Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Dywilan: Tkana trawa na zadaszone tarasy i balkony

O ile planowanie zakupu tkanej trawy na ogród i czynności związane z jej montażem wymagają więcej czasu, o tyle obłożenie nią tarasu będzie dużo szybsze. Pasuje ona do zabudowanych tarasów z oknem, których ściany pokryte są białą farbą.

Taras wyłożony tkaną trawą
Taras wyłożony tkaną trawą (fot. Dywilan)

Montaż tkanej trawy na zadaszonym balkonie lub tarasie jest bardzo prosty. Jedyne przeszkody, które staną nam na drodze to stół, krzesła czy lekkie dekoracje, które w ciągu 10 minut możemy wynieść na trawę.

Ciekawa alternatywa zamiast płytek i drewna

Zdarza się, że osobom, które niedawno kupiły dom lub mieszkanie z tarasem nie starczyło pieniędzy na urządzenie tarasu i przesunęły na przyszły rok położenie płytek lub drewna, gdyż wszystkie nakłady poszły na wyposażenie pomieszczeń. W tej sytuacji rozsądnym będzie zakup tkanej trawy produkcji Dywilan S.A. jeszcze tego lata.

W przypadku osób, które mają nieukończone tarasy nie warto chodzić przez cały tegoroczny sezon po gołych posadzkach, gdyż oprócz braku komfortu sprzyja to przenoszeniu brudu z tarasu do domu czy mieszkania. Szczególnie tyczy się to dzieci, które, gdy jest ciepło ciągle biegają w tą i z powrotem, między ogrodem, a domem, właśnie przez taras. Tkaną trawa to dobra bariera przed wnoszeniem brudu, z tego względu należy ją raz na jakiś czas odkurzyć lub przepłukać wodą.

Tkana trawa od Dywilan dobrze wkomponuje się do zabudowanego tarasu z oknem, którego ściany pokryte są białą farbą i nada mu klimat natury, szczególnie w połączeniu z kwiatami w donicach z plecionki lub z technorattanu. Jeśli chcemy, aby taras był w klimacie śródziemnomorskim proponuję zakupić smukły, metalowy regał z półkami, pokryty białym lakierem. Z kolei dla miłośników tradycji odpowiednie będą talerze z fajansu oraz stara, ciężka, drewniana maszyna do szycia, która będzie pełnić funkcję półki.

Produkt jest dostępny w marketach budowlanych Leroy Merlin, a jego orientacyjna cena detaliczna wynosi ok. 130 PLN brutto za metr kw.

źródło Dywilan S.A.


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu