Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Pokon: Preparaty do zimowej pielęgnacji roślin doniczkowych

Rośliny w okresie zimowym wymagają specjalnej pielęgnacji. Zmienna temperatura, słabsze światło oraz suche powietrze osłabiają ich wzrost i pogarszają wygląd. Firma Victus – Emak proponuje trzy rozwiązania: POKON Plant Power, POKON Zielone Rośliny oraz POKON Ściereczki do Liści, które zapewnią kwiatom domowym zdrowy wygląd.

POKON Plant Power

To odżywka nowej generacji, której głównym składnikiem jest chitozan otrzymywany z pancerzyków skorupiaków morskich. Jego skład chemiczny i właściwości zbliżone są do chityny występującej np. w pancerzykach owadów. Chityna jest także w naturalny sposób produkowana przez rośliny oraz niektóre gatunki grzybów.

POKON Plant Power wykorzystuje działanie chitozanu poprawiając kondycję roślin i kwiatów. Chitozan wykorzystywany jest również w medycynie, kosmetyce czy dietetyce. Warto podkreślić, że jest to środek w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

POKON Plant Power należy stosować spryskując liście i glebę w doniczce, co zapewnia optymalny wzrost roślin, zwiększa ich odporność a także wzmacnia system korzeniowy.

Cena: ok. 15 zł

POKON - pielęgnacja roślin zimą; POKON Plant Power

POKON - pielęgnacja roślin zimą; POKON Ściereczki do Liści

POKON - pielęgnacja roślin zimą; POKON Zielone Rośliny

fot. Victus – Emak

POKON Zielone Rośliny


Jeżeli problemem roślin domowych jest żółknięcie liści, warto zastosować POKON Zielone Rośliny. Preparat zawiera między innymi dodatkowe żelazo, które wspomaga produkcję zielonego barwnika liści - chlorofilu. Barwnik ten powstaje w procesie fotosyntezy, która w okresie zimowym jest utrudniona przez niedostateczne nasłonecznienie.

Po zastosowaniu preparatu przebarwione liście bardzo szybko wracają do zdrowia, a roślina odzyskuje zielony kolor. Środek możemy również stosować profilaktycznie. Preparat przeznaczony jest do stosowania bezpośrednio na liście.

Cena: ok. 15 zł

POKON Ściereczki do Liści

Kurz osiadający na liściach roślin ogranicza fotosyntezę, zarówno poprzez zmniejszenie dostępu do światła słonecznego, jak i poprzez blokowanie szparek, którymi roślina pobiera wykorzystywany w tym procesie dwutlenek węgla. Regularne stosowanie Ściereczek do Liści POKON rozwiąże ten problem.

Ściereczki zostały nasączone specjalną substancją, dzięki której rośliny odzyskują naturalną świeżość. Dodatkowo, ściereczki mają właściwości antystatyczne - skutecznie zabezpieczają przed osiadaniem kurzu.


Cena za 5 szt. – ok. 7 zł

Więcej informacji: www.victus.pl
2009-02-11

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Tydzień 29, Sentencja nr:7
Boczne pędy pomidora, wyrastające w kątach liści, w dalszym ciągu należy usuwać. Po pierwszym zbiorze trzeba je także zasilić (Azofoską, saletrą amonową, itp.).
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Tydzień 29, Sentencja nr:5
Pamiętajmy o regularnym podlewaniu i koszeniu trawnika – najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. W tym tygodniu możemy go też nawieźć.
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Tydzień 29, Sentencja nr:4
Oczyśćmy oczko wodne z glonów. Trzeba też pamiętać o dokarmianiu ryb, gdy zbiornik jest niewielki.
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Tydzień 29, Sentencja nr:2
Przycinamy jabłonie – usuwamy pionowo rosnące pędy tegoroczne i trzeba skrócić pędy wyrastające tuż przy jabłkach.
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Tydzień 29, Sentencja nr:1
Podczas suszy, aby proces rozkładu przebiegał szybciej i lepiej, podlejmy pryzmę kompostową. Warto ją także przerzucić.
Twoja strona ogrodu