Logo
Logo

Cebulki hiacyntów | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Hiacynty to rośliny o niezwykłym uroku, które mają bujne kwiatostany złożone z dużej ilości drobnych kwiatków o intensywnym, słodkim zapachu. Ich dużą zaletą jest długie kwitnienie i fakt, że jest to roślina wieloletnia. Hiacynt może mieć kwiaty w kolorze fioletowym, białym lub różowym. Pięknie prezentuje się zasadzony na rabatach lub w donicach i ustawiony na tarasie, balkonie, a nawet  w domu. Jak sadzić hiacynty i gdzie kupować cebulki?

Spis treści
Jak sadzić hiacynty?
Gdzie kupić cebulki hiacyntów?

Jak sadzić hiacynty?

Hiacynty najlepiej sadzić na przełomie sierpnia i września, aby zdążyły się ukorzenić przed zimą, co zapewni ich lepszy wzrost wiosną. Cebulki należy umieszczać w dołkach, które warto odpowiednio przygotować: dodać kompost i oczyścić z chwastów. Hiacynty należy sadzić z zachowaniem od 4 do 20 cm odstępów w zależności od wielkości cebulek. Posadzone hiacynty należy obficie podlać.

Gdzie kupić cebulki hiacyntów?

Cebulki hiacyntów należy kupować tylko w dobrym sklepie ogrodniczym, który dba o ich jakość i sposób przechowywania. Dzięki temu zyska się pewność, że nie będą one uszkodzone ani zgniłe, co zagwarantuje prawidłowy wzrost roślin. Cebulki najlepiej sadzić bezpośrednio po ich zakupie, aby nie zaczęły kiełkować ani nie wyschły. Jeśli chce się je przechowywać, to należy robić to w przewiewnym, chłodnym i ciemnym miejscu.

Hiacynt pełny lili purple
Hiacynt pełny 'Lili Purple'
To odmiana tworząca pełne, mocno fioletowe kwiaty o bardzo przyjemnym zapachu.
Kup online


Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Artur Pawlak/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Cebulki hiacyntów | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Cebulki hiacyntów | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
Powiązane rośliny