Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Husqvarna: V Mistrzostwa TFA Poland 2013

Już w ten czwartek, 27 czerwca, w Toruniu rozpocznie się jubileuszowa V edycja mistrzostw strażaków „TFA Husqvarna Poland 2013”. Na starcie pojawi się rekordowa liczba ponad 300 zawodników z 10 krajów. Polskę będą reprezentować strażacy z kilkudziesięciu jednostek Państwowej Straży Pożarnej z terenu całego kraju. Mistrzostwa będą trwały do soboty, 29 czerwca.

TEMAT NA CZASIE
Trendy na 2022 rok | TOP 20 roślin doniczkowych
TEMAT NA CZASIE
Trendy na 2022 rok | TOP 20 roślin doniczkowych
Kochasz rośliny doniczkowe? Szukasz idealnego sposobu, by zmienić wystrój domu i jednocześnie wprowadzić życie do swojego wnętrza? Wraz z ekspertami...

Już po raz V na toruńskiej starówce najlepsi strażacy z Polski i Świata będą mogli pokazać swoje umiejętności. Mistrzostwa "Toughest Firefighter Alive - Husqvarna Poland 2013" swoją rangą i prestiżem przyciągają najsilniejszych i najodważniejszych strażaków. Najlepsi zawodnicy otrzymają honorowe tytuły: Najtwardszego Strażaka oraz Najtwardszego z Najtwardszych Strażaków.

"W zeszłym roku tytuł Najtwardszego Strażaka zdobył Marcin Ździebło z Krakowa, Najtwardszym z Najtwardszych okazał się Joachim Posanz z Niemiec. Z kolei największą sympatię widzów zdobyła Annaelle Baechtel z Francji - pierwsza w historii Mistrzostw TFA Husqvarna Poland uczestniczka. Zawodników na tych mistrzostwach cechuje: dokładność, wytrzymałość, precyzja, odwaga oraz sprawność fizyczna. W tym roku w mistrzostwach weźmie udział rekordowa liczba zawodników - ponad 300! Drużyny reprezentować będą: Polskę, Niemcy, Francję, Anglię, Węgry, Słowację, Słowenię, Czechy oraz USA i Kanadę. Zawodnicy już w czwartek, 27 czerwca, rozpoczną zmagania, które będą trwały aż do soboty, 29 czerwca. Zapraszamy wszystkich na toruńską starówkę! A dzieci do uczestnictwa w specjalnym  torze TFA dla najmłodszych!" - powiedziała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Mistrzostw TFA Husqvarna Poland.

Do biegu, gotowi - start! Pierwsze dwa dni zmagań! (Formuła FCC)

Podczas FCC (27-28.06) rozegranych zostanie 5 dyscyplin przeprowadzonych w rygorystycznych przepisach regulaminowych. Czas na ich wykonanie to maksymalnie 4 minuty. Strażacy będą mieli za zadanie: wbiec na wieżę, wciągnąć pakiet węży, uderzeniami młota przesunąć obciążenie po wyznaczonym poziomym torze, pokonać slalom oraz przeciągnąć napełnioną linę gaśniczą oraz podnieść i przeciągnąć manekina tyłem na dystansie ok. 30 m.
200 najlepszych (Formuła TFA).

"Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń w tym roku postanowiliśmy zmienić formułę zawodów. Każdy zawodnik weźmie udział w formule Firefighter Combat Challenge (FCC). A 200 najlepszych zakwalifikuje się do udziału w sobotniej formule Toughest Firefighter Alive (TFA)" - wyjaśnia Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Mistrzostw TFA Husqvarna Poland 2013.

Formuła zawodów

TFA pochodzi z USA i początkowo była testem dla młodych strażaków. Potem została przekształcona w zawody dla najtwardszych strażaków. Konkurencje wymagają dużej sprawności fizycznej, wytrzymałości i siły, które w zawodzie strażaka potrzebne są na co dzień.

Program V Mistrzostw TFA Husqvarna Poland 2013 w Toruniu:
Mistrzostwa świata dla strażaków

źródło Husqvarna

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT