Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Pokon: Preparaty do zimowej pielęgnacji roślin doniczkowych

Rośliny w okresie zimowym wymagają specjalnej pielęgnacji. Zmienna temperatura, słabsze światło oraz suche powietrze osłabiają ich wzrost i pogarszają wygląd. Firma Victus – Emak proponuje trzy rozwiązania: POKON Plant Power, POKON Zielone Rośliny oraz POKON Ściereczki do Liści, które zapewnią kwiatom domowym zdrowy wygląd.

POKON Plant Power

To odżywka nowej generacji, której głównym składnikiem jest chitozan otrzymywany z pancerzyków skorupiaków morskich. Jego skład chemiczny i właściwości zbliżone są do chityny występującej np. w pancerzykach owadów. Chityna jest także w naturalny sposób produkowana przez rośliny oraz niektóre gatunki grzybów.

POKON Plant Power wykorzystuje działanie chitozanu poprawiając kondycję roślin i kwiatów. Chitozan wykorzystywany jest również w medycynie, kosmetyce czy dietetyce. Warto podkreślić, że jest to środek w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

POKON Plant Power należy stosować spryskując liście i glebę w doniczce, co zapewnia optymalny wzrost roślin, zwiększa ich odporność a także wzmacnia system korzeniowy.

Cena: ok. 15 zł

POKON - pielęgnacja roślin zimą; POKON Plant Power
POKON - pielęgnacja roślin zimą; POKON Ściereczki do Liści
POKON - pielęgnacja roślin zimą; POKON Zielone Rośliny
fot. Victus – Emak

POKON Zielone Rośliny

Jeżeli problemem roślin domowych jest żółknięcie liści, warto zastosować POKON Zielone Rośliny. Preparat zawiera między innymi dodatkowe żelazo, które wspomaga produkcję zielonego barwnika liści - chlorofilu. Barwnik ten powstaje w procesie fotosyntezy, która w okresie zimowym jest utrudniona przez niedostateczne nasłonecznienie.

Po zastosowaniu preparatu przebarwione liście bardzo szybko wracają do zdrowia, a roślina odzyskuje zielony kolor. Środek możemy również stosować profilaktycznie. Preparat przeznaczony jest do stosowania bezpośrednio na liście.

Cena: ok. 15 zł

POKON Ściereczki do Liści

Kurz osiadający na liściach roślin ogranicza fotosyntezę, zarówno poprzez zmniejszenie dostępu do światła słonecznego, jak i poprzez blokowanie szparek, którymi roślina pobiera wykorzystywany w tym procesie dwutlenek węgla. Regularne stosowanie Ściereczek do Liści POKON rozwiąże ten problem.

Ściereczki zostały nasączone specjalną substancją, dzięki której rośliny odzyskują naturalną świeżość. Dodatkowo, ściereczki mają właściwości antystatyczne - skutecznie zabezpieczają przed osiadaniem kurzu.

Cena za 5 szt. – ok. 7 zł

Więcej informacji: www.victus.pl
2009-02-11


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu