Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Tikkurila: Ogrodowe sprzęty pod kolorowym pancerzem

W ofercie marki Tikkurila dostępne są specjalistyczne preparaty do drewna użytkowanego na zewnątrz, które oprócz właściwości zabezpieczających nadają drewnu nowy wygląd.

Ogrodowe sprzęty pod kolorowym pancerzem
fot. Tikkurila

Impregnująca farba akrylowa Valtti Opaque chroni przed wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych (opady, niska temperatura, ekspozycja względem słońca) i reguluje poziom wilgoci pomalowanej powierzchni, dzięki czemu nie powstają na niej pęcherze.

Wyjątkowo trwała farba Valtti Opaque charakteryzuje się elastycznością, nie pęka i nie łuszczy się. Dzięki niskiej emisji zapachu zabezpieczanie drewnianych sprzętów na świeżym powietrzu jest bardziej komfortowe.

Produkt doskonale nadaje się do malowania altan, mebli ogrodowych, ogrodzeń, domów z bali i innych drewnianych powierzchni.

Farba przeznaczona jest do renowacji starych powierzchni drewnianych i do malowania surowego drewna. Jej receptura umożliwia również aplikację na powierzchniach uprzednio pokrytych farbami alkidowymi lub bejcowanych.

Valtti Opaque dostępna jest w 232 odcieniach z karty Tikkurila Facade oraz w 30 naturalnych barwach z karty Tikkurila Vinha.

Valtti Opaque
Stopień połysku
półmat
Kolorystyka biały + kolory z karty Tikkurila Facade i Vinha
Wydajność 8-10 m2 / l na warstwę szlifowanego, gładkiego drewna
4-8 m2 / l na warstwę tarcicy
Opakowanie 1 l; 3 l; 9 l
Cena 46,97 zł / 1 l (baza VVA)

Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu