Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Dywilan: Tkana trawa na zadaszone tarasy i balkony

O ile planowanie zakupu tkanej trawy na ogród i czynności związane z jej montażem wymagają więcej czasu, o tyle obłożenie nią tarasu będzie dużo szybsze. Pasuje ona do zabudowanych tarasów z oknem, których ściany pokryte są białą farbą.

Taras wyłożony tkaną trawą
Taras wyłożony tkaną trawą (fot. Dywilan)

Montaż tkanej trawy na zadaszonym balkonie lub tarasie jest bardzo prosty. Jedyne przeszkody, które staną nam na drodze to stół, krzesła czy lekkie dekoracje, które w ciągu 10 minut możemy wynieść na trawę.

Ciekawa alternatywa zamiast płytek i drewna

Zdarza się, że osobom, które niedawno kupiły dom lub mieszkanie z tarasem nie starczyło pieniędzy na urządzenie tarasu i przesunęły na przyszły rok położenie płytek lub drewna, gdyż wszystkie nakłady poszły na wyposażenie pomieszczeń. W tej sytuacji rozsądnym będzie zakup tkanej trawy produkcji Dywilan S.A. jeszcze tego lata.

W przypadku osób, które mają nieukończone tarasy nie warto chodzić przez cały tegoroczny sezon po gołych posadzkach, gdyż oprócz braku komfortu sprzyja to przenoszeniu brudu z tarasu do domu czy mieszkania. Szczególnie tyczy się to dzieci, które, gdy jest ciepło ciągle biegają w tą i z powrotem, między ogrodem, a domem, właśnie przez taras. Tkaną trawa to dobra bariera przed wnoszeniem brudu, z tego względu należy ją raz na jakiś czas odkurzyć lub przepłukać wodą.

Tkana trawa od Dywilan dobrze wkomponuje się do zabudowanego tarasu z oknem, którego ściany pokryte są białą farbą i nada mu klimat natury, szczególnie w połączeniu z kwiatami w donicach z plecionki lub z technorattanu. Jeśli chcemy, aby taras był w klimacie śródziemnomorskim proponuję zakupić smukły, metalowy regał z półkami, pokryty białym lakierem. Z kolei dla miłośników tradycji odpowiednie będą talerze z fajansu oraz stara, ciężka, drewniana maszyna do szycia, która będzie pełnić funkcję półki.


Produkt jest dostępny w marketach budowlanych Leroy Merlin, a jego orientacyjna cena detaliczna wynosi ok. 130 PLN brutto za metr kw.

źródło Dywilan S.A.

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
Twoja strona ogrodu