Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Pokon: Preparaty do zimowej pielęgnacji roślin doniczkowych

Rośliny w okresie zimowym wymagają specjalnej pielęgnacji. Zmienna temperatura, słabsze światło oraz suche powietrze osłabiają ich wzrost i pogarszają wygląd. Firma Victus – Emak proponuje trzy rozwiązania: POKON Plant Power, POKON Zielone Rośliny oraz POKON Ściereczki do Liści, które zapewnią kwiatom domowym zdrowy wygląd.

POKON Plant Power

To odżywka nowej generacji, której głównym składnikiem jest chitozan otrzymywany z pancerzyków skorupiaków morskich. Jego skład chemiczny i właściwości zbliżone są do chityny występującej np. w pancerzykach owadów. Chityna jest także w naturalny sposób produkowana przez rośliny oraz niektóre gatunki grzybów.

POKON Plant Power wykorzystuje działanie chitozanu poprawiając kondycję roślin i kwiatów. Chitozan wykorzystywany jest również w medycynie, kosmetyce czy dietetyce. Warto podkreślić, że jest to środek w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

POKON Plant Power należy stosować spryskując liście i glebę w doniczce, co zapewnia optymalny wzrost roślin, zwiększa ich odporność a także wzmacnia system korzeniowy.

Cena: ok. 15 zł

POKON - pielęgnacja roślin zimą; POKON Plant Power

POKON - pielęgnacja roślin zimą; POKON Ściereczki do Liści

POKON - pielęgnacja roślin zimą; POKON Zielone Rośliny

fot. Victus – Emak

POKON Zielone Rośliny


Jeżeli problemem roślin domowych jest żółknięcie liści, warto zastosować POKON Zielone Rośliny. Preparat zawiera między innymi dodatkowe żelazo, które wspomaga produkcję zielonego barwnika liści - chlorofilu. Barwnik ten powstaje w procesie fotosyntezy, która w okresie zimowym jest utrudniona przez niedostateczne nasłonecznienie.

Po zastosowaniu preparatu przebarwione liście bardzo szybko wracają do zdrowia, a roślina odzyskuje zielony kolor. Środek możemy również stosować profilaktycznie. Preparat przeznaczony jest do stosowania bezpośrednio na liście.

Cena: ok. 15 zł

POKON Ściereczki do Liści

Kurz osiadający na liściach roślin ogranicza fotosyntezę, zarówno poprzez zmniejszenie dostępu do światła słonecznego, jak i poprzez blokowanie szparek, którymi roślina pobiera wykorzystywany w tym procesie dwutlenek węgla. Regularne stosowanie Ściereczek do Liści POKON rozwiąże ten problem.

Ściereczki zostały nasączone specjalną substancją, dzięki której rośliny odzyskują naturalną świeżość. Dodatkowo, ściereczki mają właściwości antystatyczne - skutecznie zabezpieczają przed osiadaniem kurzu.


Cena za 5 szt. – ok. 7 zł

Więcej informacji: www.victus.pl
2009-02-11


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu