Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2020
Do góry

Bruk: Ogród przydomowy w eleganckich szarościach

Mogłoby się wydawać, że o szarości powiedziano już wszystko. Nic bardziej mylnego. Szarość coraz częściej zapraszana jest do przydomowych ogrodów, gdyż w połączeniu ze zdecydowanymi, intensywnymi barwami o dużym nasyceniu, nada przestrzeni zupełnie niebanalnego charakteru.

Ogród przydomowy w eleganckich szarościach. Taras
Taras, schody o ścieżka zostały wykonane z
szarych płyt i świetnie się komponują z drewnem i
z zieloną murawą (fot. Bruk).

Ogród przydomowy w eleganckich szarościach

Najlepiej przy szarości poczuje się słoneczny żółty, szmaragdowa zieleń i głęboka, soczysta czerwień - niezależnie czy zdecydujemy się na żywe kwiaty, rosnące w ogrodzie czy małą architekturę w postaci betonowych ławek, leżaków, siedzisk - koniecznie w odważnych kolorach.

- Ta skromna paleta barw króluje dziś na podjazdach, przydomowych alejkach, patio, a otoczona bujną zielenią nadaje miejscu bezpretensjonalnego szyku i ponadczasowej elegancji. Dlaczego tak chętnie stawiamy na szarość? Myśląc o naszym domu, coraz częściej patrzymy na kompozycję w sposób całościowy - zauważa Agnieszka Krasowska, ekspert firmy Bruk. Wizytówką nie są już tylko pięknie zaprojektowane wnętrza czy wyposażenie mieszkania, ale także to, co w pierwszej kolejności zauważają nasi goście - teren przed domem, podjazd, ścieżka, która prowadzi wprost do drzwi. Mamy świadomość, że pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz - a szarość, która stanowi esencję elegancji, jest do tego stworzona - dodaje.

- Współczesna technologia wytwarzania betonu architektonicznego oraz odrobina wyobraźni, pozwalają tworzyć zupełnie niepowtarzalne i zindywidualizowane bryły mebli zewnętrznych. W ten sposób każdy może oswoić brukowaną szarość alejek i połączyć ją ze swoimi ulubionymi barwami. - zauważa ekspert firmy Bruk.

Nawierzchnie w ogrodzie przydomowym

Grey, steel, carbon - to tylko niektóre odcienie oferowanych na rynku kostek brukowych i płyt tarasowych. Oprócz barwy warto także zwrócić szczególną uwagę na dostosowanie kształtu wybranego materiału do aranżowanego miejsca. Proste, geometryczne formy idealnie sprawdzą się na podjazdach, parkingach i chodnikach, porządkując naszą przestrzeń. Kręte ścieżki, prowadzące do ogrodu, lepiej wypełnić kostką o nieregularnym kształcie dodając kompozycji wdzięku i naturalności.

Szarość, choć niedoceniana, udowadnia dziś swój ogromny potencjał aranżacyjny. Jeśli odważymy się z niego skorzystać, możemy mieć pewność, że uzyskamy niepowtarzalną, nowoczesną i designerską kompozycję.

Ogród przydomowy w eleganckich szarościach. Nawierzchnia z płyt betonowych
Nawierzchnia z płyt betonowych (fot. Bruk).

źródło i fot.: Bruk

Warto przeczytać

Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!