Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
Do góry

Florovit: Nawozy długodziałające – pielęgnacja ogrodu dla zapracowanych

GRUPA INCO S.A. rozszerza swoją ofertę nawozów długodziałających marki Florovit. Produkty te są doskonałym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, które nie mają zbyt wiele czasu na zajmowanie się swoim ogrodem.

Nawozy długodziałające

Dzięki powolnemu uwalnianiu składników pokarmowych gwarantują one optymalne odżywianie roślin dzień po dniu przez okres 100 dni (3 miesiące). Dlatego też stosuje się je zaledwie 1 lub 2 razy w sezonie. W ofercie nawozów długodziałających marki Florovit dostępne są następujące produkty:

 • Florovit długodziałający nawóz do róż i krzewów kwitnących 100 dni,
 • Florovit długodziałajacy nawóz do iglaków 100 dni,
 • Florovit długodziałający nawóz do trawników 100 dni,
 • Florovit długodziałajacy nawóz do trawników „mniej koszenia”.

Florovit długodziałający nawóz do róż i krzewów kwitnących 100 dni

Wysokiej jakości kompleksowy nawóz długodziałające przeznaczony do wszystkich gatunków róż oraz innych krzewów kwitnących. Można stosować go zarówno pod nowe nasadzenia jak i pod rośliny wieloletnie. Nawóz zapewnia bujny wzrost krzewów, obfite kwitnienie oraz zdrowie roślin. Dodatkowa zawartość magnezu sprawia, że kwiaty są okazałe i intensywnie wybarwione przez cały sezon. Powolne uwalnianie składników pokarmowych gwarantuje optymalne odżywianie roślin dzień po dniu przez okres 100 dni (3 miesiące).

Florovit długodziałający nawóz do róż i krzewów kwitnących 100 dni

Sposób stosowania

Przygotowanie podłoża: 10-20 g na roślinę. Nawóz należy wymieszać z ziemią przed posadzeniem roślin.
Rośliny już rosnące: 30-50 g na roślinę w zależności od wieku i wielkości rośliny, nawóz należy rozsypywać wokół roślin, wskazane jest lekko zmieszać nawóz z wierzchnią warstwą gleby. Regularne podlewanie zwiększa efektywność nawożenia.

Dostępne gramatury: Wiaderko 4 kg Cena: ok. 58 zł Producent: GRUPA INCO S.A. Jedno opakowanie (wiaderko 4 kg) wystarcza na 400 roślin. Nawozić 1 lub 2 razy w sezonie.

Florovit długodziałajacy nawóz do iglaków 100 dni

Wysokiej jakości kompleksowy nawóz długodziałające przeznaczony do wszystkich rodzajów roślin iglastych. Można stosować go zarówno pod nowe nasadzenia jak i pod rośliny wieloletnie. Nawóz zapewnia bujny wzrost krzewów oraz gęste i pięknie wybarwione igły. Dodatkowa zawartość magnezu wspiera odporność na żółknięcie roślin przez cały sezon. Powolne uwalnianie składników pokarmowych gwarantuje optymalne odżywianie roślin dzień po dniu przez okres 100 dni (3 miesiące).

Florovit długodziałajacy nawóz do iglaków 100 dni

Sposób stosowania

Przygotowanie podłoża: 20-30g na roślinę lub 30-40g na m2. Nawóz należy wymieszać z ziemią przed posadzeniem roślin.
Rośliny już rosnące: 30-50g na roślinę lub 50-70g na m2 w zależności od wieku i wielkości rośliny. Nawóz należy rozsypywać wokół drzew i krzewów, wskazane jest lekko zmieszać nawóz z wierzchnią warstwą gleby. Regularne podlewanie zwiększa efektywność nawożenia.

Dostępne gramatury: Wiaderko 4kg Cena: ok. 58zł Producent: GRUPA INCO S.A. Opakowanie nawozu (wiaderko 4kg) wystarcza na 200 roślin. Nawozić 1 lub 2 razy w sezonie.

Florovit długodziałający nawóz do trawników 100 dni

Wysokiej jakości produkt o wydłużonym okresie działania w formie mikrogranulatu - nawozisz rzadziej a trawa ma zapewnione ciągłe odżywianie w odpowiednich dawkach. Preparat gwarantuje zrównoważony wzrost trawy oraz gęstą i zwartą darń. Dodatkowo zawartość magnezu sprawia, że trawa jest bardziej zielona i odporna. Nawóz przeznaczony jest do wszystkich rodzajów trawników - ozdobnych oraz intensywnie użytkowanych. Idealny zarówno do zakładania trawników, jak i trawników wieloletnich.

Florovit długodziałający nawóz do trawników 100 dni

Sposób stosowania

Zakładanie trawnika: wiosną (kwiecień - czerwiec), przed wysiewem trawy, nawóz należy rozsypać równomiernie na powierzchni, stosując 150g na m2. Wymieszać z warstwą gleby o miąższości 10-20cm a następnie wysiać trawę i obficie podlać. Ponowne nawożenie można zastosować po upływie 3 m-cy, stosując nawozy odpowiednie dla danej pory roku.
Trawniki wieloletnie: nawóz należy rozsypać równomiernie na powierzchni trawnika, najlepiej przy pomocy siewnika i po skoszeniu trawy. Jednorazową dawkę 20-35g na m2 stosować w od marca do końca czerwca, zachowując 3 miesięczny odstęp pomiędzy zabiegami. Nawożenie najlepiej przeprowadzić 2-krotnie w sezonie w terminie marzec/kwiecień oraz ponownie w czerwcu.

Dostępne gramatury: Wiaderko 4kg Cena: ok. 58zł Producent: GRUPA INCO S.A. Jedno opakowanie (wiadro 4kg) wystarcza na 200m2 trawnika. Produkt stosuje się tylko 1-2 razy w sezonie.

Florovit długodziałajacy nawóz do trawników „mniej koszenia”

Wysokiej jakości produkt o wydłużonym okresie działania - nawozisz rzadziej a trawa ma zapewnione ciągłe odżywianie w odpowiednich dawkach. Preparat gwarantuje zrównoważony wzrost i zapobiega nadmiernym przyrostom traw - dzięki temu kosisz średnio 2 razy rzadziej. Dodatkowo wysoka zawartość potasu sprawia, że trawa lepiej wykorzystuje wodę i jest odporniejsza na suszę. Nawóz przeznaczony jest do wszystkich rodzajów zadbanych trawników wieloletnich - ozdobnych oraz intensywnie użytkowanych.

Florovit długodziałajacy nawóz do trawników -mniej koszenia-

Sposób stosowania

Nawóz należy rozsypać równomiernie na powierzchni trawnika, najlepiej przy pomocy siewnika i po skoszeniu trawy. Jednorazową dawkę 20-35g na m2 stosować od marca do końca czerwca, zachowując 3 miesięczny odstęp pomiędzy zabiegami. Nawożenie najlepiej przeprowadzić 2-krotnie w sezonie w terminie marzec/kwiecień oraz ponownie w czerwcu. Utrzymanie prawidłowej wilgotności gleby polepszy działanie nawozu i wygląd trawnika.

Dostępne gramatury: Wiaderko 4kg Cena: ok. 58zł Producent: GRUPA INCO S.A. Opakowanie nawozu (wiaderko 4kg) wystarcza na 200m2 trawnika. Nawóz zalecany jest do stosowania tylko 2 razy w sezonie.

Źródło: GRUPA INCO S.A.

Warto przeczytać

Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!