Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Tikkurila: Ogrodowe sprzęty pod kolorowym pancerzem

W ofercie marki Tikkurila dostępne są specjalistyczne preparaty do drewna użytkowanego na zewnątrz, które oprócz właściwości zabezpieczających nadają drewnu nowy wygląd.

Ogrodowe sprzęty pod kolorowym pancerzem
fot. Tikkurila

Impregnująca farba akrylowa Valtti Opaque chroni przed wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych (opady, niska temperatura, ekspozycja względem słońca) i reguluje poziom wilgoci pomalowanej powierzchni, dzięki czemu nie powstają na niej pęcherze.

Wyjątkowo trwała farba Valtti Opaque charakteryzuje się elastycznością, nie pęka i nie łuszczy się. Dzięki niskiej emisji zapachu zabezpieczanie drewnianych sprzętów na świeżym powietrzu jest bardziej komfortowe.

Produkt doskonale nadaje się do malowania altan, mebli ogrodowych, ogrodzeń, domów z bali i innych drewnianych powierzchni.

Farba przeznaczona jest do renowacji starych powierzchni drewnianych i do malowania surowego drewna. Jej receptura umożliwia również aplikację na powierzchniach uprzednio pokrytych farbami alkidowymi lub bejcowanych.


Valtti Opaque dostępna jest w 232 odcieniach z karty Tikkurila Facade oraz w 30 naturalnych barwach z karty Tikkurila Vinha.

Valtti Opaque
Stopień połysku
półmat
Kolorystyka biały + kolory z karty Tikkurila Facade i Vinha
Wydajność 8-10 m2 / l na warstwę szlifowanego, gładkiego drewna
4-8 m2 / l na warstwę tarcicy
Opakowanie 1 l; 3 l; 9 l
Cena 46,97 zł / 1 l (baza VVA)

Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Tydzień 46, Sentencja nr:2
Tydzień 46, Sentencja nr:2
W temperaturze 8˚C ryby zapadają w sen zimowy, należy więc ograniczyć ich karmienie. Jeśli powierzchnia oczka wynosi co najmniej 6 m², a jego głębokość 1,5 m, ryby można pozostawić na zimę w zbiorniku.
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Z trawnika należy usuwać opadające liście, w przeciwnym razie mogą powodować gnicie murawy w okresie zimy i powstawanie łysych placów. Dobrze wyschnięte liście można użyć do okrywania na zimę roślin.
Twoja strona ogrodu