wpływa na jakość plonów, kwitnienie i wygląd liści oraz kwiatów.

Najlepszy biohumus dla swoich roślin:

Biohumus Max ekologiczny biohumus, Sklep ZielonyOgrodek pl
Biohumus Max – ekologiczny biohumus uzyskiwany z hodowli dżdżownic – 1 l | Target
Biohumus Max (Humvit-Eco) - to naturalny, organiczny środek poprawiający właściwości podłoży. Powstał na bazie biohumusu, przeznaczony do zasilania roślin ozdobnych, domowych, trawnika i warzyw.
KUP ONLINE
Biohumus Max do ziół nawóz ekologiczny Target Natural
Biohumus Max do ziół – ekologiczny biohumus uzyskiwany z hodowli dżdżownic – 1 l | Target
Naturalny, organiczny środek poprawiający właściwości podłoży, powstały na bazie biohumusu przeznaczony do zasilania wszystkich odmian ziół w uprawach doniczkowych i ogrodowych.
KUP ONLINE
Nawóz Biohumus Max do storczyków Target Natural, Sklep ZielonyOgródek pl
Biohumus Max do storczyków – 1 l | Target Natural
Naturalny, organiczny środek poprawiający właściwości podłoży, powstały na bazie biohumusu przeznaczony do zasilania wszystkich rodzajów storczyków.
KUP ONLINE
Biohumus Extra Uniwersalny Prawdziwy Ekodarpol, Sklep Zielony Ogródek
Biohumus Extra Uniwersalny – 5 l | Ekodarpol
Biohumus Extra Uniwersalny dzięki zawartości bogatej mikroflory bakteryjnej oraz próchnicy pokarmowej, produkt znakomicie wpływa na wzrost, kondycję i zdrowie roślin.
KUP ONLINE

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: G.T., zdjęcie tytułowe: planet_fox / Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Nawozy Biohumus | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nawozy Biohumus | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl