Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Husqvarna: V Mistrzostwa TFA Poland 2013

Już w ten czwartek, 27 czerwca, w Toruniu rozpocznie się jubileuszowa V edycja mistrzostw strażaków „TFA Husqvarna Poland 2013”. Na starcie pojawi się rekordowa liczba ponad 300 zawodników z 10 krajów. Polskę będą reprezentować strażacy z kilkudziesięciu jednostek Państwowej Straży Pożarnej z terenu całego kraju. Mistrzostwa będą trwały do soboty, 29 czerwca.

Już po raz V na toruńskiej starówce najlepsi strażacy z Polski i Świata będą mogli pokazać swoje umiejętności. Mistrzostwa "Toughest Firefighter Alive - Husqvarna Poland 2013" swoją rangą i prestiżem przyciągają najsilniejszych i najodważniejszych strażaków. Najlepsi zawodnicy otrzymają honorowe tytuły: Najtwardszego Strażaka oraz Najtwardszego z Najtwardszych Strażaków.

"W zeszłym roku tytuł Najtwardszego Strażaka zdobył Marcin Ździebło z Krakowa, Najtwardszym z Najtwardszych okazał się Joachim Posanz z Niemiec. Z kolei największą sympatię widzów zdobyła Annaelle Baechtel z Francji - pierwsza w historii Mistrzostw TFA Husqvarna Poland uczestniczka. Zawodników na tych mistrzostwach cechuje: dokładność, wytrzymałość, precyzja, odwaga oraz sprawność fizyczna. W tym roku w mistrzostwach weźmie udział rekordowa liczba zawodników - ponad 300! Drużyny reprezentować będą: Polskę, Niemcy, Francję, Anglię, Węgry, Słowację, Słowenię, Czechy oraz USA i Kanadę. Zawodnicy już w czwartek, 27 czerwca, rozpoczną zmagania, które będą trwały aż do soboty, 29 czerwca. Zapraszamy wszystkich na toruńską starówkę! A dzieci do uczestnictwa w specjalnym  torze TFA dla najmłodszych!" - powiedziała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Mistrzostw TFA Husqvarna Poland.

Do biegu, gotowi - start! Pierwsze dwa dni zmagań! (Formuła FCC)

Podczas FCC (27-28.06) rozegranych zostanie 5 dyscyplin przeprowadzonych w rygorystycznych przepisach regulaminowych. Czas na ich wykonanie to maksymalnie 4 minuty. Strażacy będą mieli za zadanie: wbiec na wieżę, wciągnąć pakiet węży, uderzeniami młota przesunąć obciążenie po wyznaczonym poziomym torze, pokonać slalom oraz przeciągnąć napełnioną linę gaśniczą oraz podnieść i przeciągnąć manekina tyłem na dystansie ok. 30 m.
200 najlepszych (Formuła TFA).

"Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń w tym roku postanowiliśmy zmienić formułę zawodów. Każdy zawodnik weźmie udział w formule Firefighter Combat Challenge (FCC). A 200 najlepszych zakwalifikuje się do udziału w sobotniej formule Toughest Firefighter Alive (TFA)" - wyjaśnia Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Mistrzostw TFA Husqvarna Poland 2013.

Formuła zawodów

TFA pochodzi z USA i początkowo była testem dla młodych strażaków. Potem została przekształcona w zawody dla najtwardszych strażaków. Konkurencje wymagają dużej sprawności fizycznej, wytrzymałości i siły, które w zawodzie strażaka potrzebne są na co dzień.

Program V Mistrzostw TFA Husqvarna Poland 2013 w Toruniu:
Mistrzostwa świata dla strażaków

źródło Husqvarna

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!