Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Dywilan: Tkana trawa na zadaszone tarasy i balkony

O ile planowanie zakupu tkanej trawy na ogród i czynności związane z jej montażem wymagają więcej czasu, o tyle obłożenie nią tarasu będzie dużo szybsze. Pasuje ona do zabudowanych tarasów z oknem, których ściany pokryte są białą farbą.

Taras wyłożony tkaną trawą
Taras wyłożony tkaną trawą (fot. Dywilan)

Montaż tkanej trawy na zadaszonym balkonie lub tarasie jest bardzo prosty. Jedyne przeszkody, które staną nam na drodze to stół, krzesła czy lekkie dekoracje, które w ciągu 10 minut możemy wynieść na trawę.

Ciekawa alternatywa zamiast płytek i drewna

Zdarza się, że osobom, które niedawno kupiły dom lub mieszkanie z tarasem nie starczyło pieniędzy na urządzenie tarasu i przesunęły na przyszły rok położenie płytek lub drewna, gdyż wszystkie nakłady poszły na wyposażenie pomieszczeń. W tej sytuacji rozsądnym będzie zakup tkanej trawy produkcji Dywilan S.A. jeszcze tego lata.

W przypadku osób, które mają nieukończone tarasy nie warto chodzić przez cały tegoroczny sezon po gołych posadzkach, gdyż oprócz braku komfortu sprzyja to przenoszeniu brudu z tarasu do domu czy mieszkania. Szczególnie tyczy się to dzieci, które, gdy jest ciepło ciągle biegają w tą i z powrotem, między ogrodem, a domem, właśnie przez taras. Tkaną trawa to dobra bariera przed wnoszeniem brudu, z tego względu należy ją raz na jakiś czas odkurzyć lub przepłukać wodą.

Tkana trawa od Dywilan dobrze wkomponuje się do zabudowanego tarasu z oknem, którego ściany pokryte są białą farbą i nada mu klimat natury, szczególnie w połączeniu z kwiatami w donicach z plecionki lub z technorattanu. Jeśli chcemy, aby taras był w klimacie śródziemnomorskim proponuję zakupić smukły, metalowy regał z półkami, pokryty białym lakierem. Z kolei dla miłośników tradycji odpowiednie będą talerze z fajansu oraz stara, ciężka, drewniana maszyna do szycia, która będzie pełnić funkcję półki.


Produkt jest dostępny w marketach budowlanych Leroy Merlin, a jego orientacyjna cena detaliczna wynosi ok. 130 PLN brutto za metr kw.

źródło Dywilan S.A.


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu