Logo
Logo

Środki na kleszcze | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Plaga kleszczy już od kilku dobrych lat nie odpuszcza i spotykanie ich na łonie natury stało się normą. Dobrze, że wiele osób zdaje już sobie sprawę jak duże niebezpieczeństwo niosą ze sobą choroby odkleszczowe i chroni się przed tymi pajęczakami.

Warto postawić na najlepsze, sprawdzone środki odstraszające i zwalczające kleszcze. Sprawdź, które z nich mamy w naszym sklepie online!

Spis treści
Dlaczego warto stosować środki na kleszcze?
Najlepsze środki na kleszcze
Dowiedz się więcej o kleszczach i jak je usuwać

Dlaczego warto stosować środki na kleszcze?

Kleszcze to pajęczaki (nie owady!), które żywią się krwią i niestety mogą przenosić groźne choroby zagrażające życiu! Zwierzęta te z uwielbieniem atakują naszych pupili – psy i koty, z których mogą niepostrzeżenie przejść na ludzi. Dlatego właściciele czworonogów powinni szczególnie uważać i sprawdzać się na obecność kleszczy po niemal każdym spacerze (niestety coraz częściej spotykamy kleszcze nawet w miastach!).

Kleszcze, tak jak i komary oraz meszki, posiadają wyspecjalizowane receptory temperatury i zapachu, dzięki którym znajdują swoje "ofiary". Odpowiednimi preparatami można je skutecznie oszukać oraz odstraszyć. Dodatkowo na rynku znajdziemy też środki do oprysków terenu (tarasu, części działki), z którego chcemy pozbyć się kleszczy.

Najlepsze środki na kleszcze

Płyn na komary, kleszcze i meszki, Sklep Zielony Ogródek
Płyn na komary, kleszcze i meszki | Target
Środek w formie sprayu przeznaczony do stosowania bezpośredniego na skórę. Bardzo skutecznie odstrasza komary, kleszcze i meszki. Aby chronić się przez dłuższy okres czasu zaleca się opryskiwać narażoną na ukąszenia skórę co 4 godziny.
Sprawdź, gdzie kupić
BIOCHRON na kleszcze i komary
BIOCHRON na kleszcze i komary | EkoDarpol
Biochron to gotowy do użycia, naturalny preparat na kleszcze i komary. Przeznaczony do użytku na trawnik, drzewa, krzewy, wokół altan i zewnętrznych ścian budynków oraz wewnątrz pomieszczeń gospodarskich. Pojemnik posiada opryskiwacz – po podłączeniu go do węża ogrodowego z wodą możemy nim swobodnie spryskać wybrane miejsca. (Biochron możemy też kupić w formie sprayu do użytku wprost na skórę).
Sprawdź, gdzie kupić
TARGET NA KLESZCZE, Sklep Zielony Ogródek
Na KLESZCZE | Target
Preparat w formie koncentratu do rozrobienia z wodą, który stosujemy przy użyciu opryskiwaczy ciśnieniowych. Skutecznie ogranicza aktywność różnych gatunków roztoczy, dlatego może być z powodzeniem stosowany do eliminacji kleszczy na wybranych przez nas miejscach (tarasach, ścieżkach ogrodowych, trawnikach itp.).
Sprawdź, gdzie kupić

Środki na kleszcze i co dalej?
Dowiedz się więcej o kleszczach i jak je usuwać

Kleszcz potrzebuje kilku godzin na przebicie się przez skórę człowieka i dostanie do naczyń krwionośnych znajdujących się pod jej powierzchnią. Zależnie od grubości skóry, w którą się wbija, może to trwać od 2-3, a nawet 4 godzin. Dlatego, gdy przebywamy na łonie natury, aby na pewno być bezpiecznym, oprócz stosowania środków przeciw kleszczom zaleca się częste oględziny swojego ciała.

Gdy jednak nieszczęśliwie przeoczymy kleszcza i ten zdąży się wbić w skórę, należy go czym prędzej wyjąć. Starajmy się zrobić to jak najszybciej i bez tzw. ukręcania czy też smarowania go różnymi specyfikami, gdyż pajęczak pod wpływem stresu może spuścić do naszej krwi jeszcze więcej niebezpiecznych drobnoustrojów. Do usuwania kleszcza ze skóry używajmy klasycznej pincety, narzędzia do usuwania kleszczy nazywanego lassem lub specjalnej karty! 

Karta do bezpiecznego usuwania kleszczy, Sklep Zielony Ogródek
Karta SafeCard – karta do bezpiecznego usuwania kleszczy
"KleszczKarta" SafeCard opiera się na nowej, bezpieczniejszej niż dawne metody zasadzie wyjmowania wbitych kleszczy bez użycia siły. Posiada dwie końcówki do usuwania pajęczaka ze skóry oraz lupkę.
Sprawdź, gdzie kupić
Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Zdjęcie tytułowe: Erik_Karits/Pixabay edit

 

Autor
Środki na kleszcze | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Środki na kleszcze | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (10)