Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
Okazje

Polbruk: Country - kostka brukowa nie tylko na nawierzchnię

Kostka brukowa, to doskonały materiał nawierzchniowy, który zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Niestety często pokutuje jeszcze mylna opinia, iż służy ona jedynie do wykończenia ciągów komunikacyjnych. Jednak wystarczy odrobina wyobraźni, by odnaleźć nowe możliwości dla tego tradycyjnego materiału.

 

Kostka brukowa Polbruk Country z powodzeniem może stać się źródłem inspiracji przy tworzeniu licznych i często zaskakujących rozwiązań dekoracyjnych uzupełniających ogrodowe aranżacje.

Prezentujemy kilka najpopularniejszych rozwiązań z zakresu architektury krajobrazu pokazuje, jak uniwersalnym i wszechstronnym materiałem jest kostka brukowa. Dzięki niepowtarzalnej kolorystyce i doskonałym parametrom technicznym pozwoli na realizowanie licznych pomysłów aranżacyjnych wokół naszego domu.

Kostka brukowa - więcej niż nawierzchnia

Mówiąc o wszechstronnym zastosowaniu kostki brukowej, najczęściej mamy na myśli wykorzystanie jej do wykończenia różnorodnych nawierzchni wokół domu i ogrodu, realizacji wielkoformatowych, czy intensywnie eksploatowanych powierzchni, takich, jak chodniki dużych miast.

Kostka brukowa niestety błędnie kojarzy się z materiałem przeznaczonym, tylko i wyłącznie do tworzenia nawierzchni. Tymczasem, zwłaszcza modele o ciekawej fakturze i kolorystyce oraz geometrycznych, ceglanych kształtach, takie, jak Polbruk Country, wykorzystać można z powodzeniem do wykonania wielu interesujących urozmaiceń krajobrazu naszego ogrodu.

kostka brukowa Polbruk Country kostka brukowa Polbruk Country kostka brukowa Polbruk Country

Elementy małej architektury, takie jak różnego rodzaju schodki, obramowania, czy murki oporowe również wymagają zastosowania materiałów wytrzymałych i odpornych na działanie czynników zewnętrznych, a powszechnie wiadomo, że kostka brukowa jest jednym z najtrwalszych produktów dostępnych na rynku. Warto wykorzystać zatem jej unikatowe właściwości, aby wzbogacić najbliższe otoczenie domu.

Kostka brukowa - nieograniczone inspiracje

Realizując koncepcję zagospodarowania posesji istotne jest, aby zachować spójność kompozycyjną i harmonię pomiędzy dobieranymi barwami i fakturą wykończeń. Wykorzystując kostkę brukową z jednej linii, np. Polbruk Country, do stworzenia nawierzchni. Ponadto wielokolorowe modele kostki Polbruk Country w odcieniu amber lub tajga wykorzystane w charakterze obrzeży będą stanowić stylistyczne domknięcie całej kompozycji. Podobną rolę kostka Polbruk Country spełni stając się budulcem schodów prowadzących do frontowych drzwi naszego domu.

W precyzyjnie zaprojektowanym ogrodzie nie ma miejsca na jakąkolwiek przypadkowość. Kwiatowe rabaty, skłonne do nadmiernego rozrastania się, najlepiej prezentują się na ściśle wytyczonej przestrzeni. W zadaniu tym niewątpliwie pomoże zbudowanie obrzeży oddzielających obszar dla kwiatów od ścieżek czy trawnika.

kostka brukowa Polbruk Country

Prostokątne elementy Polbruk Country wykorzystać można również do tworzenia ażurowych płotków lub ozdobnych murków oporowych. Murki oporowe wykonać można również w typie zabudowy „na sucho”. Kostkę wystarczy ułożyć w przygotowanych wcześniej metalowych koszach, tzw. gabionach, uzyskując w ten sposób niezwykle estetyczne i łatwe do pielęgnacji murki oraz ścianki ogrodowe, które będą stanowić dekorację posesji. Tego typu geometryczne elementy przypominające cegły sprawdzą się również jako budulec ogrodowej ławki, donic czy grilla.

Źródło: Polbruk

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu